Přestup Paříž CDG

Odpovědět
marcel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 01. 03. 2010, 16:05
Stav: Offline

Přestup Paříž CDG

Příspěvek od marcel »

Mám prosbu :?: , budu přestupovat na CDG. Letím z PRG v 13.05h., na CDG přílet v 14.55h. na terminál 2D, a v 16.20h. mám odlet na Mauritius z terminálu 2F, poraďte, jak nejjednodušeji zvládnout přestup. Musím se postarat o zavazadlo sám, nebo to zařidí letistě? Stačí mi těch 85 minut ?


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup Paříž CDG

Příspěvek od Night fly »

Zavazadlo ti prelozi, o to se starat nemusis. 85 minut za normalnich okolnosti na prestup 2D-2F staci bohate.

Nejjednodussi prestup je pesky, po priletu z Prahy projdes kolem pasu s kufry, tech si nebudes vsimat a po pruchodu do "volneho prostoru" se das vlevo, dlouhou spojovaci chodbou s jezdicimi chodniky, kolem nadrazi RER/TGV az k terminalu 2F.

marcel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 01. 03. 2010, 16:05
Stav: Offline

Re: Přestup Paříž CDG

Příspěvek od marcel »

A ještě prosím o tip, jak se dostat z terminálu 2D do 2F. Alespoň stručný popis, a radši po svých nebo autobusem. A opustím celní prostor a pak se musí znovu odbavit, nebo ne? Díky.

marcel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 01. 03. 2010, 16:05
Stav: Offline

Re: Přestup Paříž CDG

Příspěvek od marcel »

:D Byl jsi rychlejší než já, díky moc!!!

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup Paříž CDG

Příspěvek od Night fly »

Co se "celniho" prostoru tyce, tak priletis do schengenske casti letiste, tj. pasovkou projdes az v terminalu 2F a tam bude i bezpecnostni kontrola. Zadne dalsi odbaveni neres, s 99.9% pravdepodobnosti budes mit palubni vstupenky na navazny let uz z Prahy.


HonzaT
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 22. 05. 2010, 22:13
Stav: Offline

Přestup Paříž CDG

Příspěvek od HonzaT »

Ahoj, mám prosbu podobného charakteru ;) Letím v srpnu stejnou linkou z Prahy do Paříže (13:05-14:55) a na CDG budu přestupovat z terminálu 2D na terminál 2F, odkud potom letím v 16:10 do kanadského Montréalu. Na přestup mám tedy 75 minut, což je, jak jsem četl, za "normálních okolností" ještě stále docela v pohodě... Ačkoli se bude jednat o můj první let;), ze samotného přestupu na CDG nemám vzhledem k dobrému orientačnímu smyslu a znalosti AJ a FJ obavy.

Zajímá mě však následující:
1) Z Prahy do Paříže letím s ČSA a poté pokračuji s Air France, obojí je logicky na jedné letence, ale jedná se o různé aerolinky, i když členy téže aliance. Nemusím se tedy vůbec o svá zavazadla starat, tj. odevzdám v Praze, vyzvednu v Kanadě?
2) Zjistil jsem, že pro let do Kanady je stanovený "latest check-in" hodinu před odletem, tj. v 15:10. Mám samozřejmě elektronickou letenku. Je tedy možné odbavit se v pohodě přes internet již cca den před odletem doma a na místě jen potom projít pasovou a bezpečnostní kontrolou a v případě přesného příletu letadla z Prahy tedy dorazit k místu odletu cca v 15:50, nebo je prostě nutné, tj. pro mě nereálné, být fyzicky na místě nejpozději hodinu před odletem?

Díky moc předem za odpověď;)

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup Paříž CDG

Příspěvek od Lanbub »

Otazka 1: Ano odevzdáte v Praze, vyzvednete v Kanadě.
Otazka 2: Váš check-in proběhne už v Praze. Palubenku na let do kanady dostanete už v Praze takže pro vás už je směrodatné spiš nejpozdější čas k dostavení ke gatu. Obecně se doporučujě byt na gatu 30 min. před odletem.

HonzaT
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 22. 05. 2010, 22:13
Stav: Offline

Re: Přestup Paříž CDG

Příspěvek od HonzaT »

Díky moc za rychlou odpověď;)


Odpovědět