Madrid - Barajas

Koosi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 412
Registrován: 06. 10. 2004, 15:01
Stav: Offline

Madrid - Barajas

Příspěvek od Koosi »

Neví někdo z vás, kolik stojí metro z letiště Barajas do centra Madridu (stanice Nuevos Ministerios) a jak dlouho jede? Taky by mě zajímalo, jak je to s přestupem na lokálních vlacích (z vlaku Nuevos Ministerios - Atocha na vlak ze stanice Atocha po trase C-5 směr Móstoles-El Soto nebo na trase C-4 směr Parla). A popř. jestli by někdo znal i přibližnou cenu za tyhle vlaky (Nuevos Ministerios - Atocha, Atocha - C-5/C-4), mohl by ji sem, prosím, napsat?


peterson
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 11. 01. 2005, 09:30
Stav: Offline

Madrid - Barajas

Příspěvek od peterson »

Zkus se podívat sem: http://www.metromadrid.es/

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Madrid - Barajas

Příspěvek od BB »

Jízdenka tam stojí něco přes euro, mají tam turnikety jenom na vstupu do metra, takže jakmile jseš vevnitř, můžež přestupovat a jezdit, jak dlouho chceš. Jízdenky se dají koupit v automatech ve stanicích (vypadají jak automaty na kafe). Podstatně výhodnější jsou 10jízdové, dá se na ně jezdit i autobusem. Cestu z letiště odhaduji na 45min, po těch modrých trasách v centru je to tak 25 min, ale nevím, jak dlouho to jede z letiště. Vlaky stojí od 1eur na jednu zónu až po 3,3eur na všechny zóny, podívej se též na www.renfe.es (stránky příměstských valků po Španělsku, potřeba zvolit Madrid)

American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

Do jakého terminálu létají ČSA v Madridu? Na jejich stránkách je T1 http://www.czechairlines.com/es/spain/es_airports.htm což jsem si také myslel, ale na stránkách Barajas je T4 http://www.aena.es/csee/Satellite?cid=1 ... as_FP&MO=2 nicméně je tam napsán i Malev, tak bych řekl, že ČSA jsou opět trochu neaktualizovaní.

VictorK
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 258
Registrován: 21. 02. 2006, 22:37
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od VictorK »

CSA v MAD uz par mesicu leta na uplne novy terminal (zrejme ten T4) a nekdo na IT teda nedela svou praci jak ma, ze to jeste neni na webu. Jinak ten terminal je dost blby - neprehledne znaceni, jezdeni z patra do patra a cesta plnym vlackem (jezdi jen kazdych 7min) do stareho terminalu ke kufrum. Zkratka uzivatelsky „velmi prijemne”. Ale zase je dost esteticky povedeny, tak aspon budes bloudit v hezkem prostredi. :wink:


Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

Máte někdo v Madridu tip na levné ubytování? Dík.

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

Jafa píše:Máte někdo v Madridu tip na levné ubytování? Dík.

Já jsem v Madridu bydlela v tomhle hostelu http://www.hostalcruzsol.com/ , ubytování vychází ve dvoulůžáku na 25 EUR/osoba/noc a je má velmi dobrou polohu poblíž centra. Ten hotel se nachází kousek od stanice metra a náměstí Sol. Jenom cesta na letiště je poněkud zdlouhavá, zabere metrem cca hodinku.

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

Yankee Alpha píše:
Jafa píše:Máte někdo v Madridu tip na levné ubytování? Dík.

Já jsem v Madridu bydlela v tomhle hostelu http://www.hostalcruzsol.com/ , ubytování vychází ve dvoulůžáku na 25 EUR/osoba/noc a je má velmi dobrou polohu poblíž centra. Ten hotel se nachází kousek od stanice metra a náměstí Sol. Jenom cesta na letiště je poněkud zdlouhavá, zabere metrem cca hodinku.


To nevypadá zle...díky za tip!

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Příspěvek od outlier »

Nevíte, co se dá stihnout v Madridu za den? Přiletím na MAD jeden den v 6 večer a druhý den večer pokračuju do PRG. Je lepší spát někde u letiště nebo v centru? A je tam kde nechat bágl?

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

V Madridu jsem byl tři dny, a pokud nezalezeš do Prada, kde můžeš klidně chodit týden, za den stihneš všechno... Královský palác, Velké náměstí, centrální uličky, stadion Realu a to je všechno. Ze všech evropských hlavních měst, ve kterých jsem byl, byl Madrid jednoznačně nejslabší. Kdybych si neudělal výlet do nádherného Toleda, tak bych skoro řekl, že to byly vyhozené peníze. Třeba v Barceloně toho máš tak 10 x víc k vidění...

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

Vítězslav: Tak tohle je dosti subjektivní, já teda zase nevím, proč bych měl jezdit okukovat stadion Realu :shock: Ale je pravda, že to nejlepší je mimo Madrid: Toledo, Ávila, El Escorial..

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Jasně, já, který si myslím, že fotbal je to, co se hraje ve vodě s pálkama, taky nejsem na nějaký stadion zvědavý... Ale spousta lidí třeba jo. Chtěl jsem jen napsat, že v Madridu kromě náměstí a Prado není skoro nic. On je taky Madrid hlavním městem Španělska až v novodobé historie. Co se týče památek, nemůže se obsolutně rovnat Praze, Vídni, Barceloně nebo Stockholmu, o Paříži a Londýně vůbec nemluvím. Můj názor prostě je, že pokud nejsi milovník galerií, za jeden v pohodě stihneš všechno podstatné.

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od skrita »

outlier píše:Nevíte, co se dá stihnout v Madridu za den? Přiletím na MAD jeden den v 6 večer a druhý den večer pokračuju do PRG. Je lepší spát někde u letiště nebo v centru? A je tam kde nechat bágl?


Neboj, zas tak hrozný to v Madridu není, jak říkají kolegové. Je tam docela dost věcí k vidění, ale záleží na tom, co tě zajímá. Na jednodenní návštěvu vychází: Palacio Real (Královský palác), Plaza Mayor, Puerta del Sol (0 km španělských silnic), procházku po Parku Retiro a pak kolem Museo del Prado až nádraží Atocha (nadrážní budova je fakt hezká - stojí zato vidět). Madrid je především městem umění, ale na to jeden den nestačí. Pro milovníky umění jsou galerie Prado a Muzeum královny Sofie jedním z největších lákadel.
Na druhou stranu je pravda, že to nejhezčí je v okolí, úplný souhlas! Takové Toledo nebo El Escorial.
Přespání doporučuju v centru, protože to bude levnější a doprava na letiště je snad nejefektivnější z evropských velkoměst. Za takových 40 min jsi z centra za 2 EUR až v terminálu.

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

skrita: To je fakt, nádraží je pěkný, navíc je v něm botanická zahrada, což se hned tak nevidí. Akorát se nesmíš přichomítnout k tomu, když tam něco vybuchne...A hned u nádraží nejhezčí budova - říkáš si, co to je za palác nebo muzeum, a ona to POŠTA :D !

(c)arlos
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 07. 03. 2008, 12:24
Stav: Offline

Příspěvek od (c)arlos »

Zdravím všechny, nejsem moc zcestovalý a tak se hlásím o radu:)
Let. spol. IBERIA:
květen tam: Vídeň - New York (s přestupem v Madridu - Barajas)
říjen zpět: New York - Vídeň (opět s přestup Barajas)

Jde mi hlavně o to, jak probíhá takový přestup(transfer) v Madridu? Z Vídně je přílet na Barajas na terminál T4 (kolem poledne :( bude asi nával :( ), ovšem odlet do NY je z terminálu T4S.
Jak je časově náročný přestup? Má se člověk starat o zavazadla (nemám na mysli příruční zavazadlo) při takovém přestupu (mezi vzdálenými terminály)?
V jedné diskusi jsem se dočetl, že Barajas je docela chaotický, přístup pracovníků laxní, věčně všude samé fronty, atd..
Prosím vás o radu, popřípadě vaše zkušenosti s Barajasem, či názor na celou věc.
Předem všem velice děkuji za případnou pomoc.
(c)arlos


Odpovědět