Bus Terminál 2A-2F na CDG

dast
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 135
Registrován: 03. 12. 2008, 21:37
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bus Terminál 2A-2F na CDG

Příspěvek od dast »

Začíná tu být trochu zmatek v tom, kdo mluví o přestupu 2D->2E (dotaz od charlie2025) a kdo mluví o přestupu 2D->2F (dotaz od simon1) :-)

Tady je naskenovaná stránka z brožury, kterou jsem dostal od AirFrance v září 2009 k boarding passům přes CDG (osobní zkušenost s busem ale nemám - šel jsem pěšky). Snad to pomůže všem :-)

cdg_2d.png


simon1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 14. 06. 2010, 19:03
Stav: Offline

Re: Bus Terminál 2A-2F na CDG

Příspěvek od simon1 »

Na CDG budu muset prochazet pasovou kontrolou, nebo prostě jen přejdu do jiného terminálu, tam najdu bránu a nasednu?
A palubní lístek dostanu v Praze pouze na let do Paříže, nebo i na let do Toronta?
Možná to jsou primitivní dotazy, ale letím někam takhle poprvé..

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bus Terminál 2A-2F na CDG

Příspěvek od Night fly »

Takze polopaticky: jak vidno z dastem prilozeneho obrazku, je uplne jedno, zda se prestupuje z 2D na 2E nebo na 2F. Onen autobus N1 totiz jezdi po trase 2D-2B-2A-2C-2E-2F a tak porad dokola. Ja to navic chodim pesky, pred dlouhym letem mi ta prochazka neuskodi (a navic vede vnitrkem budov, clovek ani nemusi ven).

A co se otazek od simon1 tyce:

-pasovkou budes prochazet az v 2F, nez se dostanes od 2D ke gatu na 2F budes muset projit pasovkou i security.

-palubky dostanes uz v Praze.

simon1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 14. 06. 2010, 19:03
Stav: Offline

Re: Bus Terminál 2A-2F na CDG

Příspěvek od simon1 »

díky za odpovědi, jak dlouhou dobu zabere přesun pěšky mezi těmi terminály. Mám na přestup 1:45 hodiny a mám docela nahnáno z toho, že to nestihu.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Bus Terminál 2A-2F na CDG

Příspěvek od flyingblue »

simon1 píše:díky za odpovědi, jak dlouhou dobu zabere přesun pěšky mezi těmi terminály. Mám na přestup 1:45 hodiny a mám docela nahnáno z toho, že to nestihu.


Zalezi na tom, jak rychle chodis ...

Ale 1:45 by melo byt v pohode.


simon1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 14. 06. 2010, 19:03
Stav: Offline

Re: Bus Terminál 2A-2F na CDG

Příspěvek od simon1 »

CDG zvládnuto bohudík v pohodě, vysadili nás u Terminálu 2F, v mém letadle bylo asi 20 lidí, od kterých jsem slyšel, že tam mají taky namířeno, po cestě jsem se jich držel, ale všichni se postupně vytratili neznámo kam. U pasové kontroly byla asi 20 m fronta, k mé spokojenosti se po mém příchodu utvořila fronta asi 10x delší. Letiště je hrozné, nedostačující prostor a smrad.

charlie2025
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 168
Registrován: 08. 05. 2010, 21:04
Oblíbené typy letadel: A330, B777
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bus Terminál 2A-2F na CDG

Příspěvek od charlie2025 »

Tak nakonec jsem mel na prestup 55minut, od opusteni letadla, do terminalu 2E z 2D jsem dosel asi za 10minut, je to celkem blizko.. no pak jen 20minut na bezpecnostni prohlidce, takze vklidu, cekal jsem to horsi.

Nicmene, jeste jsem se ptal chlapka primo u exitu z letalda v 2D, jestli se da pouzit shuttle do 2E v restriced prostoru a rikal ze jo a ukazal me schody dolu, jeste pred vychodem z restriced prostoru.. tak nevim.


Odpovědět