Volos

Odpovědět
Lukino
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 20. 01. 2009, 10:08
Stav: Offline

Volos

Příspěvek od Lukino »

Doposud trošku neznámá destinace se stala díky expanzi Ryanair vcelku snadno dostupnou alternativou na levnou dovolenou v Řecku. Má někdo jakékoli zkušenosti s tímto letištěm, trajekty, případně celou oblastí? Moc díky za rady :wink:


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Volos

Příspěvek od Globik »

Lukino píše:Doposud trošku neznámá destinace se stala díky expanzi Ryanair vcelku snadno dostupnou alternativou na levnou dovolenou v Řecku. Má někdo jakékoli zkušenosti s tímto letištěm, trajekty, případně celou oblastí? Moc díky za rady :wink:

Byl jsem před pár lety na Sporadách, tedy na ostrovech, které jsou poblíž a kam jezdí z Volosu trajekty a rychlé lodě. Pevnina je turisticky poměrně nedotčená, naproti tomu ostrov Skiathos je jeden z turisticky nejrozvinutějších z celé země.
Kdybych měl napsat všechny zkušenosti, bylo by to na velmi obsáhlý trip report :) K tomu se teď bohužel časově nedostanu. Dej otázky, odpovím Ti na ně.

Lukino
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 20. 01. 2009, 10:08
Stav: Offline

Re: Volos

Příspěvek od Lukino »

Kolik stojí trajekty? Ubytování shánět dopředu nebo na místě? Chystáme se na konci září - bude to ještě ok?

Asi nevíš, jestli je nějaká veřejná doprava z letiště do města? Je to cca 30 km... Kdybys někde měl chuť napsat trip, tak bych měl velký zájem. Přeci jen je dost málo informací o této oblasti. Moc dík.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Volos

Příspěvek od Night fly »

http://www.ferries.gr/

Jinak konec zari = konec sezony = turistu malo, co se pocasi tyce, to by melo byt taky bez problemu; a co se transferu tyce, zeptej se strejdy Googla. Obecne se zahajenim letu FR se vzdycky najde nejaky podnikavec, co na to letiste zorganizuje autobusovou linku z nejblizsiho mesta.

Lukino
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 20. 01. 2009, 10:08
Stav: Offline

Re: Volos

Příspěvek od Lukino »

jj, to jsem všechno procházel, jen mi neseděli ceny, které mi sdělil kolega - všude jsou více než 2x vyšší...

jinak nejdřív jsem hledal a nic moc nenašel :?


Chovo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 374
Registrován: 09. 07. 2003, 08:55
Stav: Offline

Re: Volos

Příspěvek od Chovo »

Ostrovy Skiathos, Skopelos či Alonissos určitě stojí za návštěvu. Něco informací je třeba tady:
http://www.pan-vigo.estranky.cz/stranka ... s-skopelos

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Volos

Příspěvek od Globik »

Trajekty se dají najít i na www.gtp.gr a pokud náhodou není cena přímo tam, dá se najít na webu dopravce.
Letěl jsem ze Soluně, takže s autobusem na letiště neporadím.
Ubytování koncem září doporučuju až na místě a smlouvat. Přímo v hlavních městěch každého ostrova je ubytování dostatek.
Koncem září bude pěkně.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Volos

Příspěvek od Globik »

Volos - Skiathos stojí 20 € jedna cesta. Jezdí tam jen rychlejší lodě, tak to není právě nejlevnější :(

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: Volos

Příspěvek od Tonda 2 »

Z letiště jezdí bus za 5Eur,lístky v příletové hale,ještě neež projdete do veřejně přístupné části.Doba jízdy asi 35min(na autobusové nádraží),odtamtud je to pěšky do přístavu ak 15min.Lístky na Sporady jsou pořádně přepálené(37Eur Skiathos) a četnost velmi malá.Letiště na Volosu minimální provoz, a kontrola docela laxní,cestující pronášeli v pohodě tekutiny,několik příručních zavazadel a zjevně větší příručáky(let FR)


Odpovědět