Transfer Domodedovo - Sheremetyevo

Odpovědět
sohaj007
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 49
Registrován: 21. 10. 2008, 10:58
Stav: Offline

Transfer Domodedovo - Sheremetyevo

Příspěvek od sohaj007 »

mam koupenou letenku s austrian do moskvy domodedovo.a chci letet ten samý den z Sheremtyevo do st.petersburg.jak se tam nejlip dostat a kolik casu si na to mam vyhradit.taxi urco nechci.delal to uz nekdo dik za poznatky a rady


Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Transfer Domodedovo - Sheremetyevo

Příspěvek od Smurfx »

sohaj007 píše:mam koupenou letenku s austrian do moskvy domodedovo.a chci letet ten samý den z Sheremtyevo do st.petersburg.jak se tam nejlip dostat a kolik casu si na to mam vyhradit.taxi urco nechci.delal to uz nekdo dik za poznatky a rady


Velmi jednoduše - z Domodědova do centra červeným speciálním vlakem AeroExpress (pohodlný a moderní) na nádraží Paveletsky, potom přejet metrem na nádraží Belorussky a nastoupit na druhý AeroExpress, jedoucí přímo až na Sheremetyevo. Záležitost zhruba na 2 hodiny, pokud vše dobře navazuje

Cherokee
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 446
Registrován: 18. 07. 2006, 18:34
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Transfer Domodedovo - Sheremetyevo

Příspěvek od Cherokee »

Ked to nema byt taxik, co by mohol byt problem casovy aj financny, tak ostava Aero Express (vlak) z DME na stanicu Paveleckij Vokzal, odtial metrom na stanicu Beloruskij vokzal a odtial opat Aero Expressom na SVO. Vlaky stoja 300,-Rublov kazdy a metro neviem presne, lebo ja si nikdy nekupujem na jednu jazdu, ale minimalne na 10. Podla vsetkeho by to malo byt asi 26,- Rublikov. Bacha vsak na batozinu, do metra nepustaju nadrozmerne batoziny.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Transfer Domodedovo - Sheremetyevo

Příspěvek od Night fly »

Cherokee píše:stanicu Paveleckij Vokzal, odtial metrom na stanicu Beloruskij vokzal


Jen drobne upresneni - ty stanice metra se jmenuji Павелецкая (Paveleckaja), resp. Белорусская (Belorusskaja), o vokzalech neni v jejich nazvu ani zminka - viz Комсомольская; a da se mezi nimi cestovat hned tremi :!: ruznymi zpusoby bez prestupu: okruzni linkou (hneda, c.5, Кольцевая) po i proti smeru hodinovych rucicek (7 stanic libovolnym smerem), a pak take linkou radialni (tmavozelena, c.2, Замоскворецкая), coz je nejrychlejsi (5 stanic).

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Transfer Domodedovo - Sheremetyevo

Příspěvek od outlier »

Nevíte někdo kolik alkoholu (vína) se může do Ruska dovézt? Nějak se mi nedaří to vygooglit.


gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Transfer Domodedovo - Sheremetyevo

Příspěvek od gr09 »

outlier píše:Nevíte někdo kolik alkoholu (vína) se může do Ruska dovézt? Nějak se mi nedaří to vygooglit.

Pro oficialni zdroj budes muset googlit v bukvach. Jinak jsem slysel, ze 2 litry, ale ber to jako "jedna pani povidala". V praxi jsem vozil a videl rusy vozit mnohem vice, ale ne pres moskevska letiste.
edit:takze podle odkazu v nasledujicim prispevku byla moje informace blabol, omlouvam se
Naposledy upravil(a) gr09 dne 27. 10. 2011, 13:10, celkem upraveno 1 x.

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Transfer Domodedovo - Sheremetyevo

Příspěvek od ziletka »

outlier píše:Nevíte někdo kolik alkoholu (vína) se může do Ruska dovézt? Nějak se mi nedaří to vygooglit.

Zkus se kouknout tady http://eng.customs.ru/index.php?option= ... temid=1850

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Transfer Domodedovo - Sheremetyevo

Příspěvek od outlier »

Takže jestli jsem to pochopil dobře, tak 3 litry na osobu.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Transfer Domodedovo - Sheremetyevo

Příspěvek od outlier »

Ještě jedna otázka. Vyplatí se brát z Domodědova ten Aeroexpres za 320 rublů nebo jezdí dobře i ten shuttle na Domodědovskou stanici metra, který stojí jen 100? Nevím jak moc je riskantní, že uvízne někde v proslulé moskevské zácpě...

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Transfer Domodedovo - Sheremetyevo

Příspěvek od Night fly »

Aeroexpres je rozhodne vetsi jistota. Pokud je cas rizikovym faktorem, pak bych jednoznacne preferoval ten.

honzauta
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 21
Registrován: 14. 11. 2011, 17:24
Stav: Offline

Re: Transfer Domodedovo - Sheremetyevo

Příspěvek od honzauta »

Záleží v jaké době pojedeš

Jinak - Domodedovo-Domodědovo metro - expresbuss- 100 R, doba cca 40 min
Domodědovo metro-Rechnoj vakzal metro - 28 R, doba cca 40 min
Rechnoj vakzal - autobus 851 E - 28 R
- autobus 851 - 28 R, doba cca 45 min
- autobus 949 - 70R, doba cca 40 min
Domodědovo metro-Planernay metro - 28 R, cca 40 min
Planernay - autobus 817, 28 R cca 45 min
- autobus 948, 70 R, 60 min

Včera jsem v Moskvě řešil teoreticky to stejné, popsanou trasu jsem absolvoval z Domodědova metrem až na Rechnyj vakzal, viděl jsem odjíždět autobus 851, dál jsem nepokračoval, ostatní informace mám z http://svo.aero/en/transport/#bus.

Teď bydlím na jihu Moskvy, tak jsem jen chtěl vyzkoušet, jak se dostanu na Šeremeťevo, jelikož z něho občas bývají lepší letenky než z Domodědova, zjistil jsem, že časově mně to vyjde na stejno.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Transfer Domodedovo - Sheremetyevo

Příspěvek od Night fly »

Na tu Planěrnuju bych se vykašlal; vzhledem k tomu, že Domodědovskaja a Rečnoj Vokzal jsou na jedné lince, zatimco při cestě z Domodědovské na Planěrnuju musíš přestupovat. A navíc z Reč.vokzalu jezdí krom busu 851 i maršrutky, které jedou rovnou na SVO 2, zatímco 851 jede IMHO nejdřív na SVO1 a teprve pak na SVO 2.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Transfer Domodedovo - Sheremetyevo

Příspěvek od outlier »

Nakonec jsem vyzkoušel oboje, cestou z letiště jsem vzal maršrutku na Domodědovskou, byl jsem tam jediný cizinec a řidič řídil trochu divoce, i přesto cesta trvala místo avizovaných 30min celou hodinu. Cena 120 rublů. Při cestě zpátky jsem použil Aeroexpress, ten jel přesně na čas, z Pavelského nádraží 45min. Ale označení aeroexpress je hodně nadnesené, protože průměrná rychlost nebude větší než 50km/hod, express je jen v tom, že po cestě nikde nestaví. Cena 320 rublů.


Odpovědět