Berlin Brandenburg Airport - BER

Odpovědět
MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od MarcosFT »

bugr píše:
24. 04. 2022, 15:00
přišel jsem se kouknout a hledat rady ohledně parkování. Koukám na ofiko web an květen 5 dnů nejlevnější 59EUR a to ještě člověk musí jet s-bahnem. U terminálu je to za 48 ale mají sold out.
Nechtělo se mi jet vlakem/busem kvůli rouškám a přestupu ale při těch cenách parkingu to asi budu muset zkousnout.

Máte někdo zkušenost s cestou z Prahy do BER autobusem na Berlin Südkreuz? Jako jak je tam těžký najít ten přestup, díky.
já teda jel z Prahy v lednu ráno s Flixem a tento "východní" expres do Německa rozhodně rouškami ozdoben nebyl :D A cesta to byla fajn za pár kaček přímo před terminál.


bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od bugr »

aha, mě to našlo busy jen na nějakej ten vlakáč a tam přestup na vlak na letiště. Samozřejmě přímý bus by byl lepší.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od Globik »

bugr píše:
24. 04. 2022, 15:00
přišel jsem se kouknout a hledat rady ohledně parkování. Koukám na ofiko web an květen 5 dnů nejlevnější 59EUR a to ještě člověk musí jet s-bahnem. U terminálu je to za 48 ale mají sold out.
Nechtělo se mi jet vlakem/busem kvůli rouškám a přestupu ale při těch cenách parkingu to asi budu muset zkousnout.

Máte někdo zkušenost s cestou z Prahy do BER autobusem na Berlin Südkreuz? Jako jak je tam těžký najít ten přestup, díky.
Co bys tam chtěl hledat? :D Je to velká křižovatka severojižní S a dálkové tratě a západovýchodní S tratě (tedy okruhu kolem vnitřního Berlína) a v té křižovatce je nádraží. Jen je potřeba vědět číslo S linky, která jede na letiště a nastoupit do správného směru.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od bugr »

znám se když jsem sám :D Jednou jsem na Mallorce přijel busem z letiště do centra, že přestoupím na bus do Palmanovy. Podle google to mělo být vedle sebe. Po půl hodině chození s velkým kufrem v ruce jsem přišel na to, že konkurenční společnost má autobusák pod zemí :D

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od Globik »

bugr píše:
25. 04. 2022, 14:25
znám se když jsem sám :D Jednou jsem na Mallorce přijel busem z letiště do centra, že přestoupím na bus do Palmanovy. Podle google to mělo být vedle sebe. Po půl hodině chození s velkým kufrem v ruce jsem přišel na to, že konkurenční společnost má autobusák pod zemí :D
Pavel možná opraví, ale autobusák je podle mě pod zemí celý a na ulici staví jen takové příměstské linky, které současně fungují i jako městské linky.
Potřebuješ s tím Suedkreuzem nějak podrobně poradit?


bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od bugr »

snad to dám, asi si dám hodnu na přestup a trochu to tam prolezu.
jen mě serou s těma rouškama přiblblý Němci.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od Globik »

bugr píše:
25. 04. 2022, 19:28
snad to dám, asi si dám hodnu na přestup a trochu to tam prolezu.
jen mě serou s těma rouškama přiblblý Němci.
Je to jednoduchý a hodinu tam nebudeš mít co dělat. Je tam pár stánků s občerstvením, to je vše.
Kdyžtak napiš, kdyby ses rozmyslel.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od bugr »

no já ještě musím vymyslet jak se na Kosu dostat do ubytování, je to zájezd bez transeru.
Nechci brát auto, chci jednou zkusit low cost výlet :) Takže otravovat budu až vyřeším tohle.

No on ten spoj co mi našel IDOS má minutu na přestup tak si říkám, že ta hodina bude bezpečnější :) Můžu čumět na vlaky.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od Globik »

bugr píše:
25. 04. 2022, 21:25
Takže otravovat budu až vyřeším tohle.
OK :)
bugr píše:
25. 04. 2022, 21:25
No on ten spoj co mi našel IDOS má minutu na přestup tak si říkám, že ta hodina bude bezpečnější :) Můžu čumět na vlaky.
Aha, tak to tam jsi asi někdy v noci, to nebude otevřený žádný stánek. (Pokud to není v noci, tak je tam někde nějaká chyba ve vyhledávání.)

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od bugr »

nene, odlet mám v inteligentních 14:50.. Ale opravdu mi idos našel spoj s příjezdem 45 a odjezdem vlaku 46 :)

Jinak ohledně tý Mallorky mě to fakt vykoplo někde v centru a musel jsem do podzemí. Ale naposledy už jezdil přímý bus z letiště až do Magalufu mám pocit. Teda minimálně zpět jezdil protože jsem s ním jel.
Zlatá naše mhd, to říkám všude ve světě...

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od Fabo »

bugr píše:
26. 04. 2022, 09:45
nene, odlet mám v inteligentních 14:50.. Ale opravdu mi idos našel spoj s příjezdem 45 a odjezdem vlaku 46 :)
Neni problem prijezd 45 a odjezd 46, ale cekani hodinu na dalsi spoj, kdyz S45 jezdi co 20 minut. Ale ten ma odjezd na 48 (a pak 08) ne 46. Tak jestli te to nehaze na nejaky rychlik do Drazdan spis.


A protoze ty drazdansky rychliky na letisti fakt stoji, tak proc ne radeji treba tohle?

Kód: Vybrat vše

Celkový čas 4 hod 32 min
EurocityEC 176 BerlinerRMº³®ªHČeské dráhy, a.s., Deutsche Bahn AG
8:25
Praha hl.n. #

10:51
Dresden Hbf

IntercityIC 2178¶LªDeutsche Bahn AG
11:19
Dresden Hbf

12:57
Flughafen BER - Terminal 1-2

cena 728 Kč

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od bugr »

aha, no já nezkoumal jak to jezdí, takže prostě stačí dojet na Südkreuz a tam už prostě není problém se dostat na flughafen jestli dobře chápu?

Přikládám print z idosu. Je to teda z Prahy autobus(levnější varianta) a ne vlak. Pak Idos ukazuje ten vlak 8:25 z Prahy a přestupem v Drážďanech s tím, že ten vlak mě hodí až na BER.

praha-ber.jpg

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od Fabo »

jo, ze Sudkreuzu mas dve moznosti, bud kazdych 20 minut S-bahnem nebo normalnim DB vlakem at uz regionalnim nebo rychlikem do Drazdan.

IDOS asi neukazuje S-bahn protoze je to pomalejsi varianta. za 10 minut ten prestup IMHO stihnes a i kdyby ne, tak holt pojede dalsi. Ale asi bych si byt tebou tech 200 korun priplatil za odjezd o 2 hodiny pozdeji...

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od bugr »

no je pravda, že me ranní vstávání moc nebere, navíc přece jen vlak je pohodlnější. Já ais stejně pojedu jen s batohem ,nechce se mi odbavovat kufr tak nepotřebuju moc času na letišti.

BTW: Škoda, že se nelítá z Tegelu, tam byla pěkná ta terasa.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od Globik »

bugr píše:
26. 04. 2022, 09:45
nene, odlet mám v inteligentních 14:50.. Ale opravdu mi idos našel spoj s příjezdem 45 a odjezdem vlaku 46 :)
Tak na tom printscreenu, který jsi pak přiložil, vidím odjezd vlaku v :56 :)
Ale to je jedno, bus tak přesný stejně nebude. Jak píše Fabo, každých 20 minut jede S-bahn (přímý)
Každopádně bych osobně volil taky cestu vlakem.
Btw.s jakou aerolinkou letíš?
bugr píše:
26. 04. 2022, 09:45
Jinak ohledně tý Mallorky mě to fakt vykoplo někde v centru a musel jsem do podzemí. Ale naposledy už jezdil přímý bus z letiště až do Magalufu mám pocit. Teda minimálně zpět jezdil protože jsem s ním jel.
Zlatá naše mhd, to říkám všude ve světě...
Ano, autobus z letiště staví na běžné MHD zastávce na ulici, "dálkové" busy staví na novém podzemním autobusáku pod vlakovým nádražím
(pavelpmi kdžtak opraví/doplní).

A třeba berlínskou MHD považuju za jednu z nejlepších na světě, ještě lepší než pražskou nebo brněnskou.


Odpovědět