Berlin Brandenburg Airport - BER

Odpovědět
Ulafme
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 08. 11. 2009, 00:32
Stav: Offline

Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od Ulafme »

Otevření 3.6.2012 se blíží, takže myslím nadešel čas na new topic. Nové destinace Lufthansy:
http://presse.lufthansa.com/fileadmin/d ... 12-BER.pdf

Air Berlin:
http://www.airberlin.com/site/pressnews ... 2&LANG=eng

Jet2:
http://www.jet2.com/News/It%E2%80%99s_W ... to_Berlin/


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od Globik »

Přesunuto z vlákna Heathrow:
Ulafme píše:
Globík píše:
Ulafme píše:TXL je sice krásný muzeální příklad "jak se stavěly letiště v 60. letech", ale toť vše. Infrastrukturou a dopravní obslužností je opravdu v minulém století.

Pro neznalé: Silniční dopravní obslužnost je naprosto shodná s PRG, MHD obslužnost je mnohem lepší (pár stanic autobusem na metro i na S-bahn). Pokud by se odstranily novější přístavby, bylo by z TXL ideální city letiště. Z auta je člověk schopen být možná i za 5 minut v gatu včetně odevzdání kufru, pokud není ani na checkinu, ani na security fronta.

Částečný souhlas, ale PRG v tomto bodě řadím někam do zemí 3. světa. Za což nemůže letiště, ale neexistující vnější a vnitřní silniční okruh. Z Proseka ve špičce 1.5 hod je fakt dost :)
Já to možná blbě napsal, myslel jsem přímé napojení apt. na dopravní infrastrukturu zejména masového a vlakového typu, tj. to co je např. ve FRA, CDG, AMS, ZRH. A co právě není v LHR, TXL, PRG, WAW, ale i v MUC, kde to vysloveně prokoučovali a dnes si platí za šílené peníze studie, jak tam ty ICE vlaky dostat.

Souhlas. Btw.do 3.světa pak patří i většina letišť v nejvyspělejší zemi světa.
Stojím si ale za tím, že kromě BER jako hlavního letiště měl TXL (očesaný od nových přístaveb) zůstat v provozu pro (Západo)Berlíňany jako city letiště.

jdr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 271
Registrován: 02. 06. 2007, 18:52
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od jdr »

Berlín chystá „noc nocí“. Přestěhuje dvě letiště do jednoho nového
http://ekonomika.idnes.cz/berlin-preste ... oprava_neh

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od RadekFM »

..zrovna LHR bych řekl že je napojeno železnicí.

Hiko
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 16. 07. 2008, 19:24
Oblíbené typy letadel: ATR, A340-600
Pohlaví: muž
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od Hiko »

Nemáte někdo info o přímých vlacích Praha-Berlin právě přes letiště? Na wikipedii o tom píšou
...multiple daily Intercity-Express and InterCity will connect the airport to Bielefeld,..., Wolfsburg, as well as EuroCity trains connecting to Wroclaw and Krakow in Poland, Amsterdam in the Netherlands and Prague in the Czech Republic
,
stejně jako na oficiální stránkách letiště
Regional and inter-city trains: Deutsche Bahn will include Berlin Brandenburg Airport in its grid and arrange for international and regional connections, primarily to Poland and the Czech Republic.


Ale když zadám vyhledat přímý vlak Praha-Berlin Brandenburg, nic nenajde, jedině s přestupem na Südkreuz. Nevíte, odkdy mají vlaky z Prahy zastavovat na letišti?


lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od lukaskr »

vlaky z Prahy přes letiště nejezdí od doby, kdy se otevřelo nádraží Berlin Hbf a neslyšel jsem, že by se to mělo měnit

víceméně by nebyl problém, aby vlaky na západ začínaly a končily na BER

wampa
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 386
Registrován: 12. 09. 2005, 20:46
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od wampa »

Neni to zatim spise tim ze jeste to letiste neni otevrene? podle mne nejdrive jej zavedou do provozu, a az postupne tam zacnou jezdit i vlaky. Docela jsem ale na to zprovoznovani zvedavy. zdali se jim to povede, nebo to bude problemove.

remost
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 04. 03. 2009, 09:54
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od remost »

Podle dostupných zpráv z drážních serverů budou z letiště výchozí vlaky ICE či IC do Hannoveru, jeden z ICE bude pokračovat do Amsterodamu a jeden do Dusseldorfu.K tomu jeden ES přes Wroclaw do Krakova. O směrování do Česka zatím ani slovo.....

cermacek
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 12
Registrován: 31. 01. 2011, 13:39
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od cermacek »

Dřív tam myslím stavěl noční rychlík z Berlína, teď z toho udělali euronight, sice pořád jezdí z Berlín-Ostbahnhof, ale na Schonefeldu nestaví.
JInak někde jsem četl, že tam budou stavět SA autobusy od letošního roku.

Já odtamtud letím v červenci, tak jsem na to koukal a budu přestupovat na Sudkreuz, protože z Hbf tam nejede žádný přímý S-bahn, což mi přijde divnější, než že tam nejedou vlaky z Čech.

IL62
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 24. 09. 2004, 22:04
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od IL62 »

Dá se předpokládat, že po otevření letiště tam vlaky z Česka zastavovat budou. Je to přeci hlavní směr z Drážďan.

Hiko
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 16. 07. 2008, 19:24
Oblíbené typy letadel: ATR, A340-600
Pohlaví: muž
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od Hiko »

Ptal jsem se na to u ČD a dostal jsem tuto odpověď:

Dobrý den. Nemáme informace o tom, že by k letišti vedla trať a že by k němu jely vlaky z Prahy. Tyto informace Vám ale určitě sdělí německý dopravce, u pravidelných spojů pro nový jízdní řád ale nic takového též nemáme.
S pozdravem
Ing. Dušan Schoffer, GŘ ČD, a.s., Odbor provozu osobní dopravy

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od lukaskr »

Možná tam nebude jezdit S-Bahn přímo ale S9 je tam psaná a místo toho tam budou RE z Hbf, někdy přes Südkreuz, někdy přes Ostbf, cca po 15 minutách

Od večerního EN je to na 2 přestupy S-Bahnem (příjezd v 0:10), tím ranním EN přes Südkreuz (9:44/10:00).

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od kuba.biker »

http://ekonomika.idnes.cz/deutsche-bahn-kaslou-na-ceske-drahy-dth-/eko-doprava.aspx?c=A120426_162935_eko-doprava_neh

Myslím že spojení Praha-Berlin Brandenburg je jen otázka času. Bohužel tam budou "létat" jen vlaky... :thumbdown:

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od tygrlive »

cermacek píše:Dřív tam myslím stavěl noční rychlík z Berlína, teď z toho udělali euronight, sice pořád jezdí z Berlín-Ostbahnhof, ale na Schonefeldu nestaví.
JInak někde jsem četl, že tam budou stavět SA autobusy od letošního roku.

Já odtamtud letím v červenci, tak jsem na to koukal a budu přestupovat na Sudkreuz, protože z Hbf tam nejede žádný přímý S-bahn, což mi přijde divnější, než že tam nejedou vlaky z Čech.


To se brzo zmeni... viz "The rail link to current Berlin Schönefeld Airport is to be reorganized for the opening of future Berlin Brandenburg Airport in June 2012. The airport express line will maintain a travel time of 30 minutes."

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od Globik »

cermacek píše:a budu přestupovat na Sudkreuz, protože z Hbf tam nejede žádný přímý S-bahn, což mi přijde divnější, než že tam nejedou vlaky z Čech.

A proč by jezdil?
1) mezi Hbf a Schönefeldem jezdí regionální vlak, který je rychlejší a je zaintegrovaný (i tarifně) do systému městské a příměstské dopravy
2) Pro směr od jihu naštěstí stačí, že tam přímý S bahn jezdí ze Südkreuzu, na kterém staví i dálkové vlaky (viz ten Tvůj). Pro cesty z ostatních směrů viz 1)

IL62 píše:Dá se předpokládat, že po otevření letiště tam vlaky z Česka zastavovat budou. Je to přeci hlavní směr z Drážďan.

Býval. V době Berlínské zdi. Před ní a po ní je zajížďka jet mezi Drážďany a Berlínem přes Schönefeld.


Odpovědět