Co dělat v MAN?

Odpovědět
Jstencl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 16. 06. 2013, 15:25
Stav: Offline

Co dělat v MAN?

Příspěvek od Jstencl »

Zdravím, chtěl bych se jen zeptat, co zajímavého se dá dělat v MAN. Letím odsud v neděli domů s easyjet, a rád bych prozkoumal letiště (resp. T1, odkud letím). Vím, že je tu nějaký Runway Bar, byly jste tam někdo? Je odtamtud slušný výhled na letadla? Také jsem si všiml Aviation Parku, což je nějaký park u letiště. Dá se tam spottovat? Díky za odpovědi a uvítám jakkékoli další tipy o letišti, díky.


Jstencl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 16. 06. 2013, 15:25
Stav: Offline

Re: Co dělat v MAN?

Příspěvek od Jstencl »

Tak teď jsem se dočetl, že tam mají v Aviation Viewing Parku Concorde.:D Myslím, že o celodenním programu na neděli je rozhodnuto.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Co dělat v MAN?

Příspěvek od vitezslav »

Runway Visitor Park je skvělý, z dopravních letadel je tam HS Trident, BAe 146 a Concorde. Concorde je ovšem v hale a prohlídku je dobré zabookovat dopředu, většinou bývá vyprodáno - prohlídky jsou s průvodcem a pouští do něj jen cca 100 návštěvníků denně. Prohlídka za 13,5libry zahrnuje i návštěvu kokpitu! Rezervace zde:

https://www.manchesterairport.co.uk/Rwv ... ntryPoint1

Jinak z parku se výborně fotografuje, jsou tam postavené tribuny, blízko letadel a bez skel. Od terminálů je to ale cca 4km, na druhé straně letiště.

Jstencl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 16. 06. 2013, 15:25
Stav: Offline

Re: Co dělat v MAN?

Příspěvek od Jstencl »

Díky, určitě se tam podívám. Jak je to s dopravou? Nebudu mít k dispozici auto, jezdí přímo do Parku nějaké busy?

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Co dělat v MAN?

Příspěvek od vitezslav »

Jezdí jakýsi bus, ovšem krajně nespolehlivý. Když jsem tam loni byl, paní řidička měla podle jízdního řádu ještě 3 rotace, ale řekla prostě, že končí, a nepomohla ani intervence u dispečera. Takže jsem nakonec jel taxíkem.


Jstencl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 16. 06. 2013, 15:25
Stav: Offline

Re: Co dělat v MAN?

Příspěvek od Jstencl »

Děkuji za tip, už jsem z MAN doma. Aviation Park byl skvělý, přidám fotky v rámci TR (už ve větší kvalitě přes NTB) , Concorde byl úžasný, výhled na letadla též.


Odpovědět