Přestup ve Frankfurtu

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Kontaktovat uživatele:
Status: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvekod micaello » 14. 06. 2016, 15:00

Já jen s troškou do mlýna FRA.

1) přestupy jsou velmi rychlé, i u toho hodinového jsem seděl ještě 45 minut na gatu
2) nepochopím nástupy a výstupy do/z letadel typu A343 nebo B744 JEDNÍM chobotem pro všechny cestující (ano, pak takový boarding a deboarding trvá cca. 40-45 minut :crazy: )
3) při letu Frankfurt - Montreal mě před nástupem do letadla asi 10 minut zpovídal zaměstnanec LH, co kontroluje letenky při nástupu důkladněji, než pak policista na imigračním v Kanadě, tak mě napadlo jen WTF? Btw., touto procedurou procházeli všichni cestující, některým to trvalo pár sekund, jiným stejně jako mě

jiwaha
Nováček
Nováček

Příspěvekod jiwaha » 01. 09. 2016, 17:26

Zdravím, stačí podle vás 1:45 hod na přestup ve FRA, kdy pokračuji do Bangkoku? Oba lety jsou s jinou aerolinkou.

Letím 15.11. z PRG přes FRA do Bangkoku (letenky koupeny prostřednictvým Cestujlevne.com/Student Agnecy) a přestože jsem měl letět celou cestu z Thai Airways, dnes mi z SA napsali, že "dopravce změnil rozpis letu" a na PRG-FRA místo z Thai Airways nabízí Lufthansu o cca 10 min později než bylo původně koupeno. To by samo o sobě asi nebylo problém, ale budeme mít mimo hand luggage i velké krosny a nevím jestli je reálné to stihnout. Má někdo zkušenost a co to případně obnáší?? Přílet i odlet je z terminuálu 1.

Děkuju, Jirka

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod happyna » 01. 09. 2016, 19:19

jiwaha píše:Zdravím, stačí podle vás 1:45 hod na přestup ve FRA, kdy pokračuji do Bangkoku? Oba lety jsou s jinou aerolinkou.

Letím 15.11. z PRG přes FRA do Bangkoku (letenky koupeny prostřednictvým Cestujlevne.com/Student Agnecy) a přestože jsem měl letět celou cestu z Thai Airways, dnes mi z SA napsali, že "dopravce změnil rozpis letu" a na PRG-FRA místo z Thai Airways nabízí Lufthansu o cca 10 min později než bylo původně koupeno. To by samo o sobě asi nebylo problém, ale budeme mít mimo hand luggage i velké krosny a nevím jestli je reálné to stihnout. Má někdo zkušenost a co to případně obnáší?? Přílet i odlet je z terminuálu 1.

Děkuju, Jirka

A Eiselt to neví nebo co?

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class

Příspěvekod loupeznik » 02. 09. 2016, 09:41

Já myslím, že Thajci do Prahy nelétají, takže i ten původní rozpis měl segment PRGFRA operovaný Lufthansou (nejspíš codeshare s thajským číslem letu). Tudíž pro tebe žádná změna. Normálně se na Ruzyni odbavíš (včetně zavazadel) až do BKK a při přestupu ve FRA můžeš v klidu zajít na pár piv. To vše za předpokladu, že máš ty lety na jedné letence, což asi máš.

David Eiselt
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod David Eiselt » 02. 09. 2016, 20:51

happyna píše:A Eiselt to neví nebo co?

^:)^ dávno odpověděl Ondrášku, dávno...

Zpět na “Evropská letiště”