Přestup ve Frankfurtu

Odpovědět
Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3162
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Fabo »

Neda, vlacek ne non-secure na obou stranach.

je tedy mozne udelat T1NS - T2NS bez pasove kontroly, ale po vylezu z vlacku budes muset vzdycky na bezpecnostni kontrolu (mimo T2E ktery ma snad porad security na gateu)


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od pavelpmi »

Vláček prý z důvodu stavebních prací nejezdí od 13. 11. do předpokládám 12. 3. 2024 (na stránkách mají totiž 2023). Pro tranzitní cestující má být zavedeno extra autobusové spojení.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3162
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Fabo »

tam maj americky format.
kdyz si to das do nemciny tak to maj jak lidi, 13.11. bis 3.12.23

Ty busy budou z principu tak nejak stejne non-secure jak vlacek, protoze proste se nastupuje ze zony mimo kontrolu.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Globik »

Takže bez nutnosti security si tohle kolečko neudělám. Šlo mi o to, zda při delším přestupu T1 NS- T2 S si můžu udělat výlet na T2 (ideálně na obojí NS i S). Tedy nic, každopádně všem díky!

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Globik »

Ještě se chci zeptat, před lety jsem při přestupu šel nějakým tunelem (pravděpodobně pod dráhami), bylo to při přestupu v rámci *A. Existuje ten tunel ještě nebo zanikl při nějaké přestavbě? Nenapadá mě totiž při pohledu na mapu letiště, kde by mohl být.


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3162
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Fabo »

Globik píše:
29. 11. 2023, 02:48
Ještě se chci zeptat, před lety jsem při přestupu šel nějakým tunelem (pravděpodobně pod dráhami), bylo to při přestupu v rámci *A. Existuje ten tunel ještě nebo zanikl při nějaké přestavbě? Nenapadá mě totiž při pohledu na mapu letiště, kde by mohl být.
Tunel je mezi A a B. Zrhuba gate A15 a B13. Je to moznost jak se pohybovat mezi Schengenskou casti A a B, bohuzel neni mozne se do nej dostat z neschengenske casti B. Jestli bys mel prestup z non-Schengen B na Z nebo A tak je lepsi vlacek na Z, transferova kontrola a pripadne pasovka tamtez.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od whiskey »

pokial neletis LH F, tak je FRA prijemny na prestup asi ako CDG... Drzim palce.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Night fly »

Fabo píše:
29. 11. 2023, 03:32
Globik píše:
29. 11. 2023, 02:48
Ještě se chci zeptat, před lety jsem při přestupu šel nějakým tunelem (pravděpodobně pod dráhami), bylo to při přestupu v rámci *A. Existuje ten tunel ještě nebo zanikl při nějaké přestavbě? Nenapadá mě totiž při pohledu na mapu letiště, kde by mohl být.
(...) bohuzel neni mozne se do nej dostat z neschengenske casti B. (...)
Ale je, nicmene ne bez security, je to take standardni trasa pro prestupy z NS B na A/Z. Pokud je u te tranzitni security na B moc velky naval, tak se take da hned u ni vyjit na groundside a jit verejnou casti terminalu az k centralni odletove security pro A/Z, kde byva vetsinou lidi min. Vlacek je samozrejme taky varianta, ale sipky te navedou k tunelu.

Pokud si vybavuju, tak jedine letos v lete pri prestupu C-A me sipky navedly do vlacku, ten me ale vysypal uz na B s tim, ze dal na A/Z nejede a ve finale jsem se zase ocitl u security pred tunelem.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Globik »

whiskey píše:
29. 11. 2023, 10:41
pokial neletis LH F, tak je FRA prijemny na prestup asi ako CDG... Drzim palce.
Já jsem zvyklý. Jen teď na konci prázdnin jsme letěli domů přes MUC, jinak většinou FRA. A furt mi to přijde lepší než třeba LHR.
Btw.kromě fronty na outbound pasovce a boardování na dálkovku do USA (a to jsem letěl v C) nemůžu při mém prvním (a zatím posledním) přestupu na CDG nic vytknout.


Odpovědět