Přestup ve Frankfurtu

Odpovědět
jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od jencik »

Minule som cakal na pasovke vo Frankfurte hodinu, nejak nefungovali tie brany a pan v okienku si daval tak 10 min na osobu. :roll:


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Night fly »

Bezpecnost neni jako bezpecnost. Kdyz priletis z USA, na 90% budes prestupovat bez security (lety UA byvaji vetsinou na starem A/Z prstu, takze jen projdes pasovkou (v optimalnim pripade tou malou vedle business salonku nad A26; ne tou velkou centralni), sebehnes schody a jsi v schengenske casti. Pokud pujdes ven, security se nevyhnes, a jak receno vyse, posledni dobou to dost lita, a to napr.i na fast tracku (uz jsem zazil i pres 30 min.cekani, na cely fast track jely jen dva pasy a obsluha si svou dulezitost dost uzivala).

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Globik »

Aha, tak není co řešit. Každopádně si ale nevzpomínam, že bych někdy někde přiletěl z USA do EU a na transferu bych neprochazel přes security.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Fabo »

Globik píše:Aha, tak není co řešit. Každopádně si ale nevzpomínam, že bych někdy někde přiletěl z USA do EU a na transferu bych neprochazel přes security.


Zalezi na letisti. USA se povazujou za bezpecnou zemi priletu a v principu screening neni nutny, ale z principu konstrukce terminalu to muze byt nutne. Treba ve FRA, Air Canada lita na B, odtud se bez kontroly proste nedostanes. UA ale (alespon ted) lita na Z, kde prestup bez kontroly mozny je. Kdybys letel s Deltou na T2 a odlital z T2 s CSA, tak se kontrole taky nevyhnes, proste proto, ze NS T2 ve Frankfurtu ma security na gateu, stejne jako T1 v Praze...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Globik »

Fabo píše:
Globik píše:Aha, tak není co řešit. Každopádně si ale nevzpomínam, že bych někdy někde přiletěl z USA do EU a na transferu bych neprochazel přes security.


Zalezi na letisti. USA se povazujou za bezpecnou zemi priletu a v principu screening neni nutny, ale z principu konstrukce terminalu to muze byt nutne. Treba ve FRA, Air Canada lita na B, odtud se bez kontroly proste nedostanes. UA ale (alespon ted) lita na Z, kde prestup bez kontroly mozny je. Kdybys letel s Deltou na T2 a odlital z T2 s CSA, tak se kontrole taky nevyhnes, proste proto, ze NS T2 ve Frankfurtu ma security na gateu, stejne jako T1 v Praze...
Tak teď už to chápu. Pamatuju se, že když jsem občas letěl s UA a LH pres FRA, tak jsem přes security šel, ale je tomu už hodně let a asi to tenkrát bylo jinde než nyní.


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Night fly »

Dnesni zkusenost: prilet z IAH (UA) na Z18, v hlavnim salonku schengenske casti jsem byl presne za 12 minut od vystupu z letadla. Security zadna.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Globik »

Night fly píše:Dnesni zkusenost: prilet z IAH (UA) na Z18, v hlavnim salonku schengenske casti jsem byl presne za 12 minut od vystupu z letadla. Security zadna.

Díky, ale nakonec asi zvolím jinou trasu.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Globik »

Když se přiletí z PRG a přestupuje se do USA, jde se jen na pasovku nebo i na security? Nějak si to nemůžu vybavit... Jde mi konkrétně o to, zda má cenu jít do salonku, který je ve veřejné části, protože stejně půjdeme na security nebo mám s děckama radši zajít do Meka. Díky

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Night fly »

Globik píše:
17. 07. 2022, 18:34
Když se přiletí z PRG a přestupuje se do USA, jde se jen na pasovku nebo i na security? Nějak si to nemůžu vybavit... Jde mi konkrétně o to, zda má cenu jít do salonku, který je ve veřejné části, protože stejně půjdeme na security nebo mám s děckama radši zajít do Meka. Díky
Ne, zadna dodatecna security pri odletu do USA se nekona, muzes v klidu do Z-koveho salonku. Maximalne na gatu jeste bude jeste dodatecny documents check (minuly mesic jsem ho videl u UA), ale security jako takova uz ne.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Fabo »

Globik píše:
17. 07. 2022, 18:34
Když se přiletí z PRG a přestupuje se do USA, jde se jen na pasovku nebo i na security? Nějak si to nemůžu vybavit... Jde mi konkrétně o to, zda má cenu jít do salonku, který je ve veřejné části, protože stejně půjdeme na security nebo mám s děckama radši zajít do Meka. Díky
Jestli myslis na ten Luxx salonek tak na to kasli a jdi rovnou do Meka.

Jinak na security se musi jedine kdyz to leti z C, ale odtud ameriky nelitaj.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Globik »

Díky, jdeme tedy do Meka :cry:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Globik »

Mám s dětmi letenku PRG-LAS via FRA. Původně cca 2 hodiny na přestup, pak Eurowings Discover posunul let do LAS na dřív,tak se přestup ztenčil na 45 minut a dnes mi přišel email o změně letu z Prahy a na přestup máme už jen 35 minut. Budeme mít kufry. Pokud budou oba lety na čas, je reálné, abychom to my i kufry stihli?

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od pavelpmi »

Nemají ve Frankfurtu MCT aspoň 45 minut?

Mně se stalo teď něco podobného: měl jsem let na La Palmu s přestupem 45 minut v Madridu, Iberia Express posunula odlet z Palmy o 10 minut, takže by na přestup bylo 35 minut, a jelikož MCT T4-T4 mají 45 minut, tak mě přesunuli na ranní let a seděl jsem pak skoro pět hodin v salónku.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Globik »

pavelpmi píše:
18. 12. 2022, 11:36
Nemají ve Frankfurtu MCT aspoň 45 minut?

Mně se stalo teď něco podobného: měl jsem let na La Palmu s přestupem 45 minut v Madridu, Iberia Express posunula odlet z Palmy o 10 minut, takže by na přestup bylo 35 minut, a jelikož MCT T4-T4 mají 45 minut, tak mě přesunuli na ranní let a seděl jsem pak skoro pět hodin v salónku.
Mám to na jedné letence, je tam 35 minut na přestup. Takhle to mám od United.
Radši bych to změnil, ale je to OW award a na to období (klidně bych letěl jiný den) není za stejný počet mil nic rozumného, "normální" spojení jsou za dvojnásobek. Pokud nám to uletí, předpokládám, že nás přebukují (a nebudou tvrdit, že jsme šli přes letiště moc pomalu), předpokládám, že transfer desk LH zastupuje i Eurowings. Ale asi to bude s noclehem někde v USA, což se mi moc nechce spát 2x jednu noc se dvěma dětma (ve Vegas máme dvě noci před pokračováním domů na jinou letenku). Pokud to stihneme my a ne kufry, doufám, že nám je do 24 hodin dopraví do hotelu ve Vegas (nevím, zda nám zpožděné kufry dopraví na adresu v Honolulu, když letenku máme jen do Vegas).

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Fabo »

**-4Y DI .45 REGION SCH - COUNTRY US 25OCT21 - INF

letenka porad existuje, ale prestup uz neni legalni a uz by nesla koupit. Mel by ses nechat prebookovat.

S milema je to osemetne, ale mam za to, ze protoze je to invol, tak by te meli prebookovat na jine zpojeni i kdyz stoji vic. Horsi by to bylo, kdyby availabilita nebyla vubec.

edit: a kdyz delas report na kufry, tak tam zadavas data a casy kdy jsi kde. Tak tam zadas ze jsi jeden den ve Vegas a pak doma na Havaji, a kufr doruci podle toho kdy dorazi.


Odpovědět