Přestup ve Frankfurtu

Odpovědět
micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od micaello »

Já jen s troškou do mlýna FRA.

1) přestupy jsou velmi rychlé, i u toho hodinového jsem seděl ještě 45 minut na gatu
2) nepochopím nástupy a výstupy do/z letadel typu A343 nebo B744 JEDNÍM chobotem pro všechny cestující (ano, pak takový boarding a deboarding trvá cca. 40-45 minut :crazy: )
3) při letu Frankfurt - Montreal mě před nástupem do letadla asi 10 minut zpovídal zaměstnanec LH, co kontroluje letenky při nástupu důkladněji, než pak policista na imigračním v Kanadě, tak mě napadlo jen WTF? Btw., touto procedurou procházeli všichni cestující, některým to trvalo pár sekund, jiným stejně jako mě


jiwaha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 01. 09. 2016, 17:07
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od jiwaha »

Zdravím, stačí podle vás 1:45 hod na přestup ve FRA, kdy pokračuji do Bangkoku? Oba lety jsou s jinou aerolinkou.

Letím 15.11. z PRG přes FRA do Bangkoku (letenky koupeny prostřednictvým Cestujlevne.com/Student Agnecy) a přestože jsem měl letět celou cestu z Thai Airways, dnes mi z SA napsali, že "dopravce změnil rozpis letu" a na PRG-FRA místo z Thai Airways nabízí Lufthansu o cca 10 min později než bylo původně koupeno. To by samo o sobě asi nebylo problém, ale budeme mít mimo hand luggage i velké krosny a nevím jestli je reálné to stihnout. Má někdo zkušenost a co to případně obnáší?? Přílet i odlet je z terminuálu 1.

Děkuju, Jirka

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od happyna »

jiwaha píše:Zdravím, stačí podle vás 1:45 hod na přestup ve FRA, kdy pokračuji do Bangkoku? Oba lety jsou s jinou aerolinkou.

Letím 15.11. z PRG přes FRA do Bangkoku (letenky koupeny prostřednictvým Cestujlevne.com/Student Agnecy) a přestože jsem měl letět celou cestu z Thai Airways, dnes mi z SA napsali, že "dopravce změnil rozpis letu" a na PRG-FRA místo z Thai Airways nabízí Lufthansu o cca 10 min později než bylo původně koupeno. To by samo o sobě asi nebylo problém, ale budeme mít mimo hand luggage i velké krosny a nevím jestli je reálné to stihnout. Má někdo zkušenost a co to případně obnáší?? Přílet i odlet je z terminuálu 1.

Děkuju, Jirka

A Eiselt to neví nebo co?

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od loupeznik »

Já myslím, že Thajci do Prahy nelétají, takže i ten původní rozpis měl segment PRGFRA operovaný Lufthansou (nejspíš codeshare s thajským číslem letu). Tudíž pro tebe žádná změna. Normálně se na Ruzyni odbavíš (včetně zavazadel) až do BKK a při přestupu ve FRA můžeš v klidu zajít na pár piv. To vše za předpokladu, že máš ty lety na jedné letence, což asi máš.

David Eiselt
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 26. 02. 2014, 08:48
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od David Eiselt »

happyna píše:A Eiselt to neví nebo co?

^:)^ dávno odpověděl Ondrášku, dávno...


Pavel666
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 24. 06. 2019, 16:50
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Pavel666 »

Uvažuji o koupi letenky z prahy do New yorku přes Frankfurt,ale děsí mě čas na přestup 1,25 hod.No zase si,ale říkám,proč by prodávali takto letenky ,kdyby si nebyli jisti,že se to dá v klidu stihnout.Vždyt pokud mě to uletí tak to jde na hrb jim ne??

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Airbus380 »

Pavel666 píše:Uvažuji o koupi letenky z prahy do New yorku přes Frankfurt,ale děsí mě čas na přestup 1,25 hod.No zase si,ale říkám,proč by prodávali takto letenky ,kdyby si nebyli jisti,že se to dá v klidu stihnout.Vždyt pokud mě to uletí tak to jde na hrb jim ne??


Za prvé 1 hod 25 min je dostatečný čas a za druhé uvažujete správně. Pokud by první spoj měl zpoždění takové, že by nebylo možné stihnout spoj navazující, letecká společnost se o vás musí postarat (náhradním spojem, případným ubytováním/stravou a za určitých podmínek i finanční kompenzací).

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od pepa007 »

Pavel666 píše:Uvažuji o koupi letenky z prahy do New yorku přes Frankfurt,ale děsí mě čas na přestup 1,25 hod.No zase si,ale říkám,proč by prodávali takto letenky ,kdyby si nebyli jisti,že se to dá v klidu stihnout.Vždyt pokud mě to uletí tak to jde na hrb jim ne??


Dá se to stihnout i za 25 minut :-)

qwertyx64
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 156
Registrován: 03. 08. 2016, 02:20
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od qwertyx64 »

Prestupovali ste tam v poslednom case ako je FRA “rozkopane” a jazdi sa autobusmi? Skor sa to blizi k 45min-60min.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Night fly »

Obecne ve smeru schengen-USA je 1h25 dostacujici, i kdyby byl let z PRG odstaven v polich, tak autobus priveze pax do terminalu A a lety do USA leti ze Z, coz je jen o patro vys. V obracenem smeru uz to muze byt trochu natesno kvuli pasovce (kdyz se slitne vic dalkovek v jednu chvili) a pripadne security, pokud by letadlu z USA bylo z jakehokoliv duvodu pristaveno napr.ke gatum B. Porad ale plati to, co bylo receno vyse - v pripade zpozdeni prvniho letu a uleteni toho navazneho ma letecka spolecnost povinnost se o pax postarat.

Ncmn situace s transfery ve FRA je naprosto nepredvidatelna, zadnym zpusobem nejde odhadnout, jestli letadlo z/do PRG pujde k terminalu nebo "do poli". Odhadnout se jakz-takz da akorat odletovy gate pro dalkovky (USA - Z, odpoledni LatAm (PTY, BOG, MEX) a Asie - B, vecerni LatAm (GIG, GRU, EZE - C atd.) Hlavni terminal ve FRA rozkopany neni, ted se hlavne stavi zcela novy terminal pro lowcosty za runwayemi na jizni strane letiste (v mistech byvale zakladny USAF).

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od dejavu »

Může to být i přestup ČSA/Delta na dvojce a tam to jde docela rychle. Za uvedený čas by to neměl být problém i s malým zpožděním. Ale aby to stihl i kufr :-)
I když do NY to asi není nejobvyklejší trasování přes FRA.

tmbr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 27. 11. 2018, 20:33
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od tmbr »

Podle uvedeného času tipuju že je to let se Singapore airlines. O tom je na foru i trip report a žádná zmínka o krátkém čase na přestup od komentátorů reportu. Já jsem to letěl před měsícem a byl to velice rychlý přestup. Zastavili jsme sice v polích, ale bus nás vysadil blízko B, takže jsem toho moc nenachodil.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Globik »

Když přiletím ráno s UA a pokračuju s LH do Prahy, kolik potřebuju času na přestup? A nakolik si zajdu, pokud budu chtít zajít do Luxx Lounge ("Landside - between Concourses B and C on the Gallery Level, next to the Travel Market (Reisemarkt).")? Je to vše v rámci T1, pokud se nemýlím.
Předpokládám, že když vyjdu přes pasovku ven do veřejné části a pak půjdu na security, tak to kromě navíc ujitých metrů není nic navíc (pasovka jako pasovka, security jako security)? Podle leťáku mám na přestup 1:40. Díky

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Fabo »

Pasovka jako pasovka, zejmena jestli mas cesky pas (coz myslim ze ano), tak to je brnkacka s biometrickym automatem.

Bezpecnost rozhodne neni jako bezpecnost a ty casy umi ve Frankfurtu litat hodne.

1:40 je v pohode, ale ven bych asi nevychazel. To si radeji za ty penize na vstup do Luxxu kup snidani.
Nebo si nainstaluj LH appku, dej si tam sve lety, a doufej, ze dostanes nabidku koupit si vstup do LH biz lounge.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Globik »

Fabo píše:Pasovka jako pasovka, zejmena jestli mas cesky pas (coz myslim ze ano), tak to je brnkacka s biometrickym automatem.

Bezpecnost rozhodne neni jako bezpecnost a ty casy umi ve Frankfurtu litat hodne.

1:40 je v pohode, ale ven bych asi nevychazel. To si radeji za ty penize na vstup do Luxxu kup snidani.
Nebo si nainstaluj LH appku, dej si tam sve lety, a doufej, ze dostanes nabidku koupit si vstup do LH biz lounge.

Na automat nemůžu, poletím s dětmi.
Lounge mám zadarmo, ale na T1 je to bohužel jediná, na kterou mám nárok. Tak holt dětem vezmu sušenky a já si odpustim panáka.


Odpovědět