Přestup ve Frankfurtu

Odpovědět
lubeno
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 30. 10. 2013, 22:20
Stav: Offline

Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od lubeno »

zdravím, v sobotu letím z VIE do FRA, do FRA priletím 10:40 a následne letím 11:45 na ORD, letím prvý krát cez FRA a mám na prestup hodinu je to dosť? nejake rady? do FRA letím Lufthansou a do ORD unitedom. ďakujem.. :)


pumuklgr
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 30. 09. 2013, 10:04
Stav: Offline

Re: Prestup

Příspěvek od pumuklgr »

Hodina na přestupu ve FRA je ok.

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Prestup

Příspěvek od s543 »

pumuklgr píše:Hodina na přestupu ve FRA je ok.


Ale nesmíš se moc courat, abys to stihl :lolno:

pumuklgr
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 30. 09. 2013, 10:04
Stav: Offline

Re: Prestup

Příspěvek od pumuklgr »

Záleží na tom, jestli ten přestup bude mít v rámci gates A, nebo třeba bude muset jít od gates A k gates B. Zrovna minule jsem si takto musel popobehnout tím tunelem, což je zkratka mezi gates A a B.

lubeno
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 30. 10. 2013, 22:20
Stav: Offline

Re: Prestup

Příspěvek od lubeno »

práve som čekol odlety vo FRA a do chicaga sa lieta z terminálu 1B a 1AB, tak snad to stihnem :|


The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Prestup

Příspěvek od The810 »

Hlavne sa neboj - ak sa nebudes suchtat, pripadne zastavovat v obchodoch tak ak to nestihnes, nie je to tvoja vina a budes prebookovany na iny let (predpokladam ze oba lety mas na jednej letenke). Ja som mal vo FRA prestup este kratsi nez hodinu (zmeskany let z VIE) a sice som musel cez letisko bezat, ale stihol som :)

Moje zlate pravidlo pre kratke prestupy je ze kym nie som na letisku prestupu, nema zmysel sa stresovat, aj tak nic nevyriesim. Nervozny treba byt az po vystupeni, vtedy to cloveka trochu nakopne pohnut si :mrgreen:

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od tygrlive »

lubeno píše:zdravím, v sobotu letím z VIE do FRA, do FRA priletím 10:40 a následne letím 11:45 na ORD, letím prvý krát cez FRA a mám na prestup hodinu je to dosť? nejake rady? do FRA letím Lufthansou a do ORD unitedom. ďakujem.. :)


Zdravím, mám podobný dotay, ve FRA 55min na přestup v rámci Shengenu.. je to poslední páteční let a úplně nerad bych zůstával do soboty. čili - dá se to? Dík moc

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Night fly »

tygrlive píše:
lubeno píše:zdravím, v sobotu letím z VIE do FRA, do FRA priletím 10:40 a následne letím 11:45 na ORD, letím prvý krát cez FRA a mám na prestup hodinu je to dosť? nejake rady? do FRA letím Lufthansou a do ORD unitedom. ďakujem.. :)


Zdravím, mám podobný dotay, ve FRA 55min na přestup v rámci Shengenu.. je to poslední páteční let a úplně nerad bych zůstával do soboty. čili - dá se to? Dík moc


V ramci Schengenu se to zvladnout da, ale je to bez jakekoliv rezervy...

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od tygrlive »

Night fly píše:
tygrlive píše:
lubeno píše:zdravím, v sobotu letím z VIE do FRA, do FRA priletím 10:40 a následne letím 11:45 na ORD, letím prvý krát cez FRA a mám na prestup hodinu je to dosť? nejake rady? do FRA letím Lufthansou a do ORD unitedom. ďakujem.. :)


Zdravím, mám podobný dotay, ve FRA 55min na přestup v rámci Shengenu.. je to poslední páteční let a úplně nerad bych zůstával do soboty. čili - dá se to? Dík moc


V ramci Schengenu se to zvladnout da, ale je to bez jakekoliv rezervy...


ty by jsi to v patek vecer risknul? :)

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Night fly »

tygrlive píše:ty by jsi to v patek vecer risknul? :)


Zalezi na sobotnim programu ;-) pokud by mi hodne zalezelo na tom byt v sobotu doma, nesel bych do toho. Pokud by mi byla sobota sumak, proc ne.

Samsonek
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 06. 02. 2012, 06:29
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Samsonek »

Chystám se do Edinburgu. Zpáteční let předpokládám večer s LH přes Frankfurt. Na přestup je tam podle letového řádu jen 45 minut (přílet 21:10, odlet do PRG 21:55). Co když ale dojde ke zpoždění a letadlo do Prahy nestihnu?
Nechám se tedy přebookovat na následující let, což je v 8:35 ráno. Asi by mi poskytli zdarma ubytování a stravování. Jenže do Prahy bych dorazil o více jak 10 hodin později. Měl bych v takovém případě nárok i na nějaké odškodnění ?
Dočetl jsem se, že při zpoždění přes 3 hodiny je v rámci EU jakási kompenzace 250 Eur při letech do 1500 km a 400 Eur při letech nad 1500 km. Vztahovalo by se to i na tuto situaci ?

pumuklgr
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 30. 09. 2013, 10:04
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od pumuklgr »

Je to sice jiná situace, ale když jsem minule prestupoval ve FRA, tak večerní let LH ve vedlejším gate do Toulouse byl přeplněný a nabízeli 200 € a hotel tomu, kdo se nechá prebookovat na ráno. Byl o to docela zájem.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od bugr »

Já si to spaní ve FRA možná zkusím za týden, přílet 21:10 z PMI a odlet 21:55 do PRG.. Teda ne že bych potom toužil....
Píšou obojí terminál 1 ale byl jsem tam jen jednou a netuším kolik může člověk naběhat v rámci jednoho terminálu..

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od dejavu »

bugr píše:Já si to spaní ve FRA možná zkusím za týden, přílet 21:10 z PMI a odlet 21:55 do PRG.. Teda ne že bych potom toužil....
Píšou obojí terminál 1 ale byl jsem tam jen jednou a netuším kolik může člověk naběhat v rámci jednoho terminálu..

V ramci jednicky se toho da nabehat hodne. Obvykle tam mam slusne pochodove cviceni.

Simon8710
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 27. 07. 2015, 21:10
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Simon8710 »

Zrdavím, 2. září letím s Lufhansou do Sao Paulo, letím přes Frankfurt a na přestup mám 1h:05min ..... dá se to stihnout ? Přílet mám na terminál 1 a odlet také z terminálu 1 ... moc děkuji za reakce


Odpovědět