Přestup ve Frankfurtu

Odpovědět
whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od whiskey »

Simon8710 píše:Zrdavím, 2. září letím s Lufhansou do Sao Paulo, letím přes Frankfurt a na přestup mám 1h:05min ..... dá se to stihnout ? Přílet mám na terminál 1 a odlet také z terminálu 1 ... moc děkuji za reakce

to je hodne, hodne natesno. obzvlast ak sa tam nevyznas. Osobne by som si dal asi ten skorsi let.


mufik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 24. 01. 2013, 15:22
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od mufik »

whiskey píše:
Simon8710 píše:Zrdavím, 2. září letím s Lufhansou do Sao Paulo, letím přes Frankfurt a na přestup mám 1h:05min ..... dá se to stihnout ? Přílet mám na terminál 1 a odlet také z terminálu 1 ... moc děkuji za reakce

to je hodne, hodne natesno. obzvlast ak sa tam nevyznas. Osobne by som si dal asi ten skorsi let.

souhlas. + pokud se nemýlím, tak znova všechny kontroly.

Simon8710
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 27. 07. 2015, 21:10
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Simon8710 »

whiskey píše:
Simon8710 píše:Zrdavím, 2. září letím s Lufhansou do Sao Paulo, letím přes Frankfurt a na přestup mám 1h:05min ..... dá se to stihnout ? Přílet mám na terminál 1 a odlet také z terminálu 1 ... moc děkuji za reakce

to je hodne, hodne natesno. obzvlast ak sa tam nevyznas. Osobne by som si dal asi ten skorsi let.


rebook nelze, budu to asi muset nějak stihnout....pres frankfurt jsem párkrát letěl ale s větší rezervou mezi lety, a ted nevím co se vše musí podstupovat za kontroly když letím do Sao Paulo....je možnost že mi na letišti umožní rychlejší postup k mému letu ?

mufik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 24. 01. 2013, 15:22
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od mufik »

Simon8710 píše:
whiskey píše:
Simon8710 píše:Zrdavím, 2. září letím s Lufhansou do Sao Paulo, letím přes Frankfurt a na přestup mám 1h:05min ..... dá se to stihnout ? Přílet mám na terminál 1 a odlet také z terminálu 1 ... moc děkuji za reakce

to je hodne, hodne natesno. obzvlast ak sa tam nevyznas. Osobne by som si dal asi ten skorsi let.


rebook nelze, budu to asi muset nějak stihnout....pres frankfurt jsem párkrát letěl ale s větší rezervou mezi lety, a ted nevím co se vše musí podstupovat za kontroly když letím do Sao Paulo

Je to přestup z Schengenu na lety mimo Schengen, tudíž znovu pasová a bezpečnostní kontrola. Alespoň tak jsme to, jak ve Frankfurtu, tak Paříži měli. Pokud však aerolinky letenku takto prodaly jako celek, tak by stihnutelné mělo být.

Simon8710
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 27. 07. 2015, 21:10
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Simon8710 »

letenka koupena pres gotogate a ano letím pouze s lufthansou, je prodana jako celek .... asi se zapotím ale snad to dám .... trefilo by mě kdyby ne skoro 20 tisic v ****** pokud to nestihnu z duvodu napr. zpozdeni letedla z Prahy mam narok na náhradu dalsiho letu ?


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Night fly »

Ano, pokud by ti to ultelo z duvodu pozdniho priletu letadla z PRG, narok na presmerovani mas. Obavam se ale, ze v tvem pripade to bude tak ci onak znamenat 24h zpozdeni (GRU je jeden z poslednich vecernich odletu...).

Jeste k tomu casu na prestup: mohou nastat tri varianty. Bud ten navazny let poleti z gatu Z xx, B xx anebo C xx. Pokud z gatu Z, jsi v pohode - po priletu z PRG budes v prostoru gatu A, v zasade jen projdes pasovkou, vyjedes o patro vys a jsi tam. Mezi gaty A a Z uz zadna dalsi bezpecnostni kontrola neni. Pokud z B, je presun delsi (slavnym frankfurtskym tunelem), nicmene ani v tomto pripade se dodatecna security nekona. Pokud z C, pak nejenze je ten prestup nejdelsi na vzdalenost, ale v tomto pripade zahrnuje i security (tam neni prime propojeni po airside, musis tak ci onak po groundside). Z me zkusenosti leta GRU nejcasteji prave z gatu C, ale treba budes mit stesti.

Simon8710
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 27. 07. 2015, 21:10
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Simon8710 »

Night fly píše:Ano, pokud by ti to ultelo z duvodu pozdniho priletu letadla z PRG, narok na presmerovani mas. Obavam se ale, ze v tvem pripade to bude tak ci onak znamenat 24h zpozdeni (GRU je jeden z poslednich vecernich odletu...).

Jeste k tomu casu na prestup: mohou nastat tri varianty. Bud ten navazny let poleti z gatu Z xx, B xx anebo C xx. Pokud z gatu Z, jsi v pohode - po priletu z PRG budes v prostoru gatu A, v zasade jen projdes pasovkou, vyjedes o patro vys a jsi tam. Mezi gaty A a Z uz zadna dalsi bezpecnostni kontrola neni. Pokud z B, je presun delsi (slavnym frankfurtskym tunelem), nicmene ani v tomto pripade se dodatecna security nekona. Pokud z C, pak nejenze je ten prestup nejdelsi na vzdalenost, ale v tomto pripade zahrnuje i security (tam neni prime propojeni po airside, musis tak ci onak po groundside). Z me zkusenosti leta GRU nejcasteji prave z gatu C, ale treba budes mit stesti.


když by zpozdění letu z PRahy bylo pouze napr. 15 minut tak mam narok popripade na nahradu letu ?myslis ze kdyz to poleti z gatu C tak nemam moznost to stihnout ??tak to se mám na co tesit , jeste mesic premysleni o tom zda to stihnu nebo ne ..... kdyby lufthansa aspon pomohla v tomto smeru a dokazala me provest rychleji k mému gatu ....

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Night fly »

kdyby lufthansa aspon pomohla v tomto smeru a dokazala me provest rychleji k mému gatu ....


To se pravdepodobne stane jen pri soubehu dvou okolnosti:

1) letadlo z PRG prileti se zpozdenim (nicmene porad jeste nevylucujicim pripadny prestup), a
2) mezi pax bude vice lidi prestupujici na tentyz let.

Nicmene to zpozdeni dle bodu 1) nesmi byt prilis velke. Problemem FRA je striktni zakaz nocniho provozu kvuli hluku, proto ty posledni vecerni dalkovky na silne zpozdene pripoje necekaji. STD totiz maji mezi 22:30-22:50, tak aby do tech 23h stihly odstartovat.

mufik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 24. 01. 2013, 15:22
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od mufik »

Simon8710 píše:
Night fly píše:Ano, pokud by ti to ultelo z duvodu pozdniho priletu letadla z PRG, narok na presmerovani mas. Obavam se ale, ze v tvem pripade to bude tak ci onak znamenat 24h zpozdeni (GRU je jeden z poslednich vecernich odletu...).

Jeste k tomu casu na prestup: mohou nastat tri varianty. Bud ten navazny let poleti z gatu Z xx, B xx anebo C xx. Pokud z gatu Z, jsi v pohode - po priletu z PRG budes v prostoru gatu A, v zasade jen projdes pasovkou, vyjedes o patro vys a jsi tam. Mezi gaty A a Z uz zadna dalsi bezpecnostni kontrola neni. Pokud z B, je presun delsi (slavnym frankfurtskym tunelem), nicmene ani v tomto pripade se dodatecna security nekona. Pokud z C, pak nejenze je ten prestup nejdelsi na vzdalenost, ale v tomto pripade zahrnuje i security (tam neni prime propojeni po airside, musis tak ci onak po groundside). Z me zkusenosti leta GRU nejcasteji prave z gatu C, ale treba budes mit stesti.


když by zpozdění letu z PRahy bylo pouze napr. 15 minut tak mam narok popripade na nahradu letu ?myslis ze kdyz to poleti z gatu C tak nemam moznost to stihnout ??tak to se mám na co tesit , jeste mesic premysleni o tom zda to stihnu nebo ne ..... kdyby lufthansa aspon pomohla v tomto smeru a dokazala me provest rychleji k mému gatu ....

Ono to není jenom o přesunu člověka mezi gaty, ale taky o přeložení bagáže. Před pár lety jsme letěli 2x z Japonska. Poprvé s Air France, kdy jsme nabrali také nějaké zpoždění. Hned u východu z letadla na nás (byli jsme 4) čekal personál s cedulí, hbitě dostal do přízemí a na plochu, kde už čekalo auto a fofrem převezlo k letadlu do Prahy. U boardingu nás však stejně odmítli, protože už nestihnou přeložit zavazadla a dali na další let, což ovšem v případě denních letů z Paříže znamená zdržení cca 2 - 3 hodiny :) Rok nato jsme letěli stejnou trasu s Lufthansou a ten samý případ. Ovšem: nejen, že na nás nikdo nečekal, poklusem jsme absolvovali maraton staveništěm, kde na konci čekal bezpečnostní rám obsluhovaný německou bachařkou a chlapem, který byl poloviční a vypadal, jak její pomocník a vychutnávali si tranzitní cestující. První scéna nastala, když mi přítel mi chtěl dát můj příručák na pás. Skoro se na něj vrhli. Pomalejší tempo jsem snad nikde neviděla a měla jsem, že to dělali schválně. Na náš argument, že nám uletí letadlo (poslední toho dne) odsekli, že můžeme jet vlakem a ještě zpomalili. Mně na rámu prošacovali kapsy a zkoumali bonbony a papírky z nich, komplet prošacovali bagáž, prostě scény, na jaké se nedá zapomenout. Letadlo jsme nakonec stihli, ale jen jsem se ušklíbla na transparentem friendly airport, které na nás vyskočil při další cestě přes Frankfurt. Podtrženo sečteno, raději nic moc nečekat a být případně příjemně překvapen :D

Simon8710
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 27. 07. 2015, 21:10
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Simon8710 »

Night fly píše:
kdyby lufthansa aspon pomohla v tomto smeru a dokazala me provest rychleji k mému gatu ....


To se pravdepodobne stane jen pri soubehu dvou okolnosti:

1) letadlo z PRG prileti se zpozdenim (nicmene porad jeste nevylucujicim pripadny prestup), a
2) mezi pax bude vice lidi prestupujici na tentyz let.

Nicmene to zpozdeni dle bodu 1) nesmi byt prilis velke. Problemem FRA je striktni zakaz nocniho provozu kvuli hluku, proto ty posledni vecerni dalkovky na silne zpozdene pripoje necekaji. STD totiz maji mezi 22:30-22:50, tak aby do tech 23h stihly odstartovat.


no doufám že zpozdění nebude a bude mi stačit 65 minut na to se dostat kam potřebuji, asi začnu procvičovat sprint

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Night fly »

Simon8710 píše: když by zpozdění letu z PRahy bylo pouze napr. 15 minut tak mam narok popripade na nahradu letu ?myslis ze kdyz to poleti z gatu C tak nemam moznost to stihnout ??


V kazdem pripade musis zkusit dobehnout k tomu gatu, odkud ti to odleta. Agenti na gatu maji seznam tranzitnich pax a o zpozdenych feederech vedi. Co se prestupu A->C tyce, pocitej nejmin tak 20 min. ostrou chuzi (a modli se, aby na security nebyl dav).

Simon8710
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 27. 07. 2015, 21:10
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Simon8710 »

Night fly píše:
Simon8710 píše: když by zpozdění letu z PRahy bylo pouze napr. 15 minut tak mam narok popripade na nahradu letu ?myslis ze kdyz to poleti z gatu C tak nemam moznost to stihnout ??


V kazdem pripade musis zkusit dobehnout k tomu gatu, odkud ti to odleta. Agenti na gatu maji seznam tranzitnich pax a o zpozdenych feederech vedi. Co se prestupu A->C tyce, pocitej nejmin tak 20 min. ostrou chuzi (a modli se, aby na security nebyl dav).


modlím se už teď, hold pokud bude u security fronta budu prosit na kolenou aby me pustili pred sebe

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Night fly »

Simon8710 píše:modlím se už teď, hold pokud bude u security fronta budu prosit na kolenou aby me pustili pred sebe


V takovem pripade to predbehni pres koridor business/first class. Vetsinou to chapou a nechaji te projit.

Simon8710
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 27. 07. 2015, 21:10
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Simon8710 »

Night fly píše:
Simon8710 píše:modlím se už teď, hold pokud bude u security fronta budu prosit na kolenou aby me pustili pred sebe


V takovem pripade to predbehni pres koridor business/first class. Vetsinou to chapou a nechaji te projit.


děkuji moc za rady, pokud to je takto tak to v tomto pripade urcite zkusím

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od hafi »

PRG-FRA-GRU jsem letěl 2013, a tehdy odlítaly ve stejný čas spoje LH i TAMu do GRU, navíc vzájemně codesharované a každý z jiného terminálu. Teď koukám, že už je to o 10 minut jinak, ale i tak to asi lze přehlédnout, navíc do té doby může jeden nebo druhý posunout. Tak jen pak v rámci toho úprku raději zkontroluj i číslo letu, abys nedoběhnul ke špatnému letadlu. My měli naštěstí času dost, tedy mylná zacházka směrem k C, odkud letěla LH, nás sice zdržela, ale nevadila a odlet TAMu z B jsme v pohodě stíhali.


Odpovědět