Přestup ve Frankfurtu

Odpovědět
dast
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 135
Registrován: 03. 12. 2008, 21:37
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od dast »

Simon8710 píše:no doufám že zpozdění nebude a bude mi stačit 65 minut na to se dostat kam potřebuji, asi začnu procvičovat sprint

Včera jsem ti to stopnul :-). VIE-FRA-GRU, přílet do FRA 20:35, odlet pak 21:55 z C14 (tzn. nejdelší přesun A->C a 80 minut na přestup).

20:14 přistání, 20:27 výstup do busu, 20:35 příjezd ke gatům A, 20:47 příchod k security na C, 20:49 hotovo, 20:50 příchod ke gatu.

Mezi A a C byla ještě pasovka, kde ale nikdo nebyl a prošel jsem během pár vteřin přes automat. Takže pokud zrovna nikde nebudou davy, dá se to během půl hodiny stihnout i s výstupem z letadla do busu.


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Night fly »

dast píše:Takže pokud zrovna nikde nebudou davy, dá se to během půl hodiny stihnout i s výstupem z letadla do busu.


On ten vystup do busu na nejake rozumne stojance na apronu je pro potreby prestupu na Z/B/C i mozna rychlejsi varianta nez chobot nekde mezi A38-A42...

Simon8710
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 27. 07. 2015, 21:10
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Simon8710 »

dast píše:
Simon8710 píše:no doufám že zpozdění nebude a bude mi stačit 65 minut na to se dostat kam potřebuji, asi začnu procvičovat sprint

Včera jsem ti to stopnul :-). VIE-FRA-GRU, přílet do FRA 20:35, odlet pak 21:55 z C14 (tzn. nejdelší přesun A->C a 80 minut na přestup).

20:14 přistání, 20:27 výstup do busu, 20:35 příjezd ke gatům A, 20:47 příchod k security na C, 20:49 hotovo, 20:50 příchod ke gatu.

Mezi A a C byla ještě pasovka, kde ale nikdo nebyl a prošel jsem během pár vteřin přes automat. Takže pokud zrovna nikde nebudou davy, dá se to během půl hodiny stihnout i s výstupem z letadla do busu.


Tak to je povzbuzující , moc děkuji za reakci ;-)

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od micaello »

:D dotaz ohledně přestupu ve FRA (zcela upřímně, poprvé poletím s přestupem tak, že všechny segmenty mám koupené od jedné aerolinky)

Cestu začínám v Osle, ve Frankfurtu přestupuji na let do Montrealu, oba lety operované Lufthansou (v Montrealu pak na let do Vancouveru operovaný AirCanada)

1) letenku na všechny segmenty mi vystaví na bag drop off/check-inu LH v Osle? Jak je to s výběrem sedadla online v T-23, budu moct vybrat sedadla na oba lety operované LH, nebo jen na ten OSL-FRA a pak až o pár hodin později na FRA-YUL (až bude T-23 pro tento let)

2) při přestupu ve FRA procházím pasovkou znova? A security?

Dík.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Night fly »

1) Ano, za normalnich okolnosti ti BP na vsechny segmenty vystavi v OSL. V case T-23 te OLCI necha vybrat sedadla na oba lety LH, nevim jak to bude u letu AC.

2) Pasovkou ano (Norsko je v Schengenu), security ne (pokud sam nevylezes do groundside nebo nebudes odletat z gatu C, ale to bys IMHO nemel).


micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od micaello »

Night fly píše:1) Ano, za normalnich okolnosti ti BP na vsechny segmenty vystavi v OSL. V case T-23 te OLCI necha vybrat sedadla na oba lety LH, nevim jak to bude u letu AC.

2) Pasovkou ano (Norsko je v Schengenu), security ne (pokud sam nevylezes do groundside nebo nebudes odletat z gatu C, ale to bys IMHO nemel).


Díky moc! Sedadla na lety operované AC už mám rezervované, oni s tím přes telefon problém neměli (to jen LH..)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Globik »

micaello píše: při přestupu ve FRA procházím pasovkou znova?

Ano (jak píše Night fly), ale ne "znova", protože v Oslu přes pasovku nejdeš.

Night fly píše:security ne (pokud sam nevylezes do groundside nebo nebudes odletat z gatu C, ale to bys IMHO nemel).

Jsi si tím jistý? Nevím, zda to bylo v MUC nebo FRA, ale minimálně na jednom z těchto dvou míst jsem při přestupu z PRG do USA security procházel. Proč by to do Kanady bylo jinak? (Ptám se, neopravuji to, co jsi napsal.)

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Night fly »

Globik píše:
Night fly píše:security ne (pokud sam nevylezes do groundside nebo nebudes odletat z gatu C, ale to bys IMHO nemel).

Jsi si tím jistý? Nevím, zda to bylo v MUC nebo FRA, ale minimálně na jednom z těchto dvou míst jsem při přestupu z PRG do USA security procházel. Proč by to do Kanady bylo jinak? (Ptám se, neopravuji to, co jsi napsal.)


A to bylo kdy? Loni v listopadu (FRA-YVR, odlet ze Z50+) zadna dodatecna security nebyla, v dubnu (FRA-ORD, UA, Z20) taky ne, jen pohovor. Nicmene ve FRA se to dost lisi podle toho, odkud priletis - a dokonce jsem slysel, ze po Bruselu uz jsou pax z nahodne vybranych letu vyvezeni na groundside, tak aby vsichni transferujici pax museli projit jeste jednou pres security. Ale od dubna jsem tam nebyl, nevim jaka je situace v poslednich tydnech.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Globik »

Night fly píše:A to bylo kdy?

No už je to pár let :)

miro776
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 26. 09. 2015, 23:03
Oblíbené typy letadel: A350, A340, A330, E195
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG,BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od miro776 »

Ahoj, prestupoval som vo FRA v patek (27.5.) PRG-FRA-JFK ,
z Prahy sme prileteli na gate B , odlet do USA bol z gate Z, cez pasovku sa prechazalo ale teraz si na 100% nemozem spomenut,ci tam bola aj security,ale tusim ze, za pasovkou sa prechazalo aj cez ram,teda asi security kontrola tam bola. Inak ziadne "pohovory" som nezaregistroval,lietadlo bolo v zadnej economy sekcii obsadene asi len na 30%

miro | http://flightdiary.net/miro_just

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Night fly »

Za pasovkou A->Z, nad eskalatorama, obcas byva random check vc.osobni prohlidky, ale velka security tam neni. Z B (Schengen) do Z se chodi bud tunelem (pres A a tudiz bez security) anebo venkem pres odbavovaci halu (a tam potom security je).

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od micaello »

Promiňte mi ten citový výlev, ale

Omajgaš :shock: :-b ^:)^

To je provoz, to jsou letadla!! Vydržel bych tu koukat a pozorovat velé dlouhé hodiny :geek:

image.jpeg


PS: velrybě Lufthansí livery nesluší, narozdíl od Queen of the skies, která vypadá dokonale!

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Filisipi »

micaello píše:Promiňte mi ten citový výlev, ale


PS: velrybě Lufthansí livery nesluší, narozdíl od Queen of the skies, která vypadá dokonale!


Mně se velryba nelíbí v žádné livery. Bohužel vytlačuje jumbo mega tempem...
ta osmistovka je nádherná. Ještě víc by jí podle mě slušela BA livery..Her Majesty Queen :)

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Robert »

Filisipi píše:
micaello píše:Promiňte mi ten citový výlev, ale


PS: velrybě Lufthansí livery nesluší, narozdíl od Queen of the skies, která vypadá dokonale!


Mně se velryba nelíbí v žádné livery. Bohužel vytlačuje jumbo mega tempem...
ta osmistovka je nádherná. Ještě víc by jí podle mě slušela BA livery..Her Majesty Queen :)


Na obrázku je ale 747-400.

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Filisipi »

Robert píše:
Filisipi píše:
micaello píše:Promiňte mi ten citový výlev, ale


PS: velrybě Lufthansí livery nesluší, narozdíl od Queen of the skies, která vypadá dokonale!


Mně se velryba nelíbí v žádné livery. Bohužel vytlačuje jumbo mega tempem...
ta osmistovka je nádherná. Ještě víc by jí podle mě slušela BA livery..Her Majesty Queen :)


Na obrázku je ale 747-400.


A jo, blbe sem se koukl :D No nic, 800 je jeste hezci


Odpovědět