Stansted

Odpovědět
euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: ubytovanie STN

Příspěvek od euroflyer »

MK píše:
context píše:tip a/alebo skúsenosť s ubytovaním na 1 noc v STN? prílet o 23:35 odlet ráno 6:30? Ďakujem


Odbavovací hala letiště STN asi bude nejlepším místem... Je to dobrý místo pro navázání nových přátelství - lidí (především mladých) "kempujících" na letišti ve STN jsou mraky :D Ve STN toho totiž zrovna moc není, pochybuju, že nějaký autobus na STN pojede před 6. ráno a po 23. hodině večer a bude-li nějaký hotel přímo na letišti, bude to drahé... takže já bych asi v tomhle případě přetrpěl jednu noc na letišti a ušetřil tisícovku za ubytování :wink:

souhlas. na stanstedu jsem spal třikrát a vždy v pohodě..nejlepší je to co nejvíce v kraji a vyplatí se zabrat si místo co nejdříve. Nicméně je to celé jedna velká noclehárna, žádný opruz od uklízečů:-)dobře to vystihuje tento příspěvěk na www.sleepinginairports.com
As I travelled Europe, I slept in many airports. Stansted was my favorite. There are not many chairs, but if you bring a sleeping bag or something to lay on, it's amazing. There are so many people sleeping, it makes it really nice. Security leaves you alone. It's relatively quite since everyone else is asleep. Can be a little cold, but as long as you are prepared (i.e. dress in layers) it's not that bad


skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od skrita »

Dělám typický low-costovský výlet přes STN, a tak se chci zeptat na rady ohledně přestupu. Letím ranním EZY z Prahy do STN, kde bych měl mít na přestup cca 3 hodiny do SDR (s Ryanem). Jako myslím, že pokud všechno časově klapne,tak to bude bez problémů,ale chci se zeptat hlavně na to,jak přestup na Stanstedu v rychlosti vyřešit v případě zpoždění.Budu rád za takový malý návod,jak nejrychleji zvládnout tento přestup.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

skrita píše:Dělám typický low-costovský výlet přes STN, a tak se chci zeptat na rady ohledně přestupu. Letím ranním EZY z Prahy do STN, kde bych měl mít na přestup cca 3 hodiny do SDR (s Ryanem). Jako myslím, že pokud všechno časově klapne,tak to bude bez problémů,ale chci se zeptat hlavně na to,jak přestup na Stanstedu v rychlosti vyřešit v případě zpoždění.Budu rád za takový malý návod,jak nejrychleji zvládnout tento přestup.

Nevim, jak by se dal urychlit prestup v STN, rozhodne si ho vsak vyrazne zpomalis, kdyz zapomenes v batohu neco, co by tam byt nemelo. Ja ted v utery prestupoval v STN a zapomel v batohu plechovku s Fantou. Takze pekne na stranu a nez jsem se vubec dostal na radu, tak cca 10 minut, pak dalsich 10 minut DUKLADNE vyklizeni a prohlednuti celeho batohu a nez jsem to pak naskladal zpatky... Takze jsem se diky tomu na security zasekl MINIMALNE na 20 minut... Let jsem nastesti stihl, sli jsme o dost driv.

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od skrita »

Díky za radu, snažím se na to si dávat pozor. Já zas slyšel, že pokud na STN přestupuješ, tak nemusíš procházet přes imigrační kontrolu, lépe řečeno, vyzvedneš kufr a jdeš se znovu odbavit na další let ("transfer"), ale nějak dobře jsem to nepochopil. Můžete potvrdit?

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

skrita píše:Díky za radu, snažím se na to si dávat pozor. Já zas slyšel, že pokud na STN přestupuješ, tak nemusíš procházet přes imigrační kontrolu, lépe řečeno, vyzvedneš kufr a jdeš se znovu odbavit na další let ("transfer"), ale nějak dobře jsem to nepochopil. Můžete potvrdit?


Jakou imigracni kontrolu mas na mysli? Jestli myslis pasovou kontrolu, tak tam jen ukazes pas / obcanku a jdes....pres tu kazdopadne musis - 1) UK neni v schengenu 2) kufry si vyzvedavas az za pasovkou... :)


skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od skrita »

MK píše:
skrita píše:Díky za radu, snažím se na to si dávat pozor. Já zas slyšel, že pokud na STN přestupuješ, tak nemusíš procházet přes imigrační kontrolu, lépe řečeno, vyzvedneš kufr a jdeš se znovu odbavit na další let ("transfer"), ale nějak dobře jsem to nepochopil. Můžete potvrdit?


Jakou imigracni kontrolu mas na mysli? Jestli myslis pasovou kontrolu, tak tam jen ukazes pas / obcanku a jdes....pres tu kazdopadne musis - 1) UK neni v schengenu 2) kufry si vyzvedavas az za pasovkou... :)


Mně to bylo divný, když mi to teď někdo říkal. Já si myslel, že to je stejně, jako na všech letištích. Zkušenosti s UK letištěma nemám, tak proto se ptám, jestli se mám připravit na nějakou novinkou. Zatím všechno, co jsem nalítal, tak Schengen-Schengen.

Petrov
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 07. 07. 2005, 13:31
Stav: Offline

Příspěvek od Petrov »

Osoby, kteří nejsou občany některé ze zemí Evropské Unie (+ asi předpokládám U.S.A a dalších "velmi zpřátelených zemí") musí vyplnit vstupní kartičku (průvodku) a pravděpodobně je poté čeká pohovor s imigračním úředníkem (zkušenost z října 2007, letiště EMA). Já sám osobně jsem tuto (ve skutečnosti nijak náročnou) proceduru absolovoval v roce 1998, když jsem jel do Londýna se školou. Předpokládám, že o té imigrační kontrole Ti řekl někdo, kdo byl v Británii před naším vstupem do EU.
Jinak si myslím, že to dost urychlíš, když poletíš bez zapsaných zavazadel a už v Praze se přes internet odbavíš na ten let ze STN do SDR. Po vystoupení na STN pak můžeš rovnou utíkat ke gatu na ten další let (pravděpodobně ale cestou narazíš na bezpečnostní kontrolu - tohle ale jenom tipuju).

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od skrita »

Petrov píše:Osoby, kteří nejsou občany některé ze zemí Evropské Unie (+ asi předpokládám U.S.A a dalších "velmi zpřátelených zemí") musí vyplnit vstupní kartičku (průvodku) a pravděpodobně je poté čeká pohovor s imigračním úředníkem (zkušenost z října 2007, letiště EMA). Já sám osobně jsem tuto (ve skutečnosti nijak náročnou) proceduru absolovoval v roce 1998, když jsem jel do Londýna se školou. Předpokládám, že o té imigrační kontrole Ti řekl někdo, kdo byl v Británii před naším vstupem do EU.
Jinak si myslím, že to dost urychlíš, když poletíš bez zapsaných zavazadel a už v Praze se přes internet odbavíš na ten let ze STN do SDR. Po vystoupení na STN pak můžeš rovnou utíkat ke gatu na ten další let (pravděpodobně ale cestou narazíš na bezpečnostní kontrolu - tohle ale jenom tipuju).


Aha, tak už to chápu...No, právě odbavené zavazadlo mít budu. Jednak ho už mám zaplacené a jednak bych to bez něj dělal dost těžko. Na Stanstedu asi neproneseš do letadla to, co v Brně:-) - pětidenní túra po Španělsku (za všechno jmenuju spacák). Ono 3 hodiny by měly v pohodě stačit, ale... Pak třeba napíšu, jaký je low-cost přestup na Stanstedu.

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

Petrov píše:Osoby, kteří nejsou občany některé ze zemí Evropské Unie (+ asi předpokládám U.S.A a dalších "velmi zpřátelených zemí") musí vyplnit vstupní kartičku (průvodku) a pravděpodobně je poté čeká pohovor s imigračním úředníkem (zkušenost z října 2007, letiště EMA). Já sám osobně jsem tuto (ve skutečnosti nijak náročnou) proceduru absolovoval v roce 1998, když jsem jel do Londýna se školou. Předpokládám, že o té imigrační kontrole Ti řekl někdo, kdo byl v Británii před naším vstupem do EU.
Jinak si myslím, že to dost urychlíš, když poletíš bez zapsaných zavazadel a už v Praze se přes internet odbavíš na ten let ze STN do SDR. Po vystoupení na STN pak můžeš rovnou utíkat ke gatu na ten další let (pravděpodobně ale cestou narazíš na bezpečnostní kontrolu - tohle ale jenom tipuju).


Ja mam takovy pocit, ze vzhledem k tomu, ze STN je lowcost letiste, tak se pri stavbe terminalu ani s prestupy moc nepocitalo - cili, pokud se za ten rok a neco, co jsem na STN naposled byl, nic nezmenilo, tak to funguje tak, ze vsechny PAX od letadla svazi vlacek na jedno misto, kde po vystupu z vlacku musi kazdy cestujici rovnou k pasovce (nikam jinam se tam podle me jit neda) a kolem vydeje bagaze se dostane rovnou do priletovky... alespon ja si myslim ze to tam tak je...

Petrov
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 07. 07. 2005, 13:31
Stav: Offline

Příspěvek od Petrov »

Ze Stanstedu jsem jenom odlítal, takže jak se tam dá přestoupit, netuším, spíš jsem při psaní svého příspěvku bral v potaz, že vedle low-cost aerolinek tam létá i několik klasických (např.American Airlines nebo Continental) a v době, kdy tam létaly i ČSA, tak někteří cestující pokračovali s Continentalem, čili i nějací tranziti mezi klasickými aerolinkami tam budou. Nicméně, právě onen web check-in by mohl v pomoci v situaci, kdyby to bylo na hraně a přiletěli byste v době, kdyby už byl třeba zavřený.
Jinak ale dle mých zkušeností tahle ranní linka PRG-STN létá celkem na čas, asi hlavně záleží, jaké před tím chytne pořadí v ranní odletové špičce ze STN. Za poslední dobu si nepamatuji, že by měla nějaké výraznější zpoždění.
Naposledy upravil(a) Petrov dne 03. 02. 2008, 23:41, celkem upraveno 1 x.

Cestovatel
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 05. 12. 2007, 19:22
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Cestovatel »

skrita píše:Aha, tak už to chápu...No, právě odbavené zavazadlo mít budu. Jednak ho už mám zaplacené a jednak bych to bez něj dělal dost těžko. Na Stanstedu asi neproneseš do letadla to, co v Brně:-) - pětidenní túra po Španělsku (za všechno jmenuju spacák). Ono 3 hodiny by měly v pohodě stačit, ale... Pak třeba napíšu, jaký je low-cost přestup na Stanstedu.

Když říkáš, že budeš odbavovat zavazadlo, tak nevím co tu řešíš za složitosti.

Vyskočíš z letadla, projdeš pasovkou, vezmeš bágl z pásu, znovu odbavíš zavazadlo a jdeš k bezpečnostní kontrole. Pak se někde svalíš, počkáš až nastoupí cestující s Priority Boarding a jdeš opět do letadla...

Jak píše MK, Stansted je klasické LC letiště, kde se s návazným přestupem nepočítá. Navíc letíš pokaždé s jinou LC společností, takže Ti to může být fukejř.

tomaas.p
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 12. 07. 2007, 10:36
Stav: Offline

Příspěvek od tomaas.p »

šlo tu o zřejmě o to, jestli když člověk na STN přestupuje (a nemá zapsané zavazadlo), musí znovu přejít přes security check, kde se člověk klidně zdrží i půl hodiny - a letadlo může být mezitím v pr..... :-). Jak jsem pochopil, zřejmě to nelze.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

Petrov píše:Ze Stanstedu jsem jenom odlítal, takže jak se tam dá přestoupit, netuším, spíš jsem při psaní svého příspěvku bral v potaz, že vedle low-cost aerolinek tam létá i několik klasických (např.American Airlines nebo Continental) a v době, kdy tam létaly i ČSA, tak někteří cestující pokračovali s Continentalem, čili i nějací tranziti mezi klasickými aerolinkami tam budou. Nicméně, právě onen web check-in by mohl v pomoci v situaci, kdyby to bylo na hraně a přiletěli byste v době, kdyby už byl třeba zavřený.
Jinak ale dle mých zkušeností tahle ranní linka PRG-STN létá celkem na čas, asi hlavně záleží, jaké před tím chytne pořadí v ranní odletové špičce ze STN. Za poslední dobu si nepamatuji, že by měla nějaké výraznější zpoždění.

Ja na STN prestupoval pred tydnem. Letel jsem ranni linkou PRG - STN (bez zpozdeni), na prestup na linku EZY - FNC jsme meli 2 hodiny a stihli jsme to v pohode, jeste na pivo jsme si stihli zajit. Tranzity tam nejake jsou - videl jsem tam nejake smerovky pro tranzitni cestujici.

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od j.ree »

Zdravim, mam debilni dotaz ale nejsem si jisty. Pokud poletim z BRQ na STN, musim ukazovat jen pas nebo stac í obcanka? Popr. jak se britove chovaji k prokazani ve forme OP? Diky

petr.v
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 55
Registrován: 19. 02. 2008, 20:53
Stav: Offline

Příspěvek od petr.v »

j.ree píše:Zdravim, mam debilni dotaz ale nejsem si jisty. Pokud poletim z BRQ na STN, musim ukazovat jen pas nebo stac í obcanka? Popr. jak se britove chovaji k prokazani ve forme OP? Diky


V rámci EU se občan jiné členské země prokazuje "celní-pasové" kontrole jen pomocí OP. Pas je alternativa k OP.

V rámci schengenského prostoru, kam spadá UK i ČR (pozor neplést s EU - skoro celá Evropa je v schengenu a skoro celý schengen se skládá ze zemí v EU, ale jsou vyjímky na obou stranách) se občan většinou při překročení hranic neprokazuje. Zase mohou nastat vyjímky (země mohou na časově omezené období zavést kontroly, případně náhodná kontrola).

Samozřejmě povinnost mít u sebe OP máte kdykoliv kdy jdete dál než do poštovní schránky na rohu ulice. A jestli to není již povinost tak je to více než vhodné.

Petr.


Odpovědět