Stansted

Odpovědět
Marek.R
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 245
Registrován: 13. 07. 2006, 16:45
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od Marek.R »

Chtěl bych se zeptat jestli si mám zarezervovat autobus do centra přes internet, nebo si koupit lístek až na letišti a jakou autobusovou společnost by jste mi doporučili (easybus, National Express, nebo Terrasivion)


micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od micaello »

Dopredu pres net je to levnejsi.
Easybus je specificky, ne zrovna pohodlny (rozvoz je 12 mistnim Renault Master), ale zase za 5 liber (v nektere casy i za 2) nemuzes chtit zazraky (my platili za zpatecku za dve osoby necelych 16 liber).
Ostatni dve spolecnosti si konkuruji, maji pohodlne autobusy s Wifi a spol., zalezi v podstate jen na tobe, kde je pro tebe nejvyhodnejsi vystoupit. Nechaji si to ale taky zaplatit.

Marek.R
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 245
Registrován: 13. 07. 2006, 16:45
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od Marek.R »

micaello píše:Dopredu pres net je to levnejsi.
Easybus je specificky, ne zrovna pohodlny (rozvoz je 12 mistnim Renault Master), ale zase za 5 liber (v nektere casy i za 2) nemuzes chtit zazraky (my platili za zpatecku za dve osoby necelych 16 liber).
Ostatni dve spolecnosti si konkuruji, maji pohodlne autobusy s Wifi a spol., zalezi v podstate jen na tobe, kde je pro tebe nejvyhodnejsi vystoupit. Nechaji si to ale taky zaplatit.

Díky za odpověď, jenom mě zajímá jakou časovou rezervu by jsme mi doporučili, abych stihnul autobus a když autobus nestihnu tak jizdenka propadne? :(

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od micaello »

U Easybusu jsme nas cas nestihli (pristani -> odjezd busu jsem mel 60minut), nicmene ridici Easybusu jsou vstricni a pokud maji volne misto, tak vemou lidi, kteri svuj bus nestihli (my takhle jeli druhym v poradi). Zalezi, kolik pristane v tu chvili letadel, nicmene dal bych si aspon 90minut. My stravili hodinu na pasovce =/
Tohle plati pro Easybus. Jak je to s listkama u ostatnich spolecnosti, to netusim.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od Fabo »

Na tyhle shuttly zpravidla plati, ze pokud je volne misto, vemou vas i do jineho autobusu (drivejsi, pozdejsi)


Grassik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 31. 03. 2015, 19:47
Stav: Offline

London Stansted

Příspěvek od Grassik »

Ahoj, mám v plánu ještě s dvěma kamarády letět z Brna do Londýna na Stansted s ryanairem. 18.-20. května. 19. bychom strávili v Londýně. Chci se zeptat, jak se to zde se spaním a s cennostmi? Dá se někde pohodlně vyspat? Potřebujem být ready na celodenní + noční Londýn (noc z 19. na 20.). A moc se mi nechce spát vedle batohu s hodnotou 50 tisíc (zrcadlovka a kamera). Jsou tam nějaké úschovny nebo trezory na klíček (popř. za jakou cenu), kde si mužu batoh uložit a bezstarostně se vyspat? Díky za info.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1310
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: London Stansted

Příspěvek od Lkprak »

Grassik píše:Ahoj, mám v plánu ještě s dvěma kamarády letět z Brna do Londýna na Stansted s ryanairem. 18.-20. května. 19. bychom strávili v Londýně. Chci se zeptat, jak se to zde se spaním a s cennostmi? Dá se někde pohodlně vyspat? Potřebujem být ready na celodenní + noční Londýn (noc z 19. na 20.). A moc se mi nechce spát vedle batohu s hodnotou 50 tisíc (zrcadlovka a kamera). Jsou tam nějaké úschovny nebo trezory na klíček (popř. za jakou cenu), kde si mužu batoh uložit a bezstarostně se vyspat? Díky za info.


Úschovna zavazadel tam je (více zde: http://www.stanstedairport.com/stansted ... ft-baggage).

Před pár lety jsem tam strávil noc a hala byla doslova obsypaná spícími lidmi. Předpokládám, že od té doby se toho mnoho v tomto ohledu nezměnilo.

Otakar Svitavský
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 30. 04. 2015, 14:01
Stav: Offline

Přestup na Lince Praha - Edinborough

Příspěvek od Otakar Svitavský »

Zdravím. Nemáte prosím někdo zkušenost s přestupem na letišti Stansted ? ..potřebuji přestoupit z jednoho letadla Ryanair na druhé a bohužel si nemohu zakoupit jednotnou letenku. Budu tedy muset vyzvednout a znovu odbavit zavazadlo. Myslíte si, že to stíhám skrz všechny přepážky až na gate v čase zhruba jedné hodiny ? ..děkuji moc za odpověď.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Přestup na Lince Praha - Edinborough

Příspěvek od Airbus380 »

Otakar Svitavský píše:Zdravím. Nemáte prosím někdo zkušenost s přestupem na letišti Stansted ? ..potřebuji přestoupit z jednoho letadla Ryanair na druhé a bohužel si nemohu zakoupit jednotnou letenku. Budu tedy muset vyzvednout a znovu odbavit zavazadlo. Myslíte si, že to stíhám skrz všechny přepážky až na gate v čase zhruba jedné hodiny ? ..děkuji moc za odpověď.


S odbaveným zavazadlem v rámci jedné hodiny tak tak, pokud vůbec. Stansted je docela velký a nepříliš uživatelsky příjemný a rychlý, osobně bych měl trochu strach i bez odbaveného zavazadla nechávat si na STN jen hodinu.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Přestup na Lince Praha - Edinborough

Příspěvek od whiskey »

Airbus380 píše:S odbaveným zavazadlem v rámci jedné hodiny tak tak, pokud vůbec. Stansted je docela velký a nepříliš uživatelsky příjemný a rychlý, osobně bych měl trochu strach i bez odbaveného zavazadla nechávat si na STN jen hodinu.

Odporucam biometricky EU pas s chipom. Ak funguju automaticke imigracne vstupy, je to radovo rychlejsie ako cakat v rade na ziveho immigration officera.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od bugr »

Jaká je aktuálně nejlepší cesta za STN do centra? Já tam byl před lety ale jen jsme přestupoval.
Přemýšlím jestli se vyplatí letět s FR z PRG, aby pak vlak nestál to co letenka s BA, díky.

rtoldy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 138
Registrován: 03. 05. 2014, 18:04
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od rtoldy »

bugr píše:Jaká je aktuálně nejlepší cesta za STN do centra? Já tam byl před lety ale jen jsme přestupoval.
Přemýšlím jestli se vyplatí letět s FR z PRG, aby pak vlak nestál to co letenka s BA, díky.


Určite easyBus! Bol som maximálne spokojný a k tomu tá cena :) Vystúpiš na Baker Street, Old Street alebo Victorii odkiaľ sa dostaneš všade metrom

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od bugr »

co to stojí? a kolik vlak, teda ten mám radši ale z busu zas člověk vidí kus Londýna :)

rtoldy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 138
Registrován: 03. 05. 2014, 18:04
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od rtoldy »

bugr píše:co to stojí? a kolik vlak, teda ten mám radši ale z busu zas člověk vidí kus Londýna :)


Čo to stojí? Ja som platil 8,30GBP/2osoby/return

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od bugr »

no ten vlak nebo metro nebo co tamjezdí, na bus jsem se koukal, ty ceny jsou dobře na houpačce během dne.


Odpovědět