Stansted

Odpovědět
Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od Fabo »

Z lutonu 27GBP return na jednoho, ze STN to bude podobne, spis o neco drazsi.


bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od bugr »

díky, no ty vlaky levný nejsou :)

rtoldy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 138
Registrován: 03. 05. 2014, 18:04
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od rtoldy »

bugr píše:díky, no ty vlaky levný nejsou :)


Poprípade ešte potom National Express alebo Terravision. Ale pokiaľ chceš ísť za málo a do mesta, tak easyBus. Myslím že hodinu vydržíš sedieť v minibuse :)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od Fabo »

Niektore spoje Easybusu su spojene s vacsimi operatormi, Terravision, National Express... Neviem ale ci aj na STN.

Kazdopadne radsej ist busom za 3 libry ako vlakom za 30... Nad vlakom by som osobne zacal uvazovat (pri sukromnej ceste) pri cene busu od £19 R/T

vacica
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 07. 11. 2011, 09:49
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od vacica »

Já jsem jel 11. 7. vlakem a za jednu cestu jsem platil 8 GBP. Tato cena platí, pokud se jízdenka kupuje 30 dní dopředu. Vlak končí na Liverpool street, odkud se dá pokračovat metrem. Busem trvá cesta dýl, navíc se na časy nedá moc spolehnout kvůli dopravní situaci, což jsem se přesvědčil, když jsem pak jel na Luton (National Express) a to ani nikde nebyly nějaké zácpy.
Konkrétně na Easybus jsem nečetl zrovna dobré recenze, takže jsem o něm ani moc neuvažoval.


Libor66
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 14. 10. 2015, 19:04
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od Libor66 »

My se teď vrátili z Londýna. Jeli jsme busem společnosti "Terravision". Mohu doporučit. Celkem pohodička, cesta z "Stansted Airport" na "Stratford Bus Station" trvala asi 45 minut. Cena 6 liber. A mimochodem, zbyl nám nevyužitý lístek pro tři osoby na zpáteční cestu na letiště, takže jej můžu nabídnout za hodně slušnou cenu :) .

BOEING737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 460
Registrován: 17. 04. 2005, 09:26
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Tranzit

Příspěvek od BOEING737 »

Zdravím, mám dotaz - je ve STN i tranzit, nebo se pokaždé musí vyjít ven do haly? Při minulém letu z RAK do STN a dále do BRQ nás to vyhodilo přímo ven. Díky za radu.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od RAdek »

Dnes odpoledne mě to čeká. Počítám ale, že budu muset vyjit ven a znovu projít check-in. Mám hodinu deset, tak jsem zvědavý, jestli to zvládnu.

BOEING737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 460
Registrován: 17. 04. 2005, 09:26
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od BOEING737 »

Tak pak prosím napiš Radku, jak si to zvládl. Já mám let PMI-MAD-STN-BRQ a mám 1,45 hod na přestup.

mishka21
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 29. 07. 2016, 13:52
Pohlaví: žena
Stav: Offline

Otevření gate na Stanstedu

Příspěvek od mishka21 »

Ahoj, stala se mi minule Stanstedu taková zvláštní věc. Měla jsem letět Ryanairem do Prahy. Byla jsem už za ochrankou, vše v pořádku, bylo 18:30. Gate se zavíral v 19:05, letadlo mělo odlétat v 19:35. Tabule za ochrankou hlásila, že informace o gatu se zveřejní v 18:50. Říkám si dobrý, 15 minut, to dám.

V 18:50 zveřejnili info o gatu, tak jdu s kamarádkama, hleádme správnou cestu, a najednou vidíme ceduli, že ke gatu 31 to je ještě 12 minut - tehdy už bylo 19:00. Nemohli jsme to ani nijak urychlit, protože jsme museli vláčkem, takže jsme běželi až od něj a přiběhli jsme na místo cca v 19:10. Stres, že nám to uletí, najednou vystřídalo nepochopení, když jsme viděli, že u poslední kontroly je fronta jako blázen, nikoho ještě nepustili dále, 3/4 lidí ještě neměli zkontrolovanou palubní jízdenku. Stouply jsme si na konec fronty a do odletu si za nás stouplo ještě asi 10 lidí. Let měl nakonec asi 1,5h zpoždění.

Byla jsem na Stanstedu poprvé, a ačkoliv nelétám často, pár letů už mám za sebou a toto se mi ještě nikdy nestalo. Tak se chci zeptat, zda je to normální a mám se připravit na běh i příště, anebo je to spíše výjimečná situace a gate se většinou zveřejní s dostatečným předstihem? Díky za odpovědi.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od micaello »

Mě se stalo něco podobného na Gatwicku, kdy letadlo mělo odlétat v 18:25 a dělo se toto..
Sedíme v terminálu u obrazovek, už z předchozích hlášení víme, že minimálně hodinu bude mít let zpoždění, no čekáme na číslo gatu
18:38 - tabule hlásí gate open
cesta ke gatu trvala cca. 10 minut poklusem, no už v 18:42 na tabulích po cestě bylo napsáno k našemu letu last call
A aby toho nebylo málo, v 18:45 tabule hlásily gate closed
Dojdeme v 18:47 ku gate a tam se teprve formuje řada a připravuje se pult ke kontrole palubenek..

Občas se stávají věci, které člověk nepochopí :D , každopádně vždy je lepší tam být v podobných situacích co nejdříve než pak plakat nad tím, že letadlo uletělo :wave:

Btw., od země jsme se nakonec odlepili až v 19:58 :-bd

rtoldy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 138
Registrován: 03. 05. 2014, 18:04
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Otevření gate na Stanstedu

Příspěvek od rtoldy »

mishka21 píše:Ahoj, stala se mi minule Stanstedu taková zvláštní věc. Měla jsem letět Ryanairem do Prahy. Byla jsem už za ochrankou, vše v pořádku, bylo 18:30. Gate se zavíral v 19:05, letadlo mělo odlétat v 19:35. Tabule za ochrankou hlásila, že informace o gatu se zveřejní v 18:50. Říkám si dobrý, 15 minut, to dám........


Pred cca 2 týždňami som to mal približne rovnako, info o gate vyhodili dosť neskoro, tiež sme museli ísť vláčikom. Prišli sme na gate, ktorý nakoniec aj tak zmenili. Pred rokom to isté, tiež na Stanstede. Radšej na letisko o niečo skôr, keď nestíhaš zaplať si fast track kontrolu (tuším 6€) a ak máš čas nakupuj, všade sú monitory poprípade si sadni do odletovej haly :)

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od Airbus380 »

Na britských letištích jsou takové situace relativně časté, nikdy jsem tedy neměl problém letadlo stihnout, ale souhlasím, že to není moc příjemné a proto taky většinu britských letišť nesnáším :D

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od s543 »

No proč se divit - stačí zajít v Praze na hlavní nádraží a je to tam permanentně - dokonce někde napsali, že je to proto aby byli cestující ve střehu :clap: :crazy: :))

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od kuba.biker »

Prosím o radu, s jakou časovou rezervou je třeba počítat na STN? Letím ranním Ryanem (přílet 7:35) a chci stihnout vlak do Duxfordu v 8:21 - předpokládám, že to je v pohodě, nebo...? A co odbavení, když letím jen s příručákem? Je tam nějaká zrada?


Odpovědět