Stansted

Odpovědět
Zajda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 21. 12. 2009, 14:16
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od Zajda »

Jasně, proč by ne...jsi v EU...doklad je platný až do doby expirace...já mám taky občanku docela v háji, ale prochází to....ale už mi někdo psal na fóru, že ho z Brna do Británie nepustili kvůli občance, že byla rozdrbaná...když si zajdeš na úřad, tak ti to slepí termo ... musíš to co nejvíc očistit a výsledek je tak 60% původního stavu, na chvilku to vydrží...já už ji mám dolepovanou třikrát....


gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od gr09 »

GeorgeKoistinen píše:Cestovní pas nemám... Vezmou mi ten rychlopas?

Jasne ze vezmou

GeorgeKoistinen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 23. 05. 2011, 16:14
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od GeorgeKoistinen »

Hm, mám další problém. Na STN přílétám papírově 18:10 a koupil jsem si lístek na easyBUS v 18:40 (překlikl jsem se z 19:00)

Nějaké šance, že to stihnu? ^^

goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od goro »

GeorgeKoistinen píše:Hm, mám další problém. Na STN přílétám papírově 18:10 a koupil jsem si lístek na easyBUS v 18:40 (překlikl jsem se z 19:00) Nějaké šance, že to stihnu? ^^

podle mně naprosto v pohodě.
pokud to přiletí na čas, stíháš to; pokud ne, běž do stánku easybus v příletové hale, v případě zpoždění příletu Tě zdarma přebookují na nejbližší volný spoj (zpravidla hned následující).

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

GeorgeKoistinen píše:Hm, mám další problém. Na STN přílétám papírově 18:10 a koupil jsem si lístek na easyBUS v 18:40 (překlikl jsem se z 19:00)

Nějaké šance, že to stihnu? ^^


Já bych to vůbec neřešil - pokud bude v busíku místo, tak tě vemou v podstatě kdykoli (aspon dle mé zkušenosti ...) - dřív, později ...


PDan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 603
Registrován: 27. 08. 2009, 22:59
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od PDan »

Tragedie_v_JZD píše:
GeorgeKoistinen píše:Hm, mám další problém. Na STN přílétám papírově 18:10 a koupil jsem si lístek na easyBUS v 18:40 (překlikl jsem se z 19:00)

Nějaké šance, že to stihnu? ^^


Já bych to vůbec neřešil - pokud bude v busíku místo, tak tě vemou v podstatě kdykoli (aspon dle mé zkušenosti ...) - dřív, později ...

I by to slo stihnout pokud bude letadlo nacas, ale jinak tak maly rozdil ti uznaji i pres zprisnene podminky (musis si to nechat na prepazce potvrdit a zkoumaji jestlis nahodou nekupoval schvalne nejaky levny bus v hodne rozdilny cas nenavazujici na tvuj let).

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od j.ree »

vi nekdo, kde mam prosim dohledat taxy letiste STN?
Popr me zajimaji i taxy LGW a LTN. Diky

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

Co si pod "taxami" vysvětlit? Taxy ve smyslu za cestujícího + úplatky britské vládě, a/nebo navigační/přibližovací/handling/parkovací/atd poplatky?

Marek.R
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 245
Registrován: 13. 07. 2006, 16:45
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od Marek.R »

Uvažuji, že bych v listopadu jel na menší výlet do Londýna, a chtěl bych se ubytovat v easyhotelu Paddington, ale nevím jak je ten hotel daleko od letiště, nebo bych si měl vybrat jiný.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od persona »

Čerstvé postřehy ze Stanstedu (včera odpoledne jsem letěl do Brna).

1) Doprava: nevím, jak je to dlouho, ale National Express (vlak) nyní umožňuje při bookingu přes stránky FR koupit zpátečku na/z Liverpool Street za 21.60 GBP, tedy s 31% slevou a to už stojí za úvahu z hlediska pohodlí a téměř jistoty, že člověk neuvízne v zácpě (když už není akce za 4 GBP return u easyBusu).

2) Od března jsem na Stanstedu nebyl a překvapilo mě pár změn: jedna je ta, že jsou stanovistě security jaksi robustnější, i příruční kufříky se dávají do zvětšených přepravek, též valící se pásy jsou mohutnější a inovované (včera ve 12 v neděli jsem prošel bezpečáky okamžitě a bez jakéhokoli čekání).

3) Rozšíření nástupního ramene terminálu u gatů od 40 nahoru. Zatímco obvykle se do Brna odlétalo ze 43 - 49, na konci ramene se objevil nový přístavek, který má podobu malého hangáru či drůběžárny, kde už není místo k sezení, ale lidé se řadí do front pod cedulemi s čísly bran.

4) Na konci tohoto ramene je též jeden ze dvou salonků (fialově laděný).

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od happyna »

Kdo si tu rezervoval jízdenky u Terravision :?:
Mám s tím problém, mají do zítra akci, jenže když si chci koupit lístky, tak se musím ještě registrovat, jenže při registraci nemůžu do emailu napsat ani zkopírovat zavináč, takže mě to nikam nepustí :| Má s tím někdo zkušenost?

EDIT:Tak vyřešeno. Zavináč se dá napsat jen s numerickou klávesnicí, přes zkratku Alt64, jinej způsob jsem nenašel.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od Airbus380 »

Má někdo čerstvější zkušenosti s terravisionem? Mám přiletět na STN ve 20:20 z BRQ, koupil jsem si lístek na terravision do stratfordu na 21:15. Vzali by mě, kdybych případně stihnul bus ve 20:45? V přepravních podmínkách teda tvrdí, že ne, ale není praxe třeba jiná?
Díky.

lamino
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 04. 02. 2009, 21:50
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od lamino »

ještě se mi nestalo, že bych měl problém, když jsem přišel dřív, naposledy 5.2.2013 měl jsem přímou na Viktorku +-21:50, jel jsem 21:00 přes Liverpool street a bylo nás dost. Pokud je bus prázdný, jako že bývá tak bez problému.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od micaello »

Sic jsem prd nalital, ale z tech nekolika letist, co jsem poznal, byl STN naprosto nejhorsi (i kdyz mozna to bylo i tim, ze RYR nas vyklopil v te nejvzdalenejsi casti a naopak odletova gate taky nebyla nejblize). Informacni kiosek letiste aby clovek pohledal (nebo minimalne aspon planek, v iPhone aplikaci mapy terminalu zatim nejsou), fronty na zachodech nekonecne, stravovaci moznosti minimalni. Pri priletu nas letadlo vyklopilo na stojance na plose v nejvzdalenejsi mozne casti, "chodnik" pozemni pracovnici ve vestach vytycili paskami jen co letadlo "zaparkovalo". Zavazadla si lide vyzvedavali "primo z letadla". OK, to je problem RYRu, ne letiste. Nicmene nez jsme dosli na pasovku, trvalo to dobrych 15 minut chuze a cekani v chodbe se stropem tak 2m nad zemi, navic jsme prochazeli pasovkou s asi dalsimi tremi letadly, takze jsme ve fronte stravili dobrou hodinu a ctvrt (diky bohu za vstricnost ridice easybusu, ktery nas vzal, i kdyz nam nas spoj daaavno ujel).
Pri ceste zpatky jsme letadlo malem nestihli (ale vlastni blbost, clovek ma pocitat, ze normalni chuzi dojde ke gatu za 15minut a ne za 5), na security checku kazdemu kontrolovali sacek s tekutinami (asi dostali nove cichace, jinak jsem to nepobral), takze to trvalo strasne dlouho, no a ta cesta ke gatu za security checkem byla pres duty free, pak dlouha chodba, pak po schodech dolu, zase dlouha chodba (mezitim slysim podruhe posledni vyzvu pro pasazery naseho letu a malem jsem si na... do trenek, nicmene v tu chvili by me asi nepredbehl ani Bolt), pak po schodech opet nahoru a zase dlouha chodba, par zatacek a pak se konecne clovek objevil pred nevrlymi zenskymi, co trhaji palubni listky a kontroluji doklady totoznosti, ze jestli nevime, kolik je hodin a ze jeste minutu a letadlo by odletelo bez nas. Ze by z nas mohli pot zdimat a hodily by se tak dva litry vody na doplneni tekutin je uz vec vedlejsi.
No zazitky a zkusenosti, ktere jsou pro priste k nezaplaceni :))

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od procvi »

micaello píše:Sic jsem prd nalital, ale z tech nekolika letist, co jsem poznal, byl STN naprosto nejhorsi (i kdyz mozna to bylo i tim, ze RYR nas vyklopil v te nejvzdalenejsi casti a naopak odletova gate taky nebyla nejblize). Informacni kiosek letiste aby clovek pohledal (nebo minimalne aspon planek, v iPhone aplikaci mapy terminalu zatim nejsou), fronty na zachodech nekonecne, stravovaci moznosti minimalni. Pri priletu nas letadlo vyklopilo na stojance na plose v nejvzdalenejsi mozne casti, "chodnik" pozemni pracovnici ve vestach vytycili paskami jen co letadlo "zaparkovalo". Zavazadla si lide vyzvedavali "primo z letadla". OK, to je problem RYRu, ne letiste. Nicmene nez jsme dosli na pasovku, trvalo to dobrych 15 minut chuze a cekani v chodbe se stropem tak 2m nad zemi, navic jsme prochazeli pasovkou s asi dalsimi tremi letadly, takze jsme ve fronte stravili dobrou hodinu a ctvrt (diky bohu za vstricnost ridice easybusu, ktery nas vzal, i kdyz nam nas spoj daaavno ujel).
Pri ceste zpatky jsme letadlo malem nestihli (ale vlastni blbost, clovek ma pocitat, ze normalni chuzi dojde ke gatu za 15minut a ne za 5), na security checku kazdemu kontrolovali sacek s tekutinami (asi dostali nove cichace, jinak jsem to nepobral), takze to trvalo strasne dlouho, no a ta cesta ke gatu za security checkem byla pres duty free, pak dlouha chodba, pak po schodech dolu, zase dlouha chodba (mezitim slysim podruhe posledni vyzvu pro pasazery naseho letu a malem jsem si na... do trenek, nicmene v tu chvili by me asi nepredbehl ani Bolt), pak po schodech opet nahoru a zase dlouha chodba, par zatacek a pak se konecne clovek objevil pred nevrlymi zenskymi, co trhaji palubni listky a kontroluji doklady totoznosti, ze jestli nevime, kolik je hodin a ze jeste minutu a letadlo by odletelo bez nas. Ze by z nas mohli pot zdimat a hodily by se tak dva litry vody na doplneni tekutin je uz vec vedlejsi.
No zazitky a zkusenosti, ktere jsou pro priste k nezaplaceni :))



Příště je třeba lepší vzít pas s biometrickými údaji. Myslím, že tam mají ty samoodbavovací celní budky jako v Praze.


Odpovědět