Istanbul - Ataturk (IST)

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Istanbul - Ataturk (IST)

Příspěvek od kowal »

S kým letíš? Já jsem měl na letenku v C s TK nárok cestou tam na hotel, cestou zpátky na pokojík v CIP lounge. A jestli si to správně pamatuji, tak na hotel měli nárok i cestující v Y, jen byl rozdíl v minimální době přesupu pro vznik nároku (7 h vs 10 h).


Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Istanbul - Ataturk (IST)

Příspěvek od Petr31 »

kowal píše:S kým letíš? Já jsem měl na letenku v C s TK nárok cestou tam na hotel, cestou zpátky na pokojík v CIP lounge. A jestli si to správně pamatuji, tak na hotel měli nárok i cestující v Y, jen byl rozdíl v minimální době přesupu pro vznik nároku (7 h vs 10 h).


Letím s TK v Y, ale nevím, zda nebude problém, že jsem letenky koupil na letušce.cz v akci a předpokládám v nejlevnější bookovací třídě.Sice na webu Turkish nabízely totéž, nicméně přes jejich web jsem s nákupem neuspěl - neustále to padalo, zatímco na letušce to byla otázka chvilky.Letím kolem Vánoc tak potom napíšu jak jsem dopadl, třeba to bude zajímat i další tady.Spojení přes Istanbul bývá někdy krkolomné a routing divoký, ale když si představím slušné a usmívající se letušky, výběr ze 2 jídel v Y class.....tak se na cestu moc těším.Odpočinu si od Austrian hladoletu a užiju si to. Jo a mezi lety mám přestávku 09hodin 25minut.

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Istanbul - Ataturk (IST)

Příspěvek od kowal »

V Y mají TK minimální čas pro nárok na hotel 10 h. Tak nevím, jestli to vyjde. Jinak jejich ochota (veškerý pozemní personál) a znalost angličtiny byly hodně podprůměrné. Na druhou stranu jsme za 630 EUR na osobu letěli v C na trase WAW - IST - KUL a zpět a na ničem se nízká cena neprojevila. Tu neochotu spíš přisuzuji jejich povaze, ta s cenou evidentně nesouvisela.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Istanbul - Ataturk (IST)

Příspěvek od whiskey »

Petr31 píše:tak se na cestu moc těším.Odpočinu si od Austrian hladoletu a užiju si to. Jo a mezi lety mám přestávku 09hodin 25minut.

zhodou okolnosti maju aj OS aj TK rovnakeho dodavatela cateringu, Do&Co, to len tak na okraj :wink:

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Istanbul - Ataturk (IST)

Příspěvek od Petr31 »

whiskey píše:
Petr31 píše:tak se na cestu moc těším.Odpočinu si od Austrian hladoletu a užiju si to. Jo a mezi lety mám přestávku 09hodin 25minut.

zhodou okolnosti maju aj OS aj TK rovnakeho dodavatela cateringu, Do&Co, to len tak na okraj :wink:


..jen tak na okraj dodám, že když 2 dělají totéž, není to vždy totéž! A v tomto případě to platí měrou vrchovatou.Zapomněl jsi totiž dodat, že Austrian Do&Co catering používá jen pro C class, v Y jen těm, kdo si za něj zaplatí.Takže při mém nejčastějším skoku 1,5hodiny po Evropě za něj chtějí 15E dopředu....jinak dostanu sušenku/pytlík rybiček, případně šáteček v ceně 5Kč....:-)))Turkish má vše v ceně.Při delším letu se sice i Austrian ulakomí, ale na výběr ze 2 jídel v Y class zapomeň, na kovové příbory taky a o kvalitě bych raději pomlčel....:-)))


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Istanbul - Ataturk (IST)

Příspěvek od whiskey »

Petr31 píše:..jen tak na okraj dodám, že když 2 dělají totéž, není to vždy totéž! A v tomto případě to platí měrou vrchovatou.Zapomněl jsi totiž dodat, že Austrian Do&Co catering používá jen pro C class, v Y jen těm, kdo si za něj zaplatí.Takže při mém nejčastějším skoku 1,5hodiny po Evropě za něj chtějí 15E dopředu....jinak dostanu sušenku/pytlík rybiček, případně šáteček v ceně 5Kč....:-)))Turkish má vše v ceně.Při delším letu se sice i Austrian ulakomí, ale na výběr ze 2 jídel v Y class zapomeň, na kovové příbory taky a o kvalitě bych raději pomlčel....:-)))

shorthaul catering v Y v Europe je podla mna dinosaurus. Kto sa chce ist najest do letadla pri hope po Europe, nech si kvalitu zaplati, nemam s tym najmensi problem. TK je z pohladu zakaznika v tomto ohlade super, otazka je, nakolko sa tu prejavuje sponzoring statu vs skvele ekonomicke vysledky, ktore umoznuju TK poskytovat takuto uroven sluzieb ako marketing differentiator.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Istanbul - Ataturk (IST)

Příspěvek od Petr31 »

whiskey píše:
Petr31 píše:..jen tak na okraj dodám, že když 2 dělají totéž, není to vždy totéž! A v tomto případě to platí měrou vrchovatou.Zapomněl jsi totiž dodat, že Austrian Do&Co catering používá jen pro C class, v Y jen těm, kdo si za něj zaplatí.Takže při mém nejčastějším skoku 1,5hodiny po Evropě za něj chtějí 15E dopředu....jinak dostanu sušenku/pytlík rybiček, případně šáteček v ceně 5Kč....:-)))Turkish má vše v ceně.Při delším letu se sice i Austrian ulakomí, ale na výběr ze 2 jídel v Y class zapomeň, na kovové příbory taky a o kvalitě bych raději pomlčel....:-)))

shorthaul catering v Y v Europe je podla mna dinosaurus. Kto sa chce ist najest do letadla pri hope po Europe, nech si kvalitu zaplati, nemam s tym najmensi problem. TK je z pohladu zakaznika v tomto ohlade super, otazka je, nakolko sa tu prejavuje sponzoring statu vs skvele ekonomicke vysledky, ktore umoznuju TK poskytovat takuto uroven sluzieb ako marketing differentiator.


...přiznám se, že mi je úplně jedno, kdo ti těm Turkům platí.A gertrůdy:-))) bych tam posílal povinně na CC školení, páč aspoň u Austrian mají čím dále kyselejší obličeje...:-)))

Anubis
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 39
Registrován: 14. 11. 2013, 15:36
Stav: Offline

Re: Istanbul - Ataturk (IST)

Příspěvek od Anubis »

Ahojte,

mám 2 otázky:

1. Stačí hodina 15 minút na prestup? oba medzinárodné lety. Samozrejme som googlil, ale minimal connecting time som nenašiel, ani na stránke letiska ani turkish airlines

2. Keďže na spiatočnom lete naopak strávim na letisku 5 a pol hodiny, máte nejaké typy čo robiť na letisku? Neviem, či môžem opustiť tranzit, aj keď víza do Turecka už netreba.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Istanbul - Ataturk (IST)

Příspěvek od hafi »

1) pokud ti takto prodaj letenky, tak určitě. Za sebe myslím, že v pohodě.
2) opustit tranzit určitě můžeš, ale na letišti ani v okolí si moc nepomůžeš...ale za 5 hodin lze relativně v pohodě dojet do centra, dát kebab, kouknout na bazar a jet zpět na letiště. Ne, že by to šlo brát jako regulérní prohlídka Istanbulu, ale než se 5 hodin dloubat v nose na letišti..

Anubis
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 39
Registrován: 14. 11. 2013, 15:36
Stav: Offline

Re: Istanbul - Ataturk (IST)

Příspěvek od Anubis »

Vdaka za info, zrejme to tak aj spravím

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Istanbul - Ataturk (IST)

Příspěvek od vitezslav »

Ahoj všem, máte někdo čerstvé zkušenosti s přestupy v IST? Letím začátkem října PRG-IST-GYD-IST-PRK, vše s TK. Uvítám i dobrý tip na občerstvení, cestou tam mám na přestup 4h a zpět 1,5h. Díky.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Istanbul - Ataturk (IST)

Příspěvek od jencik »

Zalezi, ci sa ujde rukav alebo autobus, pokial bus, tak staci mat v ruke boarding pass a v pohode mozes k dalsej brane, pri ceste spat najskor bus, opat bezpecnostna kontrola a potom uz s boarding passom dalej. Pri ceste spat je dost mozne, ze to vyjde akurat na prestup a viac uz cas nebude.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Istanbul - Ataturk (IST)

Příspěvek od pavelpmi »

Dívám se, že mají v IST pěkný provoz; asi bych netoužil sedět v některém z kroužících letadel.
IST.jpg

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Istanbul - Ataturk (IST)

Příspěvek od Airbus380 »

To je skoro umělecké dílo :D Pěkné pěkné, taky občas trávím neproduktivní minuty civěním na FR24, je to návyková záležitost.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Istanbul - Ataturk (IST)

Příspěvek od jencik »

Tak toto je este v pohode, prinajhorsom pristatie o polhodku neskor a busom do terminalu. Az by zacalo snezit, zacal by som zdielat ten neprijemny pocit sedenia v lietadle pristavajucom na IST. :mrgreen:


Odpovědět