Stockholm - Arlanda

Odpovědět
Cassidy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 104
Registrován: 29. 06. 2004, 21:54
Stav: Offline

Stockholm - Arlanda

Příspěvek od Cassidy »

Byl jste někdo na tomto letišti ? Zajímá mě, jaká je zde orientace, jak je velké v porovnání s Ruzyní a jak daleko od terminálu jsou zastávky autobusů do Uppsaly.


Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Stockholm - Arlanda

Příspěvek od Zlin142 »

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>
Byl jste někdo na tomto letišti ? Zajímá mě, jaká je zde orientace, jak je velké v porovnání s Ruzyní a jak daleko od terminálu jsou zastávky autobusů do Uppsaly.
<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

Letiště zhruba velikosti PRG, teď už možná o něco menší. Pokud si pamatuju, tak přímo od letiště jezdí jen "Flygbussarna" letištní autobus z centra Stockholmu. Ale neber mne za slovo.

http://www.lfv.se/templates/LFV_Airport ... 36729.aspx

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Stockholm - Arlanda

Příspěvek od OR »

Letiste ARN se mi rozhodne nezda mensi nez PRG, rekl bych, ze je cca 2x vetsi co do poctu odbavenych cestujicich a hlavne do rozlohy.
Celkem maji 4 terminaly
ARN 2 - Hlavne Oneworld
ARN 3 - Hlavne LowCost
ARN 4 - Vnitrostatni SAS a asi i neco jineho vnitrostatniho
ARN 5 - CSA, SAS mezinarodni, Skyteam ....
Mel jsem tam jednou asi 2 hodiny casu a cesta z terminalu 5 do terminalu 2 trva asi 15- 20 minut chuze bez velkeho flakani.
Letiste (zvlast terminal 5) mi prislo velmi prehledne.
Autobusy jezdi primo pred terminaly, ale nevim jestli primo do Uppsaly, ale asi jo.
Do Uppsaly jezdi urcite vlak cca po hodine,ktery stavi primo pod letistem pod spojovacim objektem s obchody mezi terminaly.
Pozor, na nektere spoje vlaku X2000 vybiraji priplatky.
Do Stockholmu na Central jezdi po 15 minutach Arlanda Expres (asi 20 minut, tusim 180SEK, cili docela drahy). Autobus Flygbussarna je o neco malo levnejsi, ale o dost pomalejsi.

Nejlevnejsi spojeni co jsem nasel je autobusem 583 z letiste na konecnou Marsta, kde jezdi kazdou chvili primestsky vlak do Stockholmu (cca 35 minut) a Uppsaly (cca 20 minut cesty).

Cassidy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 104
Registrován: 29. 06. 2004, 21:54
Stav: Offline

Stockholm - Arlanda

Příspěvek od Cassidy »

Dík za informace, jedu tam za měsíc, tak uvidíme

michalp
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 89
Registrován: 15. 01. 2005, 16:21
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Stockholm - Arlanda

Příspěvek od michalp »

Taky se chystám do Stockholmu. Díval jsem se na jejich web a vlak je opravdu nehorázně drahý, bus je levnější. Nevíte někdo něco víc k tomu busu 583?

Stejně tak nějaké zkušenosti s MHD ve Stockholmu? Web jsem si prošel, takže ceny a tak znám, takže by mě zajímaly spíš dojmy, překvapení a tak...


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »


Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Smurfx »

Přímo před letištěm odjíždějí autobusy i do Uppsaly, které ale jezdí jen do cca 21 hodin. Pohodlnější je ale vlak, který má stanici přímo pod terminálem a v Upssale je rychleji. Je však dražší.

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Tak 110€ za kumbál se sklápěcí palandou je docela dost...
Běžně dávám různě po Evropě za Etap 35-60€, vejdou se tam taky 2-3lidi a má to aspoň vlastní WC a sprcháč.


Odpovědět