Ovda VDA

Odpovědět
Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Ovda VDA

Příspěvek od Mailand »

Rád bych se podělil o zkušenost z minulého týdne na VDA při návratu do BTS:
Všechno začalo už v Eilatu, kde samozřejmě přijel shuttle pozdě. To by ještě tak nevadilo, ale když řidič jezdil z jednoho konce města na druhý, ikdyž už míst k sezení bylo pomálu, začaly v buse solidně tryskat emoce. Po hodině se nakonec vydal do pouště. Příjezd na VDA 1:20 před odletem. Brána k letišti zavřená a před námi kolona busů a taxíků. Řidič napřed odmítl otevřít spodek s kufry, prý stejně neprojdeme. Po dalším nátlaku nakonec svolil a po 10 minutách otevřeli i bránu. Řada na první security tak na 2 hodiny. Leckdo už propadával skepsi. Fronta se vůbec nehýbala (slovo fronta je nepřesné, byl to prostě obrovský chumel lidí). Mě uklidňovalo jedině to, že nás z toho letu bylo docela dost a přece neodletí poloprázní, ale u FR nikdy nevíš.. V hlavě už jsem si začal skládat náhradní routing z toho, co jsem si pamatoval z plánování. Do odletu půl hodiny a jedna z pracovnic začala vyvolávat pax do BTS. Nejvprve ať zvednou ruku a potom ať jdeme za ní. Sunuli jsme davem dopředu. První security check (pohovor) pár minut, další security check (velký rentgen) 20 minut, další securty check (malý, klasický, rentgen) za 5 minut hotov. Následná pasová kontrola už byla jen k pousmání. Do letadla jsme se dostali zhruba 10 min po čase plánovaného odletu a zdaleka jsme nebyli poslední. Boarding complete za dalších 15 minut. Odlet nakonec s hodinovou sekyrou (prý protože nemají pro nás slot). Co jsem se díval na flightradar, tak to odpoledne i večer (neděle) měli zpoždění všechny lety z VDA. To letiště bych shrnul jedním slovem chaos.
Co by mě zajímalo, jestli je to tam úplně normální nebo jsme prostě měli smůlu. Máte někdo jakékoliv zkušenosti?

A když už jsem se tak rozepsal, tak přidám i nějakou tu fotografii.

DSC04726.JPG

DSC04727.JPG

DSC04728.JPG

DSC04724.JPG

Nápoje na uklidnění.
Nápoje na uklidnění.


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Ovda VDA

Příspěvek od Lkprak »

Necelé dva roky nazpátek jsem to letěl do KRK (je tu dokonce i z té cesty tripreport) a naprosto na pohodu. Shuttle bus přijel včas a před námi jen jedno letadlo, žádné čekání u brány se nekonalo. Bezpečnostní procedury sice poněkud delší, než je zvykem u nás, ale všechno se krásně stihlo (i s rezervou). Je ale fakt, že od té doby tady nejspíš dost zhoustnul provoz.

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ovda VDA

Příspěvek od happyna »

Tak příští rok už můžeš letět zase a už to bude v klidu
http://happyfly.cz/nove-letiste-v-izrae ... roku-2018/

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Ovda VDA

Příspěvek od Lkprak »

Nové "eilatské" letiště bude dnes otevřeno:

https://www.tvarchitect.com/clanek/v-iz ... x_qoqn0vI#


Odpovědět