Atlanta Hartsfield-Jackson Intl.

jdr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 271
Registrován: 02. 06. 2007, 18:52
Stav: Offline

Re: Atlanta Hartsfield-Jackson Intl.

Příspěvek od jdr »

Letiště v Atlantě: cestující č. 100 000 000
http://archiv.ihned.cz/c1-65034690-leti ... 00-000-000


michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Atlanta Hartsfield-Jackson Intl.

Příspěvek od michal4 »

Čau, v září letím s Deltou přes Atlantu do Peru. Všechno je to na jedné letence. Na přestup v Atlantě mám 2h 6 min. ESTU taky mám. Je to ještě v pohodě čas na přestup? A nějaká rada, jak postupovat, když mi to kvůli frontě uletí (např. na co nezapomenout, že jako pasažér mám nárok)? Jinak aspoň doufám, že tu není nějaká výjimka pro poslání zdarma příštím letem. Jak se blíží odlet, čím dál víc nad tím přemýšlím. Inu, první přestup v USA a taky poprvé v USA. Díky.

CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Stav: Offline

Re: Atlanta Hartsfield-Jackson Intl.

Příspěvek od CheckFlyer »

michal4 píše:Čau, v září letím s Deltou přes Atlantu do Peru. Všechno je to na jedné letence. Na přestup v Atlantě mám 2h 6 min. ESTU taky mám. Je to ještě v pohodě čas na přestup? A nějaká rada, jak postupovat, když mi to kvůli frontě uletí (např. na co nezapomenout, že jako pasažér mám nárok)? Jinak aspoň doufám, že tu není nějaká výjimka pro poslání zdarma příštím letem. Jak se blíží odlet, čím dál víc nad tím přemýšlím. Inu, první přestup v USA a taky poprvé v USA. Díky.


Pokud nebude let do Atlanty zpožděný, stíháte to. Já byl vždycky v ATL jen jako cílové destinaci, takže o přestupech v ATL moc nevím. Mají tam ale rozdělené terminály na přílety/odlety, takže hned po výstupu zamíříte k transferům a stíhat byste to měl dle mě za max. 1,5 hod, ani ne. Pokud bude problém, není se čeho bát, mají tam všude po letišti rozestavěné lidi co vám pomůžou, na ty bych se obrátil nejdřív.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Atlanta Hartsfield-Jackson Intl.

Příspěvek od flyingblue »

CheckFlyer píše:
michal4 píše:Čau, v září letím s Deltou přes Atlantu do Peru. Všechno je to na jedné letence. Na přestup v Atlantě mám 2h 6 min. ESTU taky mám. Je to ještě v pohodě čas na přestup? A nějaká rada, jak postupovat, když mi to kvůli frontě uletí (např. na co nezapomenout, že jako pasažér mám nárok)? Jinak aspoň doufám, že tu není nějaká výjimka pro poslání zdarma příštím letem. Jak se blíží odlet, čím dál víc nad tím přemýšlím. Inu, první přestup v USA a taky poprvé v USA. Díky.


Pokud nebude let do Atlanty zpožděný, stíháte to. Já byl vždycky v ATL jen jako cílové destinaci, takže o přestupech v ATL moc nevím. Mají tam ale rozdělené terminály na přílety/odlety, takže hned po výstupu zamíříte k transferům a stíhat byste to měl dle mě za max. 1,5 hod, ani ne. Pokud bude problém, není se čeho bát, mají tam všude po letišti rozestavěné lidi co vám pomůžou, na ty bych se obrátil nejdřív.


No terminaly na prilety a odlety rozdelene nemaji :-) Naopak se jim to vsechno krasne micha.

Co ale maji je imigracni kontrola a pravdepodobne i re-check-in zavazadel.

Pokud se Ti bude zdat, ze je dlouha fronta, zkus zapusobit na "agenta" na zacatku fronty s hlaskou: "I'm sorry, I have very short connection and next flight is tomorrow."
Obcas se smiluji a poslou Te nekam vic dopredu. Ale netlac na ne, to je pro ne velkej pruser.

Predpokladam, ze letis na ESTA a letis poprve, takze pujdes do ty spolecny fronty s cinanama, severokorejcema, rusama a jinejma nepratelema donika, takze se da cekat, ze to pujde pomalu.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Atlanta Hartsfield-Jackson Intl.

Příspěvek od michal4 »

OK. Díky za rady. Tak nastavím zmatený unavený výraz, který nejspíš ani nebudu muset hrát a prvního sympatičtějšího oficíra se s letenkou v ruce optám, do které fronty si mám stoupnout a využiji i hlášku "I'm sorry, I have very short connection and next flight is tomorrow. Is this line OK for me?" Jinak snad se mě o Delta postará. Mimochodem kolika hvězdičkové hotely dávají?

@flyingblue: přesně tak. Na ESTA a poprvé. Snad zrovna nedorazí severokorejské volejbalistky na mezistátní utkání :))
Naposledy upravil(a) michal4 dne 21. 08. 2017, 21:03, celkem upraveno 1 x.


miro776
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 26. 09. 2015, 23:03
Oblíbené typy letadel: A350, A340, A330, E195
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG,BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Atlanta Hartsfield-Jackson Intl.

Příspěvek od miro776 »

Re-checkin odbaveneho zavazadla asi nebude nutný. Minulý rok som letel cez Miami do Peru, trasa AMS-LHR-MIA-LIM,a v Amsterdamu mi oznámily že zavazadlo letí až do Limy, dali na zavazadlo nejaku vysacku "transfer luggage". Inak by som sa docela zapotil, pretoze som mal prestup v Miami mezi terminalmi a to sme prileteli načas, ale v lietadle pocas rolovania ku gate niekdo zkolaboval, tak celé letadlo muselo cakat na lekarsky team a nikdo nesmel cez 20min opustit sedačku dokedy medici toho nestasnika nedostali z lietadla.. sorry za offtopic.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Atlanta Hartsfield-Jackson Intl.

Příspěvek od RAdek »

Jsou nějaké nové zkušenosti s časem, nutným na přestup? 2:10 na cestě tam a 1:55 na cestě zpět (z Mexika). Na zpáteční cestě bych mohl mít i variantu přestupu 3:00, ale nechce se mně moc na letišti trávit moc času. Ještě v návaznosti na předchozí diskusi, pokud mám ESTA, na kterou už jsem v USA byl, budu mít lepší frontu? Nemáte náhodou někdo poslední info, jestli musí být platnost pasu + 6 měsíců od odjezdu? Někde jsem četl, že stačí jen, aby byl pas platný a podmínka 6 měsíců už pro USA neplatí.


Odpovědět