Tel Aviv

vladivostok
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 505
Registrován: 10. 12. 2014, 12:03
Stav: Offline

Re: Tel Aviv

Příspěvek od vladivostok »

Lkprak píše:
vladivostok píše:
Lkprak píše:
Vím, že už je to hodně staré vlákno, ale můžu se zeptat, jak pro probíhalo? Čeká mně něco podobného příští čtvrtek, z Eliatu si udělám na půl dne odskok do TLV a pak letím zpátky do ETH. Ty dvě hodiny stačily nebo by dokonce tam mohl být člověk i později?

A nebo jinak, máte někdo čerstvou zkušenost z vnitrostátních letů v Izreaeli? Jak rychle se dá dojít ze stanice vlaků do terminálu, kde se odbavují vnitrostátní lety? Nerad bych prošvihnul let, ale čekat na letišti zbytečně brzo, když mám na město doslova jen pár hodin, se mi taky nechce. Děkuji všem za případné odpovědi.


Tak sa mozno v Eilat stretneme :) Ja tam budem od stredy do soboty ..... Ako letis do Eilat ? My letime v stredu z BUD do Ovda.Kolko ta vyšla letenka do TLV ?



Tak to letíme tím samým letem, narazil jsem na to náhodou a nešlo tomu odolat (segmane BUD-OVD asi za 650 korun), vracím se taky v sobotu, to pro změnu s Ryanem do KRK (taky asi za 650 korun).

Zpáteční letenka vyšla s Arkií na 80 Euro (ráno tam tam 30, brzo odpoledne zpátky za 50), kupováno předevčírem.


Tiež som rozmyšlal nad navštevou Tel aviv ale kedže chceme ist aj do Egypa a Jordanska tak nam to časovo nevychadza


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1318
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Tel Aviv

Příspěvek od Lkprak »

Na Trip Advisoru jsem se dočetl, že přejít do Jordánska se dá přes hraniční přechod Wadi Araba Crossing, ten se nachází asi pět kilometrů severně od Eliatu. A při cestě zpět při opuštění Jordánska se platí nějaká "výstupní daň." (V roce 2012 to bylo 10 JOD). Zeptám se asi na místě v hostelu, jaká je dnešní realita.

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Tel Aviv

Příspěvek od procvi »

Super hoši, dejte vědět jak to dopadlo. Chystám se tam za měsíc a informace na netu jsou takové smíšené.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Tel Aviv

Příspěvek od pepa007 »

Jaká je vlastně momentálně bezpečnostní situace v Tel Avivu? Mám ho na TODO listu a je to jedna z mála destinací kam by se dalo jet i teď v lednu/únoru. Díky

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Tel Aviv

Příspěvek od Night fly »

Lkprak píše:Na Trip Advisoru jsem se dočetl, že přejít do Jordánska se dá přes hraniční přechod Wadi Araba Crossing, ten se nachází asi pět kilometrů severně od Eliatu. A při cestě zpět při opuštění Jordánska se platí nějaká "výstupní daň." (V roce 2012 to bylo 10 JOD). Zeptám se asi na místě v hostelu, jaká je dnešní realita.


Uz je to sice leta letouci, co jsem tam byl, ale slo to. Dokonce jsem na ten prechod sel z Eilatu pesky s krosnou na zadech. A cestovky z Eilatu bezne delaly jednodenni zajezdy do Petry nebo dvoudenni kombinace Petra/Wadi Rum.


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Tel Aviv

Příspěvek od whiskey »

V Dubaji ci Teherane nebudu poteseni na imigracnom, ked ti najdu jordanske razitka z prechodu s Izraelom aj ked tam tie z izraelskej strany mat nebudes...

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1318
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Tel Aviv

Příspěvek od Lkprak »

whiskey píše:V Dubaji ci Teherane nebudu poteseni na imigracnom, ked ti najdu jordanske razitka z prechodu s Izraelom aj ked tam tie z izraelskej strany mat nebudes...


Určitě dobrá poznámka, ale osobně návštěvu těchto míst neplánuju, ale kdyby ano, asi bych si pořídil druhý pas.

Jinak, jen pro zajímavost, Arkia mi zrušila ranní let z Eliatu do TLV a automaticky mně přebokovala na další první volný, jež ale odlétá z ETH až ve 12:55, díky čemuž bych měl na TLV tak 90 minut (myšleno od přistání jednoho letadla po start toho zpátečního). Po mailu na jejich support a vysvětlení, že tím můj jednodenní výlet do TLV jaksi pozbyde smyslu, mně přebokovali na časně ranní let směřující na druhé Tel Avivské letiště SDV, takže na tom naopak ještě vydělám.


Odpovědět