Bangkok - Suvarnabhumi

Odpovědět
ragbysta
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 17. 11. 2008, 21:25
Oblíbené typy letadel: a380
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Stav: Offline

BANGKOK

Příspěvek od ragbysta »

Mezinárodní nové letiště v Bangkoku je super je otevřeno cca 4 roky ale pohoda , při cestě taxikem do města doporučuji chytit taxi na 4 patře ktere je určeno pouze k výstupu z taxiku vyjde to do centra na cca 150 kč asi 50 km.
z oficialního taxi ostruvku zaplatite asi 600 kč toto stání je v 1 patře při příletech.
jidlo i v noci a to dostatek pokud je nekomu při přespani na letišti zima zahřeje se jistě před halou i v noci je skoro pořad 30 stupnu. :D :mrgreen: .


red.robin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 12. 05. 2008, 21:30
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od red.robin »

Prosím o radu. Hned po příletu do BKK na Suvanbatami bychom chtěli letět s AirAsia do Chiang Mai. Přílet do BBK je s Emirates z Dubaie v 18:40. Nejbližší let do Chinag Mai je z BKK už ve 20:40, další lety jsou až druhý den ráno. Nechceme zbytečně ztratit jeden den a zbytečně cestovat kvůli noclehu do centra Bangkoku.
Myslíte si, že je reálné tento přestup na BKK v pohodě stihnout? Nemáte někdo podobnou zkušenost s přestupy na BKK? Předem díky za jakékoli rady či zkušenosti.

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od euroflyer »

red.robin píše:Prosím o radu. Hned po příletu do BKK na Suvanbatami bychom chtěli letět s AirAsia do Chiang Mai. Přílet do BBK je s Emirates z Dubaie v 18:40. Nejbližší let do Chinag Mai je z BKK už ve 20:40, další lety jsou až druhý den ráno. Nechceme zbytečně ztratit jeden den a zbytečně cestovat kvůli noclehu do centra Bangkoku.
Myslíte si, že je reálné tento přestup na BKK v pohodě stihnout? Nemáte někdo podobnou zkušenost s přestupy na BKK? Předem díky za jakékoli rady či zkušenosti.

tak bude to hodně s klikou, ale myslím, že by to mohlo jít. Záleží, jak velkou frontu budeš mít na immigration, jednou jsem tam vytuhl 45 minut, jednou 3 minuty a byl jsem v Thajsku.
tady máš on-time performance linky EK DXB-BKK
http://www.flightstats.com/go/FlightRat ... s&x=34&y=9

IL62
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 24. 09. 2004, 22:04
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od IL62 »

Nemáte někdo zkušenost, jak dlouho trvá na imigračním na letišti vyřízení víza "on arrival"?

bedny
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 257
Registrován: 28. 05. 2006, 15:35
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od bedny »

[quote="red.robin"]Prosím o radu. Hned po příletu do BKK na Suvanbatami bychom chtěli letět s AirAsia do Chiang Mai. Přílet do BBK je s Emirates z Dubaie v 18:40. Nejbližší let do Chinag Mai je z BKK už ve 20:40, další lety jsou až druhý den ráno. Nechceme zbytečně ztratit jeden den a zbytečně cestovat kvůli noclehu do centra Bangkoku.
Myslíte si, že je reálné tento přestup na BKK v pohodě stihnout? Nemáte někdo podobnou zkušenost s přestupy na BKK? Předem díky za jakékoli rady či zkušenosti.[/quot

no stihnout se to teoreticky da, ale kdyz tak to bude o prsa GoGo tanecnice.... muj soukr tip ze to nestihnes, ale samosebou drzim palce.....


red.robin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 12. 05. 2008, 21:30
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od red.robin »

euroflyer píše:
red.robin píše:Prosím o radu. Hned po příletu do BKK na Suvanbatami bychom chtěli letět s AirAsia do Chiang Mai. Přílet do BBK je s Emirates z Dubaie v 18:40. Nejbližší let do Chinag Mai je z BKK už ve 20:40, další lety jsou až druhý den ráno. Nechceme zbytečně ztratit jeden den a zbytečně cestovat kvůli noclehu do centra Bangkoku.
Myslíte si, že je reálné tento přestup na BKK v pohodě stihnout? Nemáte někdo podobnou zkušenost s přestupy na BKK? Předem díky za jakékoli rady či zkušenosti.

tak bude to hodně s klikou, ale myslím, že by to mohlo jít. Záleží, jak velkou frontu budeš mít na immigration, jednou jsem tam vytuhl 45 minut, jednou 3 minuty a byl jsem v Thajsku.
tady máš on-time performance linky EK DXB-BKK
http://www.flightstats.com/go/FlightRat ... s&x=34&y=9


Díky, podle statistiky to vypadá, že zrovna ten náš let (EK 372) je celkem v pohodě, na čas létá 87 % letů, takže to asi riskneme a koupíme to. Jestli tedy znáš Suvanbatami, tak bych se chtěl ještě zeptat, jak daleko to je odhadem z mezinárodních příletů na vnitrostátní odlety. Podle schématu letiště je to na druhý straně terminálu, nejsem ale schopen odhadnout, kolik minut na ten přesun máme počítat. Checkin u AirAsia bude zavírat v 19:55, když vše půjde dobře, tak bychom snad mohli být s bagáží někdy kolem 19:20 za imigračním, tak by to snad mohlo klapnout. Ještě pořád ale trochu zvažujeme variantu, že bychom v aktuální akční nabídce koupili rovnou pro jistotu i první ranní let. Na osobu to vychází 650 CZK, takže to není až tak hrozný. Ještě jednou všem díky za názory a rady.

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od euroflyer »

red.robin píše:
euroflyer píše:
red.robin píše:Prosím o radu. Hned po příletu do BKK na Suvanbatami bychom chtěli letět s AirAsia do Chiang Mai. Přílet do BBK je s Emirates z Dubaie v 18:40. Nejbližší let do Chinag Mai je z BKK už ve 20:40, další lety jsou až druhý den ráno. Nechceme zbytečně ztratit jeden den a zbytečně cestovat kvůli noclehu do centra Bangkoku.
Myslíte si, že je reálné tento přestup na BKK v pohodě stihnout? Nemáte někdo podobnou zkušenost s přestupy na BKK? Předem díky za jakékoli rady či zkušenosti.

tak bude to hodně s klikou, ale myslím, že by to mohlo jít. Záleží, jak velkou frontu budeš mít na immigration, jednou jsem tam vytuhl 45 minut, jednou 3 minuty a byl jsem v Thajsku.
tady máš on-time performance linky EK DXB-BKK
http://www.flightstats.com/go/FlightRat ... s&x=34&y=9


Díky, podle statistiky to vypadá, že zrovna ten náš let (EK 372) je celkem v pohodě, na čas létá 87 % letů, takže to asi riskneme a koupíme to. Jestli tedy znáš Suvanbatami, tak bych se chtěl ještě zeptat, jak daleko to je odhadem z mezinárodních příletů na vnitrostátní odlety. Podle schématu letiště je to na druhý straně terminálu, nejsem ale schopen odhadnout, kolik minut na ten přesun máme počítat. Checkin u AirAsia bude zavírat v 19:55, když vše půjde dobře, tak bychom snad mohli být s bagáží někdy kolem 19:20 za imigračním, tak by to snad mohlo klapnout. Ještě pořád ale trochu zvažujeme variantu, že bychom v aktuální akční nabídce koupili rovnou pro jistotu i první ranní let. Na osobu to vychází 650 CZK, takže to není až tak hrozný. Ještě jednou všem díky za názory a rady.

zas tak to tam neznám, nepřestupoval jsem tam nikdy. ale je to kolos, takže přesuny nejsou nejkratší.
zvaž ještě variantu z BKK vlakem přes noc do Chiang Mai, celkem pohodička:-)

red.robin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 12. 05. 2008, 21:30
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od red.robin »

euroflyer píše:zas tak to tam neznám, nepřestupoval jsem tam nikdy. ale je to kolos, takže přesuny nejsou nejkratší.
zvaž ještě variantu z BKK vlakem přes noc do Chiang Mai, celkem pohodička:-)


No vlak jsem samozřejmě taky zvažoval, ale jelikož poslední noční odjíždí ve 22:00, tak to úplně neřeší náš problém. Obávám se, že pokud bychom nestihli letadlo ve 20:40, tak bychom nestihli ani tehle vlak, kterej jede z centra Bangkoku. To už můžeme rovnou přespat na letišti a letět prvním ranním letem a budeme tam pořád o 4 hodiny dříve než tím vlakem. Do Thajska jedeme celkem jen na 16 dní, takže chceme prostě maximálně ušetřit čas a ten večerní let by pro nás byl ideální.

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od euroflyer »

red.robin píše:
euroflyer píše:zas tak to tam neznám, nepřestupoval jsem tam nikdy. ale je to kolos, takže přesuny nejsou nejkratší.
zvaž ještě variantu z BKK vlakem přes noc do Chiang Mai, celkem pohodička:-)


No vlak jsem samozřejmě taky zvažoval, ale jelikož poslední noční odjíždí ve 22:00, tak to úplně neřeší náš problém. Obávám se, že pokud bychom nestihli letadlo ve 20:40, tak bychom nestihli ani tehle vlak, kterej jede z centra Bangkoku. To už můžeme rovnou přespat na letišti a letět prvním ranním letem a budeme tam pořád o 4 hodiny dříve než tím vlakem. Do Thajska jedeme celkem jen na 16 dní, takže chceme prostě maximálně ušetřit čas a ten večerní let by pro nás byl ideální.

to máš pravdu, v tom případě bych si buknul i ten ranní a máte jistotu..nevím, kolik stojí ten večerní

red.robin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 12. 05. 2008, 21:30
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od red.robin »

euroflyer píše:
red.robin píše:
euroflyer píše:zas tak to tam neznám, nepřestupoval jsem tam nikdy. ale je to kolos, takže přesuny nejsou nejkratší.
zvaž ještě variantu z BKK vlakem přes noc do Chiang Mai, celkem pohodička:-)


No vlak jsem samozřejmě taky zvažoval, ale jelikož poslední noční odjíždí ve 22:00, tak to úplně neřeší náš problém. Obávám se, že pokud bychom nestihli letadlo ve 20:40, tak bychom nestihli ani tehle vlak, kterej jede z centra Bangkoku. To už můžeme rovnou přespat na letišti a letět prvním ranním letem a budeme tam pořád o 4 hodiny dříve než tím vlakem. Do Thajska jedeme celkem jen na 16 dní, takže chceme prostě maximálně ušetřit čas a ten večerní let by pro nás byl ideální.

to máš pravdu, v tom případě bych si buknul i ten ranní a máte jistotu..nevím, kolik stojí ten večerní


Tak po dohodě se spolucestujícíma kupujem zatím jen tu večerní, one way jak večer, tak i ráno, stojí zhruba 1100 THB (650 Kč). Takže si zahrajem loterii a snad to stihnem, když ne, tak ráno vlakem a ztratíme jeden celej den. Za 4 dny pak poletíme za stejnou cenu zpět.

bedny
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 257
Registrován: 28. 05. 2006, 15:35
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od bedny »

kdyz tak o tom premejslim tak taky uvaz ze Air Asia zase nemusej letet na cas... napriklad me se stalo ze v BKK jsem prestupoval na AA smer PHUKET a zacali odbavovat s 2h mankem , a nestalo se mi to u nich poprve tak mas sanci ze se ti opozdej a tobe to bude hrat do karet, i kdyz nevim jak moc je aktualni moje tvrzeni ze mivaj zpozdeni... (posledni elt s AA cca 2 roky nazpet...) jak jsem rikal drzim palce,

ps: z jednoho konce terminalu na druhej pocitej tak 15 minut mozna 20 podle lidi..... je to opravdu co es rozlohy tyce kolos to letiste.....

ragbysta
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 17. 11. 2008, 21:25
Oblíbené typy letadel: a380
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od ragbysta »

euroflyer píše:
red.robin píše:Prosím o radu. Hned po příletu do BKK na Suvanbatami bychom chtěli letět s AirAsia do Chiang Mai. Přílet do BBK je s Emirates z Dubaie v 18:40. Nejbližší let do Chinag Mai je z BKK už ve 20:40, další lety jsou až druhý den ráno. Nechceme zbytečně ztratit jeden den a zbytečně cestovat kvůli noclehu do centra Bangkoku.
Myslíte si, že je reálné tento přestup na BKK v pohodě stihnout? Nemáte někdo podobnou zkušenost s přestupy na BKK? Předem díky za jakékoli rady či zkušenosti.

tak bude to hodně s klikou, ale myslím, že by to mohlo jít. Záleží, jak velkou frontu budeš mít na immigration, jednou jsem tam vytuhl 45 minut, jednou 3 minuty a byl jsem v Thajsku.
tady máš on-time performance linky EK DXB-BKK
http://www.flightstats.com/go/FlightRat ... s&x=34&y=9

red.robin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 12. 05. 2008, 21:30
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od red.robin »

Tak už jsme zpět z Thajska a můžu tedy doplnit info jak jsme na BKK dopadli s přestupem na domestic AirAsia. Moje obavy, že 75 minut mezi plánovaným přistáním Emirates a uzavřením Check-in u AirAsia bude málo, se naštěstí nenaplnili. Let z Dubaie přistál o 20 minut dříve (18:20), zároveň jsme se pro jistotu snažili z letadla vystoupit mezi prvními, což se nám povedlo a i díky tomu jsme byli na imigračním téměř bez fronty (čekání asi 3 minuty), pak jsme ještě asi 10 minut čekali na zavazadla a asi v 19:10 jsme mohli vyrazit hledat vnitrostátní check-in AirAsia. Nakonec to nebylo tak moc daleko, jak jsem původně čekal a někdy v 19:20 jsme už byli odbaveni. Z naší zkušenosti tedy plyne závěr, že pokud budete plánovat nějaký hodně rychlý přestup v BKK z mezinárodního letu na vnitrostátní linku, tak hodina od přistání do uzavření check-inu následujícího letu se dá reálně stihnout. 1,5 hodiny na přestup by už pak podle mě mělo být úplně v pohodě.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Tourists warned of Thailand airport scam

Příspěvek od Zlin142 »

Chtěli byste si něco koupit v duty-free na letišti v BKK? Stojí to ale za to...!?

:arrow: http://news.bbc.co.uk/2/hi/asia-pacific/8154497.stm

Letters of complaint to the papers here in Thailand make it clear that passengers are regularly detained at the airport for alleged shoplifting, and then made to pay middlemen to win their freedom.

The Danish Embassy says one of its nationals was recently subjected to a very similar scam, and earlier this month an Irish scientist managed to flee Thailand with her husband and one year-old son after being arrested at the airport and accused of stealing an eyeliner worth around £17.

Tony told the BBC that so far this year he has "helped" about 150 foreigners in trouble with the police. He says sometimes he does it for no charge.

The British Embassy has also warned passengers at Bangkok Airport to take care not to move items around in the duty free shopping area before paying for them, as this could result in arrest and imprisonment.

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od MS743 »

JO Jo... typicke Thajsko.. coveku trochu z toho sedivi na co tady prijdou. Byla to vice mene kauza . Kdo by stejne chtel neco koupit v letiste BKK.. vzdyt je to drazsi nez ve meste!

JInak dalsi info: Viza zadax konci snad 31.03.2010

a dalsi vymysl... Sice Thajci vzdy neco deklaruji a pak problem.. ale minuly tydne vysla informace nasledujici:

info for friends coming to visit: New requirements to enter Thailand - Minimum Funds Required To Enter Thailand:

We have been informed by Immigration Department, Bangkok that to be in line with the regulation imposed by the Ministry of Interior, Kingdom of Thailand, with immediate effect, all passengers arriving in Thailand must have sufficient funds as follows to show at the immigration before entry is permitted.


1. Transit Visa holder: Must hold minimum THB 10,000 per passenger or THB 20,000 per family.
2. Tourist Visa holder: Must hold minimum THB 20,000 per passenger or THB 40,000 per family.
3. Visa on Arrival: Must hold minimum THB 10,000 per passenger or THB 20,000 per family.
4. Non Immigrant Visa holder: Must hold minimum THB 20,000 per passenger or THB 40,000 per family.
The above funds may be held in any permitted currency. Kindly adhere to the above as insufficient funds on arrival could result in refusal to enter Thailand.


Snazil jsem se zjistit jak to je s kreditkama tak mi na immigration rekli "Cash only"... na cas radeji mit tech 200EUR v kapse nez na to zase zapomenou...

10 000THB je cca 5 710KC


Odpovědět