Bangkok - Suvarnabhumi

Odpovědět
IL62
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 24. 09. 2004, 22:04
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Bangkok - Suvarnabhumi

Příspěvek od IL62 »

Zajímalo by mě, jaký provoz se přesune na nové letiště a co zůstane na "starém" Víte to někdo? Nebo lépe řečeno, kde by se daly sehnat informace?


MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

Letiste Bangkok DonMuang jeste je funkcni a nove SUVARNABHUMI ktere je na druhe strane mesta (na dalnici smerem Pattaya) bude podle medii otevirat kolem Zari 2006... Letiste by melo jiz 3 az 4 mesice fungovat ale maji trochu zpozdeni a problemy.

- Letiste je postaveno na velke plose (swamps? mocal v cestine??) a i kdyz runway je v pohode, nasli se trhliny na okraj.. pry je to v poho a nic neohrozi

- Kdyz jezdim kolem tak to vypada ze maji vse uz za sebou ale slysim ze Catering budova je hodne behind schedule.

- Informace posledni je nasledujici... ze mozna v Srpnu jiz se otevre letiste (nepocitam s tim) a ze nejaka doba se pry bude dovazet catering z Don Muang... coz je cesta pres cely Bangkok....

- Nove letiste vypada opravdu dobre i kdyz jsem slysel ze bude typicke sklo a ocel a mene shopu apod... ale kdyz znam Thajce tak ty prodaji valstni matky pro profit tak nebohim se ze by byl duty free mensi...

Jinak budova a vse jine vypada opravdu dobre... Maji nejvyssi Control tower na svete... a je opravdu videt z elike dalky kdyz se jede treba na pattaya... podobna stihla konstrukce jako CDG

- Existuje problem a to ze postavili jen 50 nastupnich mostu a jen 3 pro A380... prognoza je ze to nebude stacit jiz v roce 2008... konkurence je velika kdyz napr. v ingapuru letiste pred novym pojektem zvetseni ma 68 (pokud to rikam spravne)

- Letistni taxy odletove co se plati primo na letisti se zvysi z 500 na 800THB (kolem 500korun) a bude nova taxa i na vnitrostatni lety (buh vi proc)

-Stare letiste bud bude jen pro Air Asia, Nok air, Bangkok air a podobne spolecnosti LCC a pro private lety... domnivam se ze vojaci taky neco vemou.. je to OBROVSKA plocha

- otevirani letiste zavysi tez na politickou situaci ktera je ted momentalne trochu nestabilni kvuli premierovi ktery vydelal hezkych 4 milliardy USD za 2 roky a ted jeste prodal telekomunikacni firmu za 2 mld. dolaru a TAX FREE!

- vice fotek a info na : www.suvarnabhumiairport.com

-dobra diskuze a foto na: http://www.airliners.net/discussions/ge ... #ID2642961

hajkis
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 42
Registrován: 12. 12. 2005, 10:55
Stav: Offline

Příspěvek od hajkis »

MS743 píše:-Stare letiste bud bude jen pro Air Asia, Nok air, Bangkok air a podobne spolecnosti LCC a pro private lety... domnivam se ze vojaci taky neco vemou.. je to OBROVSKA plocha


-Takže Air Asia a ostatní LCC už budou budou používat nástupní mosty, nebo se bude pořát jezdit k letedlu busem?

-Na starém letišti zůstanou poplatky stejné (500 THB)?

- Jak to bude s dopravou k novému letišti, někde jsem četl, že by k němu mělo vést metro?

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

Jak pracuji Thajci tak me VUBEC neprekvapuje ze letiste se otevre jeste pozdeji...ted padl datum DECEMBER 2006 nebo leden 07 ... uz je to docela fraska... ale pracuji zde a mam firmu tak jak jsem poznamenal... VUBEC me to neprekvapuje...

Tak... Stare letiste by melo fungovat ale zda se mi HODNE velike jen na LCC aerolinky a private...mozna vojaci budou mit zajem... Momentalne je kupec letistnich mostu tak predpokladam ze je budou pouzivat LCC...

Pochybuji ze Thajci nechaji letistni taxy na 500... kdyz jde o penize tak nejlepe vybrat farang (farang = cizinec) o vsechno co se da...

zatim tech 500 se kupuje taxa primo na letisti pri odletu do zahranici..ta pujde na 700THB a bude asi nova ohledne domestic a slysel jsem 300THB....

Nove letiste je pravy opak stareho (lokace)... novy je jiho vychod na ceste do BANG NA district a PATTAYA... vede tam 2x placena dalnice a metro tam nebude..Bangkok je postaven na pisku a maji problemy zvetsit metro. Vidim ale ze jiz jsou potavene pilire pro sky train... je to stejny metro siemens co maji pod zemi ale tento jezdi na sloupech.... cesta by nemela byt spatna..uvidime... zatim bez provozu letiste mohu ridit auto domu do central business district do 18min... predpokladam ze az bude provoz tak to poroste na 40minut coz je jako ted.. Don Muang (stare letiste) je presne 26km od centtral business district a trva to tak 30 minut minimalne....

nechtejte ale pristat mezi 15 a 18h a 20 a 22h... to by taxiku trvalo asi 6 hodin do centra a to si nedelam srandu....

jinak fotky co jsem videl jsou hezke a myslim si ze to bude uzasne letiste... je dost stareho a smradlaveho Don Muang

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Historicky 1 let z letiste Bangkok Suvarnabumi

Příspěvek od MS743 »

Tak se dost tesim. Historicky 1 let z letiste Suvarnabumi bude 29JUL... neni to otevreni provozu (to ma byt kolem zari) ale toho 29ho maji specialni linky 6x do Phuketu, 6x do chiangmai ..

tak letim 29ho Bangkok Suvarnabumi - Phuket a vracim se ale druhy den do Don Muang.... letenka vcetne tax 2000KC!

beru s sebou fotak a zkusim vytvorit nejaky flight check....


dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

A bude na novem letisti golfove hriste? :) :) golf nehraju, ale na stary letiste v BKK bych si sel klidne zahrat...

American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

dider píše:A bude na novem letisti golfove hriste? :) :) golf nehraju, ale na stary letiste v BKK bych si sel klidne zahrat...


Kde to je, jak golfisti čekají na semaforu, než mají povoleno přejít pojížděcí dráhu mezi dvěma částmi hřiště? Snad v Singapuru ne?

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

je to srandovni ale pravda to je... na letisti Don Muang v Bangkoku je golfove hriste primo mezi parallel runways... tak kdyz odletas a priletavas tak vidis jak tam lide hraji... mezi runymi casti hriste ktere je podlouhle jsou semafory....

bohuzel na novem to nebude... bude sice zajimave letiste ale jako vsude jinde chladne a sterilni.

Vcera jsem priletel ze singapuru a nevsiml jsem si zadny golf... podivam se jeste jelikoz opet letim pristi vikend...

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

Fotky by nebyly?

American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

MS743 píše:je to srandovni ale pravda to je... na letisti Don Muang v Bangkoku je golfove hriste primo mezi parallel runways... tak kdyz odletas a priletavas tak vidis jak tam lide hraji... mezi runymi casti hriste ktere je podlouhle jsou semafory....

bohuzel na novem to nebude... bude sice zajimave letiste ale jako vsude jinde chladne a sterilni.

Vcera jsem priletel ze singapuru a nevsiml jsem si zadny golf... podivam se jeste jelikoz opet letim pristi vikend...


Jj asi sem myslel ten "původní" Bangkok. Koukal sem se na foto Singapuru a mám dojem, že tam to neni.

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

zkusim par fotek udelat (gold course) ...letim 21 do Singapuru a pak 29ho ze Suvarnabhumi do Phuketu a dalsi den se vracim do BKK...

jiz prepravuji flight report s fotografie...bude to ale v ENG jeikoz moje cestina neni zas tak dobra v pisemne forme ...

snad bych to dal dohromady kolem 30 nebo 31

bedny
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 257
Registrován: 28. 05. 2006, 15:35
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bedny »

9.listopadu 2006 letim s Eva Air a jsem teda zvedav kde budeme pristavat..... :P

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

myslim si ze na 90% to bude NBK Suvanabhumi .... letecka spolecnost ti asi da vedet az bude 100% jistota

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

Tak uz cestu mam za sebou a mam hodne fotek... letiste je impressive. odletova hala je opravdu velika.. radeji vzit si taxika z jedne strany ke druhe.

Jinak zdala se mi architektura prilis chladna. Snad tam daji vice barev a artwork jako je ted... v priletove koridoru jsou vsude obri thajsti valecnici a demony kteri jakoby chrani Thajsko... je to hezke.

je to a bude to jiste 100 procent lepsi cestovani z Don Muang ktery uz i pachne!

Staff Thai potvrdil ze 28 ho zari bude otevren oficialne letiste NBK- Bangkok Suvanrnabhumi

da se tady dat fotografie nebo to musim posilat admin stranek?[/img]

Airways.cz
Vydavatel Airways.cz
Vydavatel Airways.cz
Příspěvky: 244
Registrován: 03. 01. 2003, 21:55
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Airways.cz »

MS743 píše:da se tady dat fotografie nebo to musim posilat admin stranek?


Dobrý den,

ohledně fotografií jsem Vám zaslal soukromou zprávu.

Tomáš Hampl


Odpovědět