Bangkok - Suvarnabhumi

Odpovědět
MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od MS743 »

persona píše:Díky za aktuální info, zítra budu taky na BKK (a 3 dny ve městě) a dám vědět o svých zkušenostech.


to by bylo bezva.. videt jake to je kdyz clovek prileti.... dej vedet ..:)))) pocasi v poho.. nejak hodne prsi ale vetsinou pres noc... jinak klidek, takze nic nehrozi (demonstrace apod)... ted se nejak nic neresi...

jinak ti vlak bude ted stat asi jen 15THB (7KC).. tato cena je jelikoz vlak se porad a porad "testuje" :))) cena za mesic poroste na 100THB pak 150THB

Pasovka na priletech se zmenila kupodvu k lepsimu... uz se nestoji individualni fronty u kazde budky ale typicky zig zag a pak clovek jde pres jediny bod k 1. volne budce.. jako KL a jine letiste. Je to prijemnejsi.

dejavu píše:Kdyz jsem byl letos na zacatku dubna v BKK, tak me prekvapilo, jak rychle a snadno se dalo dojet na letiste. Do mesta jsme jeli nejakym tim letistnim busem, uplna pohoda a zastavil nam primo pred hotelem. Zpatky jsme kvuli protestum vzali hotelovou limuzinu, ukecal jsem je na asi 550 bathu. Ale hlavne to trvalo asi 30 minut jizdy. Ovsem ta draha me fascinovala, fakt rovna linka. Mimochodem, co je totalni zacpa jsem zazil letos v Jakarte, po dalnici pres mesto na letiste jsme jeli pres dve hodiny.


Jsou hlavni uzly pres mesto..proste 4 pruhy na kazde strane (neco jako magistrala v Pze ale ve vetsim) ktere v rush hours jsou uplne na nic... sedis v aute na cervenou, zelenou, cervenou asi hodinku ale neda kam hnout. Vetsinou automaticky system policajti vypnou a pres walkie talkie u kazde krizovatky se domlouvaji... pust mi par aut a hned to zastav... tak manualne je vse horsi :))))) Prave kritizuje cast kde postavili city terminal... uprostred te nejhorsi casti mesta a bez "uniku" :))))

vetsinou rano kdyz se jezdi do prace, pak kolem 5-6 vecer kdyz se jde z prace a nejak nepochopim proc tak kolem 9 vecer ... kdyz to stoji tak auto je na nic.. vetsinou motorkou mezi autama nebo kombinaci s BTS (mestsky skytrain s 2 trasami). mam luxus ze chodim do prace.. jinak by toclovek nevydrzel. Bts ma problemy ze neztiha a nemaji dostatek vlaku a ted kdyz postavili par zastavek pres reku zapomeli dat 2 koleje takze vlak musi pockat na dalsi ktery jede z druhe strany aby mohl sam pokracovat. Toto zpozduje cely system vlaku.

Airbus380 píše:Co je to Suvanbatami? Já myslel, že se jmenuje Suvarnabhumi, ne? :D

jo jo Suvarnabhumi (i na konci v Thajstine ani neni).... preklep kdyz se zacalo psat o letisti ve foru a proste to zustalo


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od persona »

MS743: no, přiletím 22.40 z KUL, takže zácpa by snad už tak pozdě být neměla. Chtěl jsem si vzít z letiště taxi, ale pokud stojí vlak tak málo, zkusím ho asi do středu města a pak taxík. Obsáhlé info bude v trip-reportu, do vlákna o letišti hodím první dojmy. Od Bangkoku ale nic nečekám - zácpy a auta mě děsí a už tady v Kuala Lumpur mi to silně vadí - zanechává to ve mně pocit mixu Dubaje, Jeruzaléma a Tel Avivu (i strašně neuspořádaným urbanismem města).

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od persona »

Slíbené první dojmy z letiště v Bangkoku a příjezdu do města: let o trvání 1h 40 min s Lufthansou 747 výborný, slušné jídlo (poměrně velký snack a čaj/káva), visa on arrival zdarma jsem také vyřídil, jen jsem si musel sám najít u jedné slečny před celní přepážkou Arrival/Departure Card, protože na pultících, kde byl formulář na víza, prostě žádný nebyl a nikdo se neobtěžoval je průběžně doplňovat. V informacích pro cestující byli úplně na houby, protože dotyčná dívenka neměla páru, kde dotyčný formulářík dostanu a její angličtina se omezovala na Yes, Thank You a I do not know. Adolescentka, která obsluhovala kiosek na výrobu pasových fotografií (za 200 THB) měla v uších iPod a bylo jí srdečně jedno, jestli někdo potřebuje něco kromě fotky. Naštěsí jsem vše vyplnil poměrně rychle, celník chtěl skutečně vidět zpáteční letenku (v mém případě další let do Hong Kongu) a pak jsem to téměř klusem vzal ke karuselu, kde už čekali zřízenci s několika posledními zavazadly a mou krosnou. Veřejné taxíky s poplatkem 50 THB jsem našel bez problémů, stejně beproblémová byla i jízda do hotelu All Seasons Huamark (bývalý IBIS - ještě jsem ho nikdy nezkoušel a cena byla velice nízká), kde jsem chtěl původně strávit 3 noci. Odtam jsem se ovšem po první mizerné noci přestěhoval přes booking.com a šílené hotelové "wi-fi" do butikového a útulného hotýlku Solo blíž ve městě (http://www.solohotelsresorts.com/ - více o peripetiích v trip-reportu). Taxikář mě nenatáhl, taxametr ukazoval 194 THB a tak jsem mu podával dvě stovky, ale on se tváříl zklamaně a říkal něco o dvaceti. Myslel jsem, že jsem mu dal dvacku místo dvou stovek ale recepční mi řekl: "Pane, dejte mu ještě dvacet". Trochu překvapený jsem tedy spropitné vyřešil 40 THB a další problém byl v hotelu, kde po mě chtěli 1000 THB vratný depozit, i když nic takového v podmínkách rezervace nebylo. Ten jsem dostal zpátky a ráno v 11 utekl taxíkem do hotelu, odkud píšu tyto první dojmy. Teď na první procházku do města a na oběd.

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od MS743 »

prostě žádný nebyl a nikdo se neobtěžoval je průběžně doplňovat. V informacích pro cestující byli úplně na houby, protože dotyčná dívenka neměla páru, kde dotyčný formulářík dostanu a její angličtina se omezovala na Yes, Thank You a I do not know. Adolescentka, která obsluhovala kiosek na výrobu pasových fotografií (za 200 THB) měla v uších iPod a bylo jí srdečně jedno, jestli někdo potřebuje něco kromě fotky.


hehe vitej v Thajsku... sice vsude armada customer servis ale vetsinou nabizeji jen usmev .. cokoliv vic tak bohuzel... :)))) Ono je neslusne rici ze nevedi tak misto toho prstem ukazou na jakoukoliv stranu a "go there" :) netusi co tam je ale proste neprud a jdi tam....:)

Visa On arrival ok (v pripade ze prileti nejaky let z Indie tak je to mazec jelikoz CR, Indie a par dlasich statu mohou on arrival tak muze byt tesno). Radeji foto s sebou jelikoz 200THB za foto je hodne a mit jistotu ze mas THB... smenarna tam se tezko shani. musis mit zpatecni letenku. ale je to jen formalita.

u Hotelu zadny strach ale vzdy si vem "receipt" .. nekdy to da recepcni do kapsy a pak rekne ze nic nevzal ale 90% jsou ok...

kdybys neco potreboval tak mi klidne napis... poslu ti c. mobil

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od persona »

MS743 píše:
prostě žádný nebyl a nikdo se neobtěžoval je průběžně doplňovat. V informacích pro cestující byli úplně na houby, protože dotyčná dívenka neměla páru, kde dotyčný formulářík dostanu a její angličtina se omezovala na Yes, Thank You a I do not know. Adolescentka, která obsluhovala kiosek na výrobu pasových fotografií (za 200 THB) měla v uších iPod a bylo jí srdečně jedno, jestli někdo potřebuje něco kromě fotky.


hehe vitej v Thajsku... sice vsude armada customer servis ale vetsinou nabizeji jen usmev .. cokoliv vic tak bohuzel... :)))) Ono je neslusne rici ze nevedi tak misto toho prstem ukazou na jakoukoliv stranu a "go there" :) netusi co tam je ale proste neprud a jdi tam....:)

Visa On arrival ok (v pripade ze prileti nejaky let z Indie tak je to mazec jelikoz CR, Indie a par dlasich statu mohou on arrival tak muze byt tesno). Radeji foto s sebou jelikoz 200THB za foto je hodne a mit jistotu ze mas THB... smenarna tam se tezko shani. musis mit zpatecni letenku. ale je to jen formalita.

u Hotelu zadny strach ale vzdy si vem "receipt" .. nekdy to da recepcni do kapsy a pak rekne ze nic nevzal ale 90% jsou ok...

kdybys neco potreboval tak mi klidne napis... poslu ti c. mobil


Děkuji za ochotu, ale už jsem v Hong Kongu. Na Bangkok jsem si dal na první ochutnání jen 2 a půl dne a úplně mi to stačilo. Fotky na víza jsem měl předem, účtenky a faktury atd. si už zakládám po vzoru pracovních cest i na dovolené do složky pečlivě vybrané, včera jsem chtěl v hotelu "slippers" a anglicky i gestikulací znázorňoval oč jde (byly na pokoji, jen šikovně ukryté a kvalitní, bavlněné :-), ale stejně tři kluci na recepci nechápali, oč jde, ale nakonec unesli to, že řekli, že neví, jestli tam jsou. Jen jsem se pousmál a řekl, že to přece nevadí a že se nezlobím. Velmi předběžné a subjektivní dojmy z Bangkoku (více v trip-reportu): špinavé město plné zácp s občasným zablesknutím malu, trošky zeleně, taky jsem si zašel do kina na velice hezký thajský film o vztazích (v multiplexu Siam Paragon) - doporučuji - přece nebudu chodit v Thajsku na současný hollywoodský mainstream :-) (a kdybys mi mohl zjistit, jak se to jmenuje v angličtině byl bych Ti vděčný, na webu ani na plakátu - nahé nohy holky koukající z postele a podobné varianty - to bylo jen thajsky a uvaděči nechápali, že mě zajímá anglický překlad názvu filmu a ne to, jestli to má subtitles), který mi vynahradil pro mě velice smutnou vizuální zkušenost s holkami na ulici, jen boční ulice od Mariottu Bangkok kousek od Phloemi zastávky Sky Trainu. Smaragdový budha a hlavně areál Wo Phat byl kouzelný, mnohem lepší než královský palác. Jídlo jedno pálivé jsem nedojedl, ale více mě berou variace čínské a japonská kuchyně. Meditativní fotky letiště budou opět v trip-reportu.


jaakob
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 58
Registrován: 17. 03. 2005, 13:15
Oblíbené typy letadel: KP-2U Sova
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od jaakob »

Express train jsem vyzkousel jeste behem testovaciho provozu zdarma (zacatek cervence). Nikde se moc nedaly sehnat informace zda vubec jede, presne kdy, jestli je fakt zadarmo, jak se na nej ve meste dostat - takovy Thailand Classics :D

Sel jsem pesky kolem zniceneho Central Worldu a kousek za nim pak odbocil do leva. Trefil jsem az druhou nastupni stanici. Nikde zadne napisy, jen jezdici schody nahoru. Jacisi uniformovani manici rikali ze "Train to airport yes", ale nahoru ze muzu az 15 min pred odjezdem. Bylo to nastesti vazne zdarma - posledni bahty uz jsem projedl v jakemsi bistru na ulici. Odrazil jsem asi 300 tuktukaru a taxikaru s nabidkou odvozu na letiste a presne 15m pred planovanym odjezdem se mohlo hore.

Nastupiste a prijizdejici vlak
Nastupiste a prijizdejici vlak


Vlak uz byl uplne plny - to mi konecne doslo, ze asi nejsem na te hlavni stanici. Pro spousta mistnich dobra atrakce - rodinky se fotily, decka skakaly po sedackach...vlastne nikde jsem moc nevidel turisty s kufry. Nicmene cesta celkem prijemna - klimoska fungovala, spozdeni mirne (asi 3x jsme po ceste zastavili a pokazde nasledovala plejada omluv). Vyresit trochu prijezd ke stanicim a bude to fajn...

Okoli "druhe" stanice - pohled na sever
Okoli "druhe" stanice - pohled na sever

aknel
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 26. 06. 2009, 15:55
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od aknel »

Nevím, kam jinam zařadit svůj dotaz, takže se předem omlouvám, jestli se někomu bude zdát, že je to off-topic: mám v plánu při cestě z HAN do VIE a přestupem v BKK vylézt z letiště a užít si asi 12 hodin v Thajsku :)
Je mi jasné, že budu potřebovat víza, spíš mi jde o to, jestli nebudou mít imigrační úředníci při cestě ze země problém s tím, že jsem tam byla tak krátkou dobu? S tím, že o kufry se nebudu starat (z HAN budou poslané rovnou do VIE) a že nebudu muset jít v BKK při odletu na check-in (boarding pass bych měla míž z HAN, poletím společnostmi *A) počítám.
Máte někdo s tímto zkušenost? Díky!

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od Zlin142 »

aknel píše:Máte někdo s tímto zkušenost? Díky!


V BKK ne ale absolvoval jsem něco podobného v SIN a DXB a nikoho to nezajímalo. 12 hodin na přestup a zájem podívat se do města je myslím naprosto pochopitelný důvod, nebudeš první ani poslední a nikdo se nad tím podivovat myslím nebude. Spíš je to škoda, že máš tak málo času. 12 hodin na BKK (na rozdíl od DXB) je zoufale málo.
Jestli můžeš a není to pro tebe nějak moc komplikované, zařiď si vízum přes ambasádu v Praze popř. jinde a ušetříš tím cenné desítky minut čekáním na "visa on arrival", což je někdy dost zdlouhavá procedura.

aknel
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 26. 06. 2009, 15:55
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od aknel »

Zlin142 píše:
aknel píše:Máte někdo s tímto zkušenost? Díky!


V BKK ne ale absolvoval jsem něco podobného v SIN a DXB a nikoho to nezajímalo. 12 hodin na přestup a zájem podívat se do města je myslím naprosto pochopitelný důvod, nebudeš první ani poslední a nikdo se nad tím podivovat myslím nebude. Spíš je to škoda, že máš tak málo času. 12 hodin na BKK (na rozdíl od DXB) je zoufale málo.
Jestli můžeš a není to pro tebe nějak moc komplikované, zařiď si vízum přes ambasádu v Praze popř. jinde a ušetříš tím cenné desítky minut čekáním na "visa on arrival", což je někdy dost zdlouhavá procedura.


Díky za uklidnění... S těmi vízi, jj, přesně to si plánuju, ty "cenné desítky minut" se mi totiž v tomhle případě budou safra hodit. Asi budu muset žádat o Transit Visa, turistické, které je stále ještě (na rozdíl od tranzitního) bez poplatku, mi na 12 hodin asi nebudou chtít dát.

A zoufale málo času... ano, ano, taky souhlas, naštěstí tam nebudu poprvé, takže mi to nebude tak líto, že se mi pobyt bude počítat jen v hodinách... těšim se na ten vlak z letiště, když jsem tam byla naposled před 2 lety, ještě tam vůůbec nebyl.

Díky ještě jednou!

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od MS743 »

Vubec zadny problem... mej s sebou foto. Udelas Visa On Arrival.. u immigration budou chtit videt jen letenku z BKK nekam dal.... vetsinou se nezajimaji proc jen na par hodin... nebudou to resit.

Kdyz to mas skok tak Airport link je ok (bez tasek a kufru). Airportlink jsem absolvoval o vikendu...takze:

- Zpatecni jizdne (cervenym express vlakem ktery se nestavi cestou az do mesta - cca 15-20min) je 100THB (THB je posledni dobou hodne silny tak je to EUR 2.5). Cerveny vlak konci u "terminalu -MAKASAN". posezeni ok ale zadny jasny prostor pro kufry. kufry u sebe tezko nechas a kdyz ano tak nikdi se nemuze presednout.

- Kdyz chces dal az na BTS Skytrain (U Makasan jeste nic neni a jen taxikem), tak v Terminalu jdes o patro niz, koupis dalsi jizdenku za 15THB a jedes o 2 stanice dal modrym vlakem.

- Modry Vlak stavi cestou asi 5-6 stanic, je za 15THB (EUR 0.30) a trva to 40-45min. Jede PRES Makasan dal o 2 stanice kde se vystoupi a pesky na BTS Skytrain. vyuzivaji ho mistni tak bude hodne plny. posezeni je podobny Metru v Praze (stare vagony - podel oken)

-BTS Skytrain stanice je "PHIYA THAI"

- Pro tebe staci BTS 2 stanice az na "National Stadium".. je tam MBK centre a muzes tam chrochtat blahem cely den :) je tam shopping , jidlo, kina... vse co bys potreboval. Kdyz na kulturu apod., dej vedet a napisu ti co a kam.

Jinak MAKASAN terminal sice funguje ale zeje prazdnotou.... terminal je tak velikosti jako PRG T2! Checkin jeste vubec nefunguje, zadne obchody, estekada k parking a taxikum jeste neni dodelana, masiny na jizdne jsou out of order a vse se dela manualne, directions unvnitr jsou zmatecne (neni jasne jaky platform)... ale je to relativne rychle kdyz nemas s sebou kufry...

posledni tah od posledni stanice na BTS je pres schody (zadne eskelatory)! takze vse tahat rukama dolu, a slapani az na Skytrain je pro "athletes only" :))

uzij si teplicka... nejak tepleji a tepleji....

zlate sychrave pocasi :)

aknel
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 26. 06. 2009, 15:55
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od aknel »

Cítím trochu dluh, že už jsem neragovala na poslední příspěvek, takže ho splácím teď:

*pravda, že jsem vylezla v BKK na 12 hodin, u imigrační přepážky opravdu nikdo neřešil
*jen měli trochu problém s tím, že jsem měla boarding pass Austrian Airlines vytištěný na A4 papíře (hodně mi záleželo na tom, kde budu těch 11 hodin sedět, takže jsem si check-in zařídila přes net), ale i to se v klidu vyřešilo
*víza jsem měla už z Phy, ty cenné desítky minut prostě byly přednější, takže jsem do Thajska vyrážela už s vízem - jak to teda vypadá s frontami na visa on arrival counter nevím
*potřebovala jsem jet jen na Makkasan, takže jsem to střihla tím rychlejším vlakem, za 100 THB; byli jsme ve vlaku 2 ;) - pozor, stovka se platí za zpáteční jízdné, obě cesty se ale musí absolvovat ve stejný den; jedna cesta trvá cca 20 min
*MBK - nikdy více, tam jsem byla v prosinci 08 a to jen proto, že jsem někde četla, že je to "must see" resp. "must experience" a asi ano, ale jako ukázka šílenosti mi to stačilo ;) tentokrát byl můj výlet VYSOCE nezaměřen na shopping (chrochtala jsem blahem jinde), takže jsem se těmto chrámům vyhla, jinak ale nemám nic proti nakoupování v BKK, nabídka zboží a hlavně úroveň přístupu prodavačů k zákazníkovi je na naprosto jiné úrovni než v Čechách - a rozhodně nevěřím, že je to jen tím, že jsme "bílé kůže", a tak se k nám chovají tak, jak se chovají

Díky ještě jednou.

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od MS743 »

hehehe.. jsem rad ze jste si uzila Bangkok ... Vlackem je to v poho a ano.. 100THB za zpatecku.

MBK vzdy musim prezentovat ... Hodne lidi maji "nedostatek" shoppingu doma a proto se jezdi do BKK:) pro ty kteri tu jsme tak nechceme o nakupy ani slyset... :)

ja se ted tesim na opacnou cestu .... budu chrochtat blahem v Praze na vanoce... zadne slunce, zima, snad snih, blbe pocasi..... nadhera :)

Magnus
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 10. 01. 2008, 16:38
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od Magnus »

Páni a dámy, aká je teda v súčasnosti odletová taxa? A vie niekto poradiť najlepšie spojenie z letiska na Morchit (bus terminal)?

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od MS743 »

taxa je zahrnuta do letenky, takze nic se neplati extra jako to byvalo davno....

Mo Chit Bus terminal, je blize spise k Letisti Don Muang.....coz od Suvarnabhumi je uplne na druhou stranu... tak pojedes od jiho vychod mesta na severo zapad

zalezi v kolik pojedes.. kdyz v rush hour (ranni hodiny ci kolem 5-6odpo) tak to nezkousej taxikem pres mesto... budes trcet veky...

nejjednosdussi je asi vlackem.... lokalni Airportlink za 15THB, lokalnim modrym vlakem az na konecnou (40min), .. tam se muzes vzit taxik...... je to cast blize k "Victory monument" ketra je takova mistni dejvicka a vetsinou je to ucpane...

pokud nemas hodne tasek tak se muzes napojit BTSkou -skytrain (stanice Phyia Thai ktera je napojena na konecna airport link- pesky je takovy most) a pojedes tak asi 10-15min max az na konecnou Chatuchak market a kousicek taxikem ci Microbusem. Jen aby jsi netrcel v zacpe centra.

stastnou cestu

JEN PRUBEZNA INFORMACE.... dnes 18.01.2011

Modre vlaky CITY LINE z letiste do mesta (tech 40minut) je za 35THB jdena cesta. tak tak pohodlne ale staci to i kdyz je to vetsinou narvane a stane se ze cekate 2-3 vlaky aby jste se tam vubec dostaly.

Cervene vlaky Express jiz stoje 150THB jedna cesta. Z letiste jdete primo do vlaku a plati se za po prijezdu do city terminal pri exitu! Jinak terminal ve meste stale z 99.9% nefunkcni.. tedy zadne sluzby, zadny check in, zadne shopy apod.... stale pusto...

Napojeni z Makasan station primo na Metro Metro se neudela... tedy je to pesky asi 200m ale za rohem (zastavka Petchaburi)... Je to stale lepsi jelikoz cast kde MAKASAN station je vzdy v kolapsu a taxik bude trcet dlouho. stejne s novou cenou tedy vlak express se nevyplati kdyz letite 2 tak taxik prijde na stejno ci levneji a jeste vas doveze kam potrebujete.

ragbysta
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 17. 11. 2008, 21:25
Oblíbené typy letadel: a380
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Stav: Offline

Re: Bangkok - Suvanbatami

Příspěvek od ragbysta »

ahojte něco nového??? už jer dokončeno???


Odpovědět