Taipei- prosím o jakékoli info

Odpovědět
Kamikaze
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 09. 06. 2006, 21:34
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Taipei- prosím o jakékoli info

Příspěvek od Kamikaze »

Všechny zdravím.Potřeboval bych nějaké informace o letišti Taipei na Taiwanu.Odlétám 21.6.06 a nemůžu za žádnou cenu nic konkrétnějšího najít.Předem za všechny odpovědi děkuji.


ok
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 171
Registrován: 28. 01. 2003, 08:59
Bydliště: Morgantown
Stav: Offline

Příspěvek od ok »


dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Příspěvek od dejavu »

Letiste nic moc, hlavne terminal China Airlines (terminal I). Eva air ma terminal lepsi (terminal II). Mezi terminaly jezdi vlacek nebo autobus, ale stejne to vyzaduje slusnou prochazku nekonecnejma chodbama.

Prilety jsou v prizemi, odletove chodby v prvnim patre, pak se musi sestoupit. Orientovat v tranzitu se da, v odletove hale je to vyrazne horsi. Stanku s obcerstvenim je v transitu jen par, ceny nejsou strasny, berou karty i pro jednu kavu a limonadu. V tranzitu je i nekolik silenych kurackych brlohu.

Freeshopu je tam nekolik, ceny cigaret jsou vyhodne, alkohol maji jen vyssi tridy, ostatni zbozi je relativne drahe. Venku v terminalu Eva Air sem videl Burger King.

Centrum mesta je dost daleko (tak hodina cesty), kdyz je vsak cas, tak to asi za kratky vylet stoji - predevsim Taipei 101. Cechum vystavi vizum primo na letisti.

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

Taiwan INTL (Changajsek -spelling???) je daleko centra ale Domestic je primo v centru)


Doufam ze se ti tam bude libit ale musim rici ze jsou hodne zajimavejsi destinace v Asii nez Taiwan.. jako mesto nic moc...

Jak bylo receno tak letiste je daleko od centra... kdybys jel taxikem tak se zaplati kolem 1000 Taiwanskych doalru (cca 675KC) ale jakmile jsi venku z terminalu tak jsou tam busy ktere te mohou vzit do mesta ale pozor.. hodne cisel busu, trochu zmatek a nikdo ti nijak nepomuze najit ten spravny. Staci se podivat na body kam jezdi a to pomaha (jako treba hlavni nadrazi nebo autobusove nadrazi apod.

ubytovani nic moc... nejlevnejsi za cca. 50-60EUR za hodne zakladni hotel ale da se to prezit.....

mesto ok ale nenabizi toho skoro vubec nic akorat Taipei 101 a mozna china town ale toto je vse... V taipei 101 me hodne potesilo ze vsude maji namalovane budovy sveta a zde najdes staromak a karluv most (i na ticket)

Z taipei 101 je KRASNE videt dometic letiste uprostred mesta a jak probihaji take offs a landings...

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Taipei- prosím o jakékoli info

Příspěvek od outlier »

A dají se třeba v MHD (MRT) najít nápisy v angličtině nebo všechno jen čínské klikyháky? :D


outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Taipei- prosím o jakékoli info

Příspěvek od outlier »

Nemáte někdo zkušenost, co se na Taiwanu (nebo podobných destinacích - HKG atd.) dá výhodně nakoupit? Elektronika, oblečení?

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Taipei- prosím o jakékoli info

Příspěvek od bubo »

outlier píše:Nemáte někdo zkušenost, co se na Taiwanu (nebo podobných destinacích - HKG atd.) dá výhodně nakoupit? Elektronika, oblečení?


byl jsem naTaiwanu v roce 2004 a nemel jsem dojem, ze by ta elektronika tam byla nejak vyrazne lacinejsi.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Taipei- prosím o jakékoli info

Příspěvek od dejavu »

V Taipei jsem byl uz davno, ale tenkrat mi to prislo jako nejdrazsi destinace v JV Asii. Loni jsem byl v Sin, Kul a HK a elektronika se tam podle me uz nevyplati. Snad par drobnosti - maji vetsi vyber a ruzne blbustky. A pak drazsi veci jako fotaky a notebooky. Bezne zbozi je plus minus jako u nas, ty ceny se hodne srovnaly. Urcite se vyplati obleceni, predevsim znackove ve strednich a nejvyssich cenovych tridach. To je za zlomek toho co u nas. Dobre ceny jsou i na kosmetice a v Sin u hodinek. A aby to nebylo uplne OT, tak na letisti v Sin maji odhadem levnejsi hodinky nez ve meste. V HK mi prislo letiste spis drazsi a v Kul to same.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Taipei- prosím o jakékoli info

Příspěvek od outlier »

No věci, které sháním, jsou foťák, mp3 a značkové džíny/bundy. Jde o to, že týden předtím jsem v USA, takže je otázka, kde je to teď lepší koupit. Možná že když si člověk připočte ty nejasnosti se zárukou, tak se to asi vyplatí už kupovat v Evropě a ze zámoří vozit jen oblečení;-)


Odpovědět