Nejhorsi letiste? (destinace ci transit)

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

creyman píše:Bombaj - příletová hala katastrofa!


Přistával jsem na BOM-Domestic a ten je v rekonstrukci těsně před dokončením, už teď prakticky nemá chybu. Čisto, přepážky pro bookování hotelů a taxíků, bankomat (ten mi z nějakého důvodu nedal prachy - "Karta nebyla rozpoznána", směnárna.

BOM-International Departure je průser, v odletové hale čeká plno lidí na odlet než jim otevřou check-in (viděl jsem neotevřené check-iny i pro odlety bližší než 1,5 hodiny, naproti tomu byly otevřené přepážky i na odlety za 5 hodin. Před security jsou 3 (slovy 3) sedadla, a pak jedna čekací hala, která je ovšem oddělená a musí se do ní extra vchodem z venku, což vyžaduje čtyřikrát projít policejní kontrolou (ven, dovnitř, ven a zase dovnitř). Před security dva předražené stánky s minimálním výběrem nápojů a jídla. Za security jiný svět :-), world of plenty. Přestup nevím, jel jsem mezi těmi lety do centra.

Btw pokud rádi čtete a jedete do Indie, nechte si místo v kufru na nákup literatury. Já jsem koupil posledního Dana Browna za 700 rupií (280 Kč), u nás stojí 495 Kč a v Anglii 17Ł, a knížku Slumdog Millionaire asi za 40 Kč. Co mě doma trochu překvapilo, že ten Slumdog je sice na první pohled normální knížka, ale při bližším pohledu na text je vidět, že jde o fotokopii.


MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Nejhorsi letiste? (destinace ci transit)

Příspěvek od MS743 »

u me zatim vyhrava Moskca SVO (ale nemam zkusenosti s novym terminalem).... tranIt ci destinace, vzdy nervy a strasny pristup...

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Nejhorsi letiste? (destinace ci transit)

Příspěvek od tygrlive »

Jelikož raději chválím tak:
1./ MUC - T2 (s T1 by se nedostali ani do první desítky :))
2./ AMS
3-4./ DUS + PRG (nemůžu si pomoci, ale mám ho rád :-))

Nejhorší:
1./ KBP
2./ SVO
3./ DOH - nemaj huby, venku 55st a autobusem... uvnitř narváno, není kde si sednou. To je největší kaňka Qatar Airways :-(

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1886
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Nejhorsi letiste? (destinace ci transit)

Příspěvek od MEA »

velke "hviezdy" na zlom konci hitparady su aj male jemenske letiska RIY a SCT. naopak ADE je celkom fajn. z malickych europskeych sa mi celkom pacia letistiatka z ex-YU (LJU-Brnik, ZAG-pleso alebo Sarajevo)...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Nejhorsi letiste? (destinace ci transit)

Příspěvek od whiskey »

tygrlive píše:Jelikož raději chválím tak:
1./ MUC - T2 (s T1 by se nedostali ani do první desítky :))


odkedy zaviedli minuly rok dalsi security check medzi H a G poschodim, dost si u mna pohorsili. Take fajne letisko na prestup mimo Schengen to bolo...


Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Nejhorsi letiste? (destinace ci transit)

Příspěvek od Airbus380 »

Nejlepší letiště:

1. MUC - přehledný, lidí tak akorát, čistý, personál milý, není obroský, obchodů dost, příjemná atmosféra, spotter-friendly :D Zkrátka "Ordnung muss sein".
2. PRG - asi nejsem objektivní, srdeční záležitost, ale nesetkal jsem se tu s žádným problémem.
3. BSB, SDU - účelné, funkční, tak akorát, přehledné.
4. MAD (T4) - tady už mi trochu vadí velikost a obzvláště obdivuhodná jednotvárnost obchodů. Ale jinak to tu mám rád.
5. NAP - je tu sice docela dost lidí, ale je malé, přehledné a dá se tu moc dobře a levně najíst.
6. STN - nevim, co proti němu kdo má. Na to, že to je víceméně "nízkonákladové" letiště, je více než slušné.

Nejhorší:

1. GIG, GIG, GIG, GIG, GIG - prostě se mi nelíbí. Škaredé, staré, zašlé letiště, přestup tragický, zabloudil jsem, i když netuším, kde a jak :D
2. CDG - ach ty přestupy. A Securtiy control. Jinak spojení "tour de CDG" je přesné. Někdy skoro nestačí ani 2 hod přestup!
3. AMS - asi mě ukamenujete, protože jak tak koukám, všem se tady líbí, ale pro mě přestup velmi chaotický s nepředstavitelnou frontou u Security control, velmi nerudným personálem a špatným značením. Ale byl jsem tu jen 3x.
4. BCN - přelidněné, člověk se tam nevyzná.
5. MXP - nic tam není, neosobní, na přestup nic moc, podobně je na tom i FCO.
6. BHX - tak prapodivné letiště jsem ještě neviděl...

MIR ani nehodnotím, neb by bylo v hitparádě nejhorších letišť tak moc vepředu, až by mi ho bylo líto :lol:

don_quijote
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 276
Registrován: 10. 07. 2011, 18:14
Bydliště: Pitěr
Stav: Offline

Re: Nejhorsi letiste? (destinace ci transit)

Příspěvek od don_quijote »

Nejhorsi zatim asi KTW, rekl bych ze asi i horsi nez KBP nebo JFK (nemam rad, ale nejsem moc objektivni - lital jsem tam jenom s DL a ty mely na svym terminalu ve spicce neuveritelny fronty).

Zatim nejlepsi asi SIN nebo MAD... Nejsrdecnejsi MUC...


Odpovědět