JFK - přestup

holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od holovsky »

No zamykám to z docela z jednoduchých důvodů. Hlavně kvůli náhodnému otevření (Jednnou mi příšel tak odrbaný kufr, že na něm nezbylo ani moc té balící fólie) a za druhé kvůli zlodějům u zaměstnanců letišť. Že se něco ztratí z kufru není zas tak úplně nereálné, zejména na Ruzyni. I když uznávám, že to zas tak účinné opatření asi není, ale pořád si myslím, že je pro zloděje lehčí prohledat nezamčený kufr, než se trápit s ničením zámku.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od flyingblue »

holovsky píše:No zamykám to z docela z jednoduchých důvodů. Hlavně kvůli náhodnému otevření (Jednnou mi příšel tak odrbaný kufr, že na něm nezbylo ani moc té balící fólie) a za druhé kvůli zlodějům u zaměstnanců letišť. Že se něco ztratí z kufru není zas tak úplně nereálné, zejména na Ruzyni. I když uznávám, že to zas tak účinné opatření asi není, ale pořád si myslím, že je pro zloděje lehčí prohledat nezamčený kufr, než se trápit s ničením zámku.


Hm, me zatim zadne trenyrky neukradli :-)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od Globik »

holovsky píše:Samozřejmě že takové zámky mít nemusíte, pouze se musíte smířit s tím, že vám obyčejné zámky možná přešmiknou. Mě se to stává docela pravidleně.
Nejdřív mi kufr hezky rozbalí z igelitu (za který jsem draze zaplatil při balení na Ruzyni) a následně mi přestříhnou zámky. Pak vždy najdou oficiální kartičku uvnitř kufru (že kufr prošel inspekcí) a navíc i ten rozbitý zámek položený uvnitř (asi abych viděl, jak je umí pěkně rozbít :-) ). Dříve, když jsem tohle neznal, tak jsem kufr zamykal tím kódovacím zámkem na kufru, no a teď mám kufr se zdemolovaným zamykáním (holt draze zaplacená zkušenost, je to docela drahý kufr). Proto tam dávám obyč. zámečky za pár korun a rovnou si beru i náhradní na zpáteční cestu :-)...
PS: To neznamená, že se to vždy stane, ale rozhodně to není nějak nepravděpodobné...

A to Ti udělali (ten igelit) při příletu?
:shock:
Nebo jsi přestupoval a kufr jsi znovu podával na vnitrostátní let?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od Globik »

flyingblue píše:
holovsky píše:No zamykám to z docela z jednoduchých důvodů. Hlavně kvůli náhodnému otevření (Jednnou mi příšel tak odrbaný kufr, že na něm nezbylo ani moc té balící fólie) a za druhé kvůli zlodějům u zaměstnanců letišť. Že se něco ztratí z kufru není zas tak úplně nereálné, zejména na Ruzyni. I když uznávám, že to zas tak účinné opatření asi není, ale pořád si myslím, že je pro zloděje lehčí prohledat nezamčený kufr, než se trápit s ničením zámku.


Hm, me zatim zadne trenyrky neukradli :-)

Kdysi jsem někde v nějakých podmínkách nebo upozornění četl, že zavazadlo musí být zamčené. Není to náhodou podmínka pro vyplacení škody při vykradení (rozdílu váhy při odletu a příletu)? Samozřejmě mám na mysli v Evropě.

holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od holovsky »

Globík píše:A to Ti udělali (ten igelit) při příletu?
:shock:
Nebo jsi přestupoval a kufr jsi znovu podával na vnitrostátní let?


To mi udělali při vstupu do USA (tzv. Port of Entry), jelikož tam si člověk musí zavazadla vyzvednout vždy, ikdyž letí dál... Prostě američtí celníci. Při přeletech uvnitř USA nebo naopak návratech do Evropy se mi to nikdy nestalo, to je jim asi jedno co vozím.... :shock:


Prochaine
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 31. 07. 2009, 14:28
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od Prochaine »

Budu začátkem května přestupovat na JFK při letu zpět do Evropy (TXL). Přiletím Deltou na T3 a odlétat budu s Deltou z T4. Na přestup mám 55 minut. Je to reálné? Stihnou mi přeložit zavazadlo? Pokud bych nestihl let, tak mi nabídnout nějakou alternativu, například místo přímého letu do TXL nějakou kombinaci s přestupem někde v Evropě?

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od VanillA »

Ahoj, nechce se mi zakládat nové téma, tak se zeptám tady.

Nemá někdo vyzkoušený nějaký rozumný přesun LGA-EWR?
Koukal jsem na nějaké shuttle busy, ale cena kolem 35 dolaru mi vyrazila dech :-)

Díky za radu.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od Globik »

VanillA píše:Ahoj, nechce se mi zakládat nové téma, tak se zeptám tady.

Nemá někdo vyzkoušený nějaký rozumný přesun LGA-EWR?
Koukal jsem na nějaké shuttle busy, ale cena kolem 35 dolaru mi vyrazila dech :-)

Díky za radu.

Než Ti odpoví někdo, kdo to abslovoval, mrkni se na mta.info a njtransit.com. Máš tam jízdní řády i ceny.
Busem na metro, metrem na nádraží Penn station na Manhattanu a odtud vlakem na letiště. Vyjde to mnohem levněji, jen ty přestupy...

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od dydzej »

Pondelni prestup na AF 007 se nakonec ponekud protahl :-) :
http://edition.cnn.com/2011/US/04/11/ne ... nt/?hpt=T2

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od context »

dydzej píše:Pondelni prestup na AF 007 se nakonec ponekud protahl :-) :
http://edition.cnn.com/2011/US/04/11/ne ... nt/?hpt=T2

viewtopic.php?f=30&t=1184&p=138764#p138764
koľko si nakoniec čakal na prestup?

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od Zlin142 »

dydzej píše:Pondelni prestup na AF 007 se nakonec ponekud protahl :-) :
http://edition.cnn.com/2011/US/04/11/ne ... nt/?hpt=T2


Sedět v tom CRJ asi nemuselo být dvakrát příjemné. Rozhodně nejsem překvapený, že se to stalo zrovna na JFK.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od Globik »

Off topic, ale nebudu kvůli takové drobnosti zakládat nové vlákno
http://www.nydailynews.com/ny_local/201 ... t_jfk.html

holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od holovsky »

Uvažuji o koupi letenky do LA s přestupem na JFK. Oba lety přímo s Deltou PRG->JFK a JFK->LAX. Problém je, že na přestup vychází pouze 1h45min. Vím, že nemá cenu se ptát, zda se to dá stihnout. Prostě záleží na okolnostech (fronty, apod.). Z webu jsem pochopil, že lety Delty lítají z/na T3 a T4, což by měla být výhoda, jelikož většina mezinárodních společností přistává na T1, čili pravděpodobnost velké fronty na imigračním je menší. Moje dotazy:

1) Je na těchto terminálech za imigračním přepážka drop-off na zavazadla, kde zase hned odevzdám kufry? Jednou se mi stalo (v LAS na T2), že mě to s kuframa vyhodilo až ven a musel jsem je zase strkat klasicky na check-inu, kde jsem stál frontu s ostatníma, co tam začínali. Ptám se právě kvůli krátkému času na přestup.

2) Uznávají aerolinky zmeškání letadla kvůli frontě na imigračním (lety na jedné letence). Napadlo mi třeba požádat ouřadu o potvrzení času, kdy mě propustil, ale mám obavu, abych tou žádostí nevzbudil nežádoucí pozornost a neposlal mě rovnou domu. :)

Díky.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od flyingblue »

holovsky píše:Uvažuji o koupi letenky do LA s přestupem na JFK. Oba lety přímo s Deltou PRG->JFK a JFK->LAX. Problém je, že na přestup vychází pouze 1h45min. Vím, že nemá cenu se ptát, zda se to dá stihnout. Prostě záleží na okolnostech (fronty, apod.). Z webu jsem pochopil, že lety Delty lítají z/na T3 a T4, což by měla být výhoda, jelikož většina mezinárodních společností přistává na T1, čili pravděpodobnost velké fronty na imigračním je menší. Moje dotazy:

1) Je na těchto terminálech za imigračním přepážka drop-off na zavazadla, kde zase hned odevzdám kufry? Jednou se mi stalo (v LAS na T2), že mě to s kuframa vyhodilo až ven a musel jsem je zase strkat klasicky na check-inu, kde jsem stál frontu s ostatníma, co tam začínali. Ptám se právě kvůli krátkému času na přestup.

2) Uznávají aerolinky zmeškání letadla kvůli frontě na imigračním (lety na jedné letence). Napadlo mi třeba požádat ouřadu o potvrzení času, kdy mě propustil, ale mám obavu, abych tou žádostí nevzbudil nežádoucí pozornost a neposlal mě rovnou domu. :)

Díky.


Kdyz mas jednu letenici, tak Te do ciloveho mista dopravi. Ourada na Tebe bud hodi bobek nebo na Tebe posle ochranku a skoncis s prohlidkou telesnych otvoru.

Delta lita na T2/T3/T4. Na T2 i T3 je drop off hned za celnici, na T4 musis ven do USA a misto abys sel ven z terminalu, tak to checknes vlevo za posuvnejma dverma. V kazdem pripade pak na T2/T3 budes muset po landside (vlackem).

Zda let prileti na T2/T3 nebo T4 se dozvis z rezervace.

holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od holovsky »

Tak jak jsem pochopil nyní ze zpráv a z webu Delty, na JFK zrenovovali T4 (to byl zavřený? nebo to dělali za pochodu?) a přesunuli tam většinu letů Delty, rozhodně ty z Prahy.

http://www.delta.com/content/www/en_US/traveling-with-us/where-we-fly/destinations/featured-locations/new-york-city/our-new-home-at-jfk.html

Původně jsem měl v rezervaci let PRG->JFK přistát na T3 a navazující let JFK->LAX odlétat z T2. Nyní se vše operuje z T4. Docela mi ta změna přijde na poslední chvíli (letím za 14 dní), to to nevěděli dřív, že se budou přesouvat na T4?

No ale trochu mě to děsí, jelikož jak jsem psal výše, na přestup mám 1h45m a na T4 přistává spousta mezinárodních letů a může tam být sakra fronta (což na T3 tak nehrozilo, tam lítala pouze Delta).

To flyingblue: To checknutí zavazadel za posuvnýma dveřma na T4, tím myslíš jako tam, kde již čekají lidi na příletech na přiletivší? To je samostatná přepážka nebo klasický check-in i pro ostatní cestující. Díky...


Odpovědět