JFK - přestup

Pilgrim
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 727
Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
Stav: Offline

Příspěvek od Pilgrim »

Jafa píše:Hlavně nezapomen, že si musíš sám růčo přeložit zavazadlo (projít s ním znovu přes security a celnici)


A doufej, že nebude bouřka nebo prudký déšť, to američtí nakladači nepracují..vzhledem k tomu, že v NY prší docela často, zažil jsem víckrát. Argument, že PAX nestihnou návazné lety - nezájem. V dešti a bouřce se v US and A prostě na letišti nehne noha.


Jano
Stav: Offline

Příspěvek od Jano »

Pilgrim píše: V dešti a bouřce se v US and A prostě na letišti nehne noha.


Zalezi... ja som mal definitivne niekolko prestupov v DTW ci MEM ci CVG kde prsalo pocas prestupu a batozina bola prelozena. Ale, myslim ze na tejto strane Atlantiku su predpisy, ze ked su blesky v urcitej vzdialenosti okolo letiska tak sa na plochu nesmie pocas urcitej doby od kedy bol posledny blesk.

anelim
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 11. 02. 2009, 07:26
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od anelim »

prosím o radu, přiletíme na JFK na T4 s ČSA a odlétáme z T3 s Deltou,jak se dostaneme z T4 na T3 v Ny jsme ještě nebyli.Díky

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od Zlin142 »

anelim píše:jak se dostaneme z T4 na T3


Musíte ven do příletové haly, na JFK jsou terminály od sebe v drtivé většině případů fyzicky oddělené. Dívejte se po cedulích AirTrain, což je vláček který jezdí mezi jednotlivými terminály a některé linky zajíždí ke stanicímmetra . Svezte se tím, který bude na tabuli označený jako "All Terminals Loop" ten jezdí dokola mezi terminály a parkingem.

Obrázek

:arrow: http://www.panynj.com/airtrain/index.html

anelim
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 11. 02. 2009, 07:26
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od anelim »

Zlin 142-díky,tak to jsme ztracení už v NY :( protože vůbec netuším kde je příletová hala a jak najdeme kam jít.Ještě zavazadla,na odbavení máme 2.30hod.


Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od Zlin142 »

anelim píše:Zlin 142-díky,tak to jsme ztracení už v NY protože vůbec netuším kde je příletová hala a jak najdeme kam jít.Ještě zavazadla,na odbavení máme 2.30hod.


Přistanete, půjdeš s davem, vystojíš frontu na imigračním, za ním jezdí na pásu zavazdla, které si vyzvedneš projdeš celnicí a za ní obvykle* (pokud pokračuješ dál) zase u k tomu určené přepážky odbavená zavazadla necháš a oni je pošlou k naložení do letadla kterým pokračovat.
Projdeš dveřmi oddělujícími prostor pouze pro cestující a koukáš po cedulích a šipkách s nápisem AirTrain, dále viz. jak jsem popsal výše.

*Já jsem na JFK zatím vždy jen končil, resp. přestupoval s denním "layoverem" takže pokud se pletu opravte mne.

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od Atlas »

Vyptej se dukladne na CSA v PRG pri check-in, jestli Ti etiketuji zavazadla az do cilove destinace. Stejne si je ale, jak pise Zlin142, musis pri priletu do USA vyzvednout a projit celnici a pak je dat na drop-off.
Jina situace by byla v pripade, ze byste pokracovali letem Delta mimo USA, to bys je pri layoveru kratsim, nezli 24h vyzvedavat nemusela.
POZOR na to, abys mela zamky oznacene TSA emblemem, jinak Ti hrozi jejich vypaceni a pripadne i poskozeni zipu ze strany TSA (mne se to stalo na kufru za > 500€ bez ohledu na fakt, ze byly zamky emblemem TSA oznaceny a navazny let byl mimoamericky!!!).
CSA take prileta na JFK v dobe picku, takze muzete (i treba kvuli nepriznivemu zimnimu pocasi) byt vektorovani nebo letat dokolecka nad Long Islandem, dokud nebude pro Vas slot na pristani i nekolik desitek minut nebo hodinu (podle paliva, co prizna captain dispecerovi).
Immigration pro visitors je v pripade "neproblemu" cca 15-40 minut. A nekdy se i pak dele ceka na zavazadla-pred tydnem jsem cekal na kufr hodinu! Takze to budes mit v tom pripade jen tak tak.

Zlin142 píše:
anelim píše:Zlin 142-díky,tak to jsme ztracení už v NY protože vůbec netuším kde je příletová hala a jak najdeme kam jít.Ještě zavazadla,na odbavení máme 2.30hod.


Přistanete, půjdeš s davem, vystojíš frontu na imigračním, za ním jezdí na pásu zavazdla, které si vyzvedneš projdeš celnicí a za ní obvykle* (pokud pokračuješ dál) zase u k tomu určené přepážky odbavená zavazadla necháš a oni je pošlou k naložení do letadla kterým pokračovat.
Projdeš dveřmi oddělujícími prostor pouze pro cestující a koukáš po cedulích a šipkách s nápisem AirTrain, dále viz. jak jsem popsal výše.

*Já jsem na JFK zatím vždy jen končil, resp. přestupoval s denním "layoverem" takže pokud se pletu opravte mne.

anelim
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 11. 02. 2009, 07:26
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od anelim »

Atlas-díky za rady ale něco nechápu

zamky oznacene TSA emblemem-to je co?Kdo by to vypáčil?
CSA take prileta na JFK v dobe picku, takze muzete (i treba kvuli nepriznivemu zimnimu pocasi) byt vektorovani -tohle taky nevím co znamená.

anelim
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 11. 02. 2009, 07:26
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od anelim »

Zlin142-moc děkuji

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od Globik »

anelim píše: zamky oznacene TSA emblemem-to je co?Kdo by to vypáčil?


http://www.amazon.com/Master-Lock-4680D ... 668&sr=8-2

Když se podíváš na obrázek, je to ten červený kosočtverec nad nápisem "Master". Takový zámek dokážou američtí sekuriťáci otevřít svým speciálním klíčem. Na rozdíl od Evropy je totiž běžné, že se do zavazadla podívají fyzicky, ne jen rentgenem. Pokud máš kufr zamčený jiným zámkem, tak zámek vypáčí. Pokud někdo vypáčí zámek s logem TSA, je zámek buď vadný nebo je dotyčný totální debil.

Do kufru by se tedy neměl teoreticky dostat nikdo jiný, než americký sekuriťák. Podle mě je ale otázkou času, kdy se k nějakému klíči načerno dostanou zloději z Ruzyně.

anelim
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 11. 02. 2009, 07:26
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od anelim »

Globík-aha,a to musím mít na kufrech tyhle speciální zámky?Takže třeba 3?
Ještě jsem o tom neslyšela,to je něco nového?Neteř letěla v září a měla normální malé zámečky a v poho-.

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od Malvolio »

Globík píše: Pokud někdo vypáčí zámek s logem TSA, je zámek buď vadný nebo je dotyčný totální debil.


Nebo se zámek zachytne do pásů a pak ani logo TSA nepomůže, viz obrázek...za jeden měsíc docela slušná úroda :-)

http://www.tsa.gov/travelers/customer/claims/damagedlocks.shtm

holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od holovsky »

Samozřejmě že takové zámky mít nemusíte, pouze se musíte smířit s tím, že vám obyčejné zámky možná přešmiknou. Mě se to stává docela pravidleně.
Nejdřív mi kufr hezky rozbalí z igelitu (za který jsem draze zaplatil při balení na Ruzyni) a následně mi přestříhnou zámky. Pak vždy najdou oficiální kartičku uvnitř kufru (že kufr prošel inspekcí) a navíc i ten rozbitý zámek položený uvnitř (asi abych viděl, jak je umí pěkně rozbít :-) ). Dříve, když jsem tohle neznal, tak jsem kufr zamykal tím kódovacím zámkem na kufru, no a teď mám kufr se zdemolovaným zamykáním (holt draze zaplacená zkušenost, je to docela drahý kufr). Proto tam dávám obyč. zámečky za pár korun a rovnou si beru i náhradní na zpáteční cestu :-)...
PS: To neznamená, že se to vždy stane, ale rozhodně to není nějak nepravděpodobné...

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od Zlin142 »

Jako alternativu k zámkům, které bývají pravidelně ničeny jsem poslední rok s úspěchem začal používat takové ty plastikové pásky na jedno použití - "rychlopouta".

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od flyingblue »

holovsky píše:Samozřejmě že takové zámky mít nemusíte, pouze se musíte smířit s tím, že vám obyčejné zámky možná přešmiknou. Mě se to stává docela pravidleně.
Nejdřív mi kufr hezky rozbalí z igelitu (za který jsem draze zaplatil při balení na Ruzyni) a následně mi přestříhnou zámky. Pak vždy najdou oficiální kartičku uvnitř kufru (že kufr prošel inspekcí) a navíc i ten rozbitý zámek položený uvnitř (asi abych viděl, jak je umí pěkně rozbít :-) ). Dříve, když jsem tohle neznal, tak jsem kufr zamykal tím kódovacím zámkem na kufru, no a teď mám kufr se zdemolovaným zamykáním (holt draze zaplacená zkušenost, je to docela drahý kufr). Proto tam dávám obyč. zámečky za pár korun a rovnou si beru i náhradní na zpáteční cestu :-)...
PS: To neznamená, že se to vždy stane, ale rozhodně to není nějak nepravděpodobné...


Hm a proc ten kufr zamykas? Vozis v nem snad zlaty cihly?


Odpovědět