Singapur

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od dejavu »

Ano, na letisti v SIN orchideje prodavaji. A ac jsem to nikdy nekupoval, tak tam maji napsano, ze to davaji s fytocertifikatem a tudiz to lze vzit do Evropy a turiste to kupuji. Ale je mozne, ze nektere zeme EU ten certifikat neuznavaji.


firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od firefly »

Moc děkuji za info. Ráda bych si tyto orchideje koupila, mám s nimi výborné zkušenosti , letos 29.1. jsem si krabici s 30 květy koupila na letišti v BKK, samozřejmě jsem část rozdala, a poslední květy jsem doma z vázy vyhodila v půli dubna. Takže budu doufat, že mi je v Amstru nevyhodí :D .

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od MS743 »

firefly píše:Moc děkuji za info. Ráda bych si tyto orchideje koupila, mám s nimi výborné zkušenosti , letos 29.1. jsem si krabici s 30 květy koupila na letišti v BKK, samozřejmě jsem část rozdala, a poslední květy jsem doma z vázy vyhodila v půli dubna. Takže budu doufat, že mi je v Amstru nevyhodí :D .


Jak to dopadlo v AMS? z mych zkusenosti VIE, FRA, CDG = odebrani a spaleni....

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od kuba.biker »

MS743 píše:
firefly píše:Moc děkuji za info. Ráda bych si tyto orchideje koupila, mám s nimi výborné zkušenosti , letos 29.1. jsem si krabici s 30 květy koupila na letišti v BKK, samozřejmě jsem část rozdala, a poslední květy jsem doma z vázy vyhodila v půli dubna. Takže budu doufat, že mi je v Amstru nevyhodí :D .


Jak to dopadlo v AMS? z mych zkusenosti VIE, FRA, CDG = odebrani a spaleni....


Jakým právem?! To už se nesmí vozit letadlem ani kytky?! :roll:

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od MS743 »

kuba.biker píše:
MS743 píše:
firefly píše:Moc děkuji za info. Ráda bych si tyto orchideje koupila, mám s nimi výborné zkušenosti , letos 29.1. jsem si krabici s 30 květy koupila na letišti v BKK, samozřejmě jsem část rozdala, a poslední květy jsem doma z vázy vyhodila v půli dubna. Takže budu doufat, že mi je v Amstru nevyhodí :D .


Jak to dopadlo v AMS? z mych zkusenosti VIE, FRA, CDG = odebrani a spaleni....


Jakým právem?! To už se nesmí vozit letadlem ani kytky?! :roll:


proste a bez debat pry jsou to rostliny a nejake kecy ohledne karanteny apod. :(


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od whiskey »

neporadite niekto nejaky rozumny hotel v SIN? Prilet mam 16:10 a odlet 11:20 druhy den doobeda. Netusim vobec ako je to s dopravou na/z letiska, takze neviem ani povedat ci na letisku alebo v meste.

dast
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 135
Registrován: 03. 12. 2008, 21:37
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od dast »

Ja jsem spal v Grand Mercure Roxy a spokojenost. Maji airport shuttle zdarma, cesta trva 15-20 minut.

ragbysta
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 17. 11. 2008, 21:25
Oblíbené typy letadel: a380
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Stav: Offline

dotaz

Příspěvek od ragbysta »

něco nového???? v singapuru????? budu tam v září na přestup 8 hodin a 2 zpátky jsou teda výlety po singapuru tř na 3 hodky??? kde to seženu a uschovna zavazadel??? dík :wave: :wave: :wave:

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od MS743 »

Na letiste je uschovna bez problemu.... v kazdem terminalu by mela byt uschovna. Ja je sam nepouzival.... na 24 hodin tusim stoji kolem 5-6 SGD...

Jinak ve meste? kdyz tam byl naposledy? toto by mohlo pomoci http://www.yoursingapore.com/content/traveller/en/browse/international/countryexclusive.html

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: dotaz

Příspěvek od dejavu »

ragbysta píše:něco nového???? v singapuru????? budu tam v září na přestup 8 hodin a 2 zpátky jsou teda výlety po singapuru tř na 3 hodky??? kde to seženu a uschovna zavazadel??? dík :wave: :wave: :wave:

Stanek s vylety byval v kazdem z terminalu, na jednicce to bylo nekde u obchodu, jakoby nad vystupem k pasovce.
Uschovna je stoprocentne v terminalu 1 v nejnizsim podlazi (-2). Je to tam ted v rekonstrukci, ale je to znacene a da se to najit v pohode. Cena je podle velikosti zavazadla, prvni den je levnejsi nez dalsi. Ceny jsou asi od 4 SGD do 6 SGD za den.
Pri osmihodinovem stopu se da dojet do centra i individualne. Taxi stoji okolo 22 SGD, metro necele 2 SGD. Obema zpusoby to trva do centra 20 az 30 minut. Doporucuju navstevu terasy na Marina Bay Sands, tam je pak lepsi taxi, metro primo tam nejede.
(1 SGD = asi 14 korun)

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od gr09 »

Zitra vever budu mit 5 hodin tranzit v SIN. Da se ten jejich *G salonek prezit? Na webu o nem nepisou vubec nic hezkeho. Nebo mam radeji narychlo koupit Priority Pass/Affinity? V SilverKris se mi vloni libilo a sprchu bych opravdu vyuzil, ale KrisFlyer Gold je pry uplne jina liga (horsi). Budeme odletat v economy z terminalu 2. Budu vdecny za jakekoliv tipy.

Na flyertalku jsem nasel diskuzi z roku 2010, ze SATS na T2 je vlastne *G, ale to uz pocitam neplati?

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od cocik »

*G na T2 je v klidu, imho vyrazne lepsi nez KF Gold na T3. Ale je fakt, ze SilverKris je trochu jinej level.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: dotaz

Příspěvek od romul »

dejavu píše:Taxi stoji okolo 22 SGD, metro necele 2 SGD. Obema zpusoby to trva do centra 20 az 30 minut. Doporucuju navstevu terasy na Marina Bay Sands, tam je pak lepsi taxi, metro primo tam nejede.
(1 SGD = asi 14 korun)


Podle mých zkušeností z minulého týdne trvá cesta metrem do/z centra skoro hodinu. Taxi je sice relativně levné a rychlé, ale pozor na dopravní zácpy, např. pondělí ráno směr do centra je mazec. Pokud můžu něco doporučit tak určitě Chinatown a okolí, ale každého holt zajímá něco jiného...

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od gr09 »

cocik píše:*G na T2 je v klidu, imho vyrazne lepsi nez KF Gold na T3. Ale je fakt, ze SilverKris je trochu jinej level.

Jo tak uz jsem ve *G na T2. Tepla jidla, studene pivko, zachody venku mi nevadi, jen mi chybi sprcha. SilverKris je jinde (bohuzel jsem tam byl jenom 2x), ale jsem spokojenej. Dalsi RTW v economy uz kupovat nebudu :)

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od happyna »

Tak SIN si prohazuje pozici s ICN v žebříčku (World's Best Airport at the 2013)


Odpovědět