Singapur

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od dejavu »

Je to v pohode, v terminalu jsou stanky, kde se staci prihlasit a za chvili se jede. Pripadne se zeptat na informacich, tech je tam taky nekolik.
Ale pokud je cas na prestup 11 hodin, tak bych se do mesta vydal klidne individualne. Taxi z letiste stoji do centra okolo 20 SGD (cca 260 korun), zpet je to o 5 SGD levnejsi. Priplatky jsou jen ve spickach a v noci, ale neni to moc. Cesta trva do 25 minut a ten cas lze docela spolehlive garantovat. Lze jet i metrem za par korun, ale cesta trva tak 40 minut a je tam jeden prestup, dve stanice pred letistem.
Centrum Singapuru neni velke, lze to projit temer pesky, pripadne se posunout metrem jednu dve stanice (listek na tyto vzdalenosti cca 1,10 SGD).
U tech bezplatnych projizdek je to proste kuk sem, kuk tam, kratka prochazka a zpet na letiste. Osobne bych se tam vydal samostatne.


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2208
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od pavelpmi »

dejavu: díky moc!!!

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od bugr »

Máte někdo zkušenost s tím hotelem na letišti co nabízí ubytování a cenu má po 6 hodinových blocích? Máme přílet ve 4pm a letíme dál v 8 ráno a chceme se vyspat protože mít dvě noci ve spánku a další den projíždku po Hanoji fakt nedám.
to město mě takhle narychlo neláká, jen jestli přiletíme dřív tak nechat věci v hotelu a asi vyrazíme.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od Zlin142 »

bugr píše:Máte někdo zkušenost s tím hotelem na letišti co nabízí ubytování a cenu má po 6 hodinových blocích?


Myslíš ten AMBASSADOR TRANSIT HOTEL??? Recenze na TripAdvisoru jsou vesměs velmi pozitivní: http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g294265-d310343-Reviews-Ambassador_Transit_Hotel_Terminal_1-Singapore.html

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od bugr »

dík, myslím, ono asi v Singapuru je vše kvalitní. Jsem myslel jestli nemá někdo osobní zkušenost, jdu prolézt tripadvtisor.


bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od bugr »

tak mi napsali, že maj plno, je tam ještě nějaký blízko u letiště? Vím, že je tam ještě jeden na letišti ale ten co jsem koukal je dost drahej.
No napsali mi ať přijdu na recepci kdyby se něco uvolnilo ale to tam asi přidávaj automaticky.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od Zlin142 »

bugr píše:tak mi napsali, že maj plno, je tam ještě nějaký blízko u letiště? Vím, že je tam ještě jeden na letišti ale ten co jsem koukal je dost drahej.
No napsali mi ať přijdu na recepci kdyby se něco uvolnilo ale to tam asi přidávaj automaticky.


Já jsem se upíchl na 5.3. do té jejich cimry se společnými sociál. zařízebez problémů. Jen mne trochu matou instrukce jak z Hlavy XXII na jejich webové strance. Mám v plánu do SIN přiletět i pokračovat dál s Jetstar, tudíž u LCC předpokládám že zavazadla si musím vyzvednout a pak znovu odbavit. Ostatně posuďte sami:

Gentle Reminder
Advanced reservation of 3 to 4 weeks is recommended.
Please do not Clear Immigration and Customs as Ambassador Transit Hotels are situated on level 3 within the Transit Mall.
Note: Luggage claim is after Immigration.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od bugr »

no tak tomu nechápu :d

Jakou místnost se spol. soc. zařízením? To mi nějak ušlo.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od Zlin142 »

bugr píše:no tak tomu nechápu :d

Jakou místnost se spol. soc. zařízením? To mi nějak ušlo.


Ta "budget room" za 41 CGD/6 hodin

http://athmg.com/roomrates.htm

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od bugr »

aha, jsem předpokládál, že to je pokoj bez WC ale jinak je klasickej pokoj, ona ta cena 42/6hod není zrovna low cost :D

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od Zlin142 »

bugr píše:aha, jsem předpokládál, že to je pokoj bez WC ale jinak je klasickej pokoj, ona ta cena 42/6hod není zrovna low cost :D


Asi úplně low cost ne, ale za tu možnost se mít kde vysprchovat a na pár hodin natáhnout to asi stojí. I když je pravda, že už jen pročítání stránek Changi Airport na mne udělalo fakt dojem. Nikde jinde jsem neviděl že by se letiště prezentovalo tak vstřícně vůči tranzitním cestujícím a nepovažovalo je jen za obtížný hmyz, který je dobrý jen k tomu mu finančně co nejvíc pustit žilou, ale že to jsou především hodně unavení lidi, kteří se chtějí někde na chvíli natáhnout, osprchovat se apod. Fakt mne mrzí že tam budu v době, kdy si budu muset nechat ujít prohlídku města.

http://www.changiairport.com/changi/en/ ... _locale=en

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od bugr »

no já ten budget nepochopil jestli se to objednává nějak zvlášť. Jsem to viděl jen v nabídce, psal, že nepotřebujeme komfort jen někde přespat protože noc v letadle a druhá na letišti je fakt moc. To bych byl první dva dny ve Vietnamu akorát nasranej.
Jinak Singapur dáme cestou zpět, přiletíme dopoledne a odlet máme až večer.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od bugr »

hehe, vtipe vylez, tak se nesmí opustit příletová hala, člověk se musí ubytovat a nemůže z letiště. my halu opustili a pak nás tam musela protáhnout jedná hodná paní. Před tím jsme si museli dát zavazadla do úschovny. takže jsme ten návod pochopili špatně. Jo a paní říkala, že je to zbytečně drahé, prý ve městě seženeme levnější ubytování tak na cestu zpět musíme vymyslet jiné ubytování.
být zavřený celou dobu na letišti nic moc.

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od MS743 »

Ono mesto neni zas tam daleko a je to pravda... ve meste se najde levnejsi ubytovani nez u letiste... vetsinou kolem China Town a Little India.. jsou tam dost hezke penziony a je to starsi cast singapur takze hezke malinkate domky, ma to sarm...

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od firefly »

Prosím, mám dotaz: V únoru letím na Koh Samui s KLM přes AMS a SIN a při zpáteční cestě bych chtěla koupit orchideje v krabici, jako mají na letišti v BKK, tak se ptám, zda někdo z vás náhodou neví, jestli i na letišti SIN se dají tyto kytky koupit a pokud ano, zda s nimi nebude pak problém na letišti v AMS. Na vídeňském letišti prý lidem tyto kytky celníci běžně vyhazují.
Předem moc děkuji za odpověď.


Odpovědět