Dubaj

Odpovědět
tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Dubai Air Show

Příspěvek od tygrlive »

gr09 píše:
tygrlive píše:Zdravím, příští týden budu v Dubaji, nemáte někdo nějaký trik/návod jak proniknout na Dubai Air Show? Předem veškeré díky

http://www.dubaiairshow.aero/visit/visitor-registration


:)))
No to jsem videl, ale jak se poprat s "is not open to the public" .... Nejsem z oboru a 380ku taky letos kupovat neplanuji ;)


gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Dubai Air Show

Příspěvek od gr09 »

tygrlive píše:No to jsem videl, ale jak se poprat s "is not open to the public" .... Nejsem z oboru a 380ku taky letos kupovat neplanuji ;)

Poperes se tim tak, ze si vymyslis firmu a na barevny tiskarne vytisknes na kridovy papir vizitku. Opravdu neni potreba wasta :)

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od whiskey »

Dve otazky na znalcov DXB:
1. Ako najlepsie vybavit viza, ak tam clovek neleti s EK (konkretne to bude LX zrejme)? Obratit sa na hotel alebo?
2. Je tam nieco zaujimave, co stoji za navstevu pocas 36 hodin pre cloveka, ktory uz videl aj mesitu aj tavu aj shopping mall?

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od gr09 »

whiskey píše:Dve otazky na znalcov DXB:
1. Ako najlepsie vybavit viza, ak tam clovek neleti s EK (konkretne to bude LX zrejme)? Obratit sa na hotel alebo?
2. Je tam nieco zaujimave, co stoji za navstevu pocas 36 hodin pre cloveka, ktory uz videl aj mesitu aj tavu aj shopping mall?

V tomto pripade jedine hotel, aerolinky ti nepomuzou. Nevim, jestli te to zajima, ale je tam i jeden vysokej barak (listky kupuj online) a zajimat by te mohly trziste (jeden souq je vedle Burj Al Arab, druhej velkej v centru mesta). Dal je tam mala interni sjezdovka, nejaky vodni parky, velky akvaria v Dubai mall a na Palmu... Nerikam, ze je vsechno z toho pro me zajimave, ale kdyz uz tam budes.. Zajimavejsi veci jsou pak (kdyz bych se drzel UAE) spis na vychodnim pobrezi u Fujairy, nejaky oazy na jihu atd..

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od whiskey »

gr09 píše:V tomto pripade jedine hotel, aerolinky ti nepomuzou. Nevim, jestli te to zajima, ale je tam i jeden vysokej barak (listky kupuj online) a zajimat by te mohly trziste (jeden souq je vedle Burj Al Arab, druhej velkej v centru mesta). Dal je tam mala interni sjezdovka, nejaky vodni parky, velky akvaria v Dubai mall a na Palmu... Nerikam, ze je vsechno z toho pro me zajimave, ale kdyz uz tam budes.. Zajimavejsi veci jsou pak (kdyz bych se drzel UAE) spis na vychodnim pobrezi u Fujairy, nejaky oazy na jihu atd..

takze zobrat v DXB rentakar a hura na vylet smer FJR?


gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od gr09 »

whiskey píše:takze zobrat v DXB rentakar a hura na vylet smer FJR?

Sice jsem tam nebyl, ale slysel jsem take dobre reference na Al Ain. Fujairah jako mesto je nic moc, ale pobrezi se mi libi, pekne kopce atd. Ale ja tam nebyl v zime, tak to chce take mrknout na predpovedi, pres leto je tam prijemne (na pomery stredniho vychodu)

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od cocik »

whiskey píše:Dve otazky na znalcov DXB:
1. Ako najlepsie vybavit viza, ak tam clovek neleti s EK (konkretne to bude LX zrejme)? Obratit sa na hotel alebo?
2. Je tam nieco zaujimave, co stoji za navstevu pocas 36 hodin pre cloveka, ktory uz videl aj mesitu aj tavu aj shopping mall?


http://www.iflyme.com/

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od persona »

“Aviation is big business in Dubai supporting 250,000 jobs and $22 billion in economic activity or 28 per cent of GDP,” (zvýraznil persona) added Griffiths. “By investing in the expansion of the airport infrastructure, those contributions are expected to grow to 372,900 jobs and $45.4 billion in economic activity or 32 per cent of GDP (zvýraznil persona) by 2020 according to international research firm Oxford Economics. That is a remarkable return on investment.”

Poslední odstavec zde: http://www.dubaiairport.com/EN/MEDIA-CE ... aspx?id=69

djlaco
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 23. 02. 2012, 15:31
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od djlaco »

Ahojte chcem sa opytať mam let VIE- DXB, DXB-JNB mam to zaplatene ako celok je to EK takže chcem sa opytať či mi batožinu priamo naložia do druheho lietadla je tam čas na prestup 4 hodiny.
Ako je to presne pri odbavovani batožiny keď použijem tu istu spoločnost na druhy let?.
Ešte jedná otázka naspäť mam let: DAR-DXB, DXB-VIE presutp je tam cca 10hodin. Mam vybavenú službu STPC čo je zadarmo vizum do UAE a ubytovanie v hotely do času odletu. Mate niekto s týmto skusenosti? Ako je to z batožinou pri tejto službe? Musite si ju zobrať zo sebou do hotela alebo ju zamestanci Emirates presunu do druheho lietadla?

Diky za info.

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od nartym »

djlaco píše:Ahojte chcem sa opytať mam let VIE- DXB, DXB-JNB mam to zaplatene ako celok je to EK takže chcem sa opytať či mi batožinu priamo naložia do druheho lietadla je tam čas na prestup 4 hodiny.
Ako je to presne pri odbavovani batožiny keď použijem tu istu spoločnost na druhy let?.
Ešte jedná otázka naspäť mam let: DAR-DXB, DXB-VIE presutp je tam cca 10hodin. Mam vybavenú službu STPC čo je zadarmo vizum do UAE a ubytovanie v hotely do času odletu. Mate niekto s týmto skusenosti? Ako je to z batožinou pri tejto službe? Musite si ju zobrať zo sebou do hotela alebo ju zamestanci Emirates presunu do druheho lietadla?

Diky za info.


Ano presne tak, prelozi to automaticky do navazujiciho spoje a pri zpatecni ceste to same, zavazadlo zustava na letisti a prelozi ho do dalsiho letadla.

djlaco
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 23. 02. 2012, 15:31
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od djlaco »

Dakujem za odpoveď už mam v tom jasno :)

Samsonek
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 06. 02. 2012, 06:29
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od Samsonek »

Je na T1 v Dubaji úschovna zavazadel, nebo jsou tam alespoň nějaké úschovní skříňky ? Jestliže ano, kolik se za úschovu platí ? Před lety tam úschovna určitě byla, ale jaká je situace dnes ?

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od gr09 »

There is a ‘Left Luggage’ facility, at Terminal 1, once you have exited the baggage hall, near the taxi line up.
Zdroj: http://www.dubaiairport.com/en/informat ... s/FAQ.aspx

MojeJá
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 18. 09. 2011, 12:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od MojeJá »

Letcům zdar.

Zalíbila se mi trasa PRG - DXB - KTM - DXB - PRG

Z Prahy nejspíše se smartwings (terminál 1 v DXB), z Dubaje do Kathmandu s flydubai (terminál 2 v DXB). Mno, a co mě tíží, je přechod mezi těmito terminály 1 - 2. Je potřeba vízum? Co s báglem, přeloží jej?

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od nartym »

MojeJá píše:Letcům zdar.

Zalíbila se mi trasa PRG - DXB - KTM - DXB - PRG

Z Prahy nejspíše se smartwings (terminál 1 v DXB), z Dubaje do Kathmandu s flydubai (terminál 2 v DXB). Mno, a co mě tíží, je přechod mezi těmito terminály 1 - 2. Je potřeba vízum? Co s báglem, přeloží jej?


Obavam se, ze v tomto pripade (pokud poletis se smartwings a pote flydubai a nebudes mit lety na jedne letence) ti bagl neprelozi, tudiz budes potrebovat prestupni vizum na ceste tam i zpet, coz muze mit nekolik dalsich nevyhod behem cesty, vzhledem k tomu, ze budes mit lety na dvou ruznych letenkach a kdyz se ti jeden zpozdi a nestihnes prestup, tak mas celkem problem a nikdo ti nahradni dopravu nezajisti, takze kdyz uz, tak bych doporucoval delsi casy na prestup...


Odpovědět