Přestup JFK

petrak3
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 15. 05. 2008, 12:51
Stav: Offline

Přestup JFK

Příspěvek od petrak3 »

Cestou zpět do ČR plánuju přestup na JFK - New York, kde mám volno cca 10h. Potřebuju poradit, jestli se nechá realizovat krátká obhlídka New Yorku, jak se co nejrychleji (a pokud možno levně) dostat do města z letiště a nazpátek, popř. co za takovou dobu stojí za vidění (v New Yorku jsem nikdy nebyla, pouze přestup na letišti)... :roll:


honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Přestup JFK

Příspěvek od honzeek1 »

petrak3 píše:Cestou zpět do ČR plánuju přestup na JFK - New York, kde mám volno cca 10h. Potřebuju poradit, jestli se nechá realizovat krátká obhlídka New Yorku, jak se co nejrychleji (a pokud možno levně) dostat do města z letiště a nazpátek, popř. co za takovou dobu stojí za vidění (v New Yorku jsem nikdy nebyla, pouze přestup na letišti)... :roll:


Nejrychleji to je jet z terminalu, ve kterem budes AirTrainem (cedule jsou vsude) na Jamaica Station, jezdi pak jeden kolujici mezi terminaly a jeste jeden na Howard Beach tak tim ne ($5 - plati se az u vystupu ven ze stanice) a pak bud dolu na Subway ($2) a nebo na konci chodby vlevo na LIRR (Long Island Rail Road) a kterymkoliv vlakem, ktery jede na Penn Station ($5 - automaty na listky jsou hned za vstupem do stanice). Osobne volim vlak, protoze mu cesta trva jen male pres 20 min zatimco metrem tam clovek jede skoro hodinu a pres nektere neprilis vabne oblasti, takze ty $3 navic za to urcite stoji ;-). Vlak te vyplivne primo u Madison Square Garden v centru a mas to pak blizko vsude (Empire State, 5th Avenue, Macy's a spoustu dalsiho shoppingu, po te 5te se muzes projit trebas az k Central parku... pripadne metrem se pak jeste dostat dolni Manhattan na Sochu svobody - tam se pak musi jeste lodi - ci Ground Zero) relativne blizko i pesky :-)

eery
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 07. 10. 2007, 00:29
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Příspěvek od eery »

Chtel bych se zeptat, jaky je minimalni cas na prestup na JFK. Jde o prestup z letu Delty (vnitrostatni) na let CSA do PRG.
Diky

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Jaké letiště vybrat

Příspěvek od skater »

Sice to nepatří úplně 100% sem, ale ať nezakládám nové vlákno:

Plánuju letět domestic flight do NYC, cenově mi vychází shodně let na LGA i EWR? Co vybrat, zejména s ohledem na cenu dopravy do centra, případně s ohledem na přívětivost letiště?

A podobná otázka pro odlet? letět intercontinental z EWR nebo z JFK?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Jaké letiště vybrat

Příspěvek od flyingblue »

skater píše:Plánuju letět domestic flight do NYC, cenově mi vychází shodně let na LGA i EWR? Co vybrat, zejména s ohledem na cenu dopravy do centra, případně s ohledem na přívětivost letiště?

A podobná otázka pro odlet? letět intercontinental z EWR nebo z JFK?


Zalezi na tom, KAM mezikontinentalne letis. Jestli do PRG, tak jedienj let bez meziskoku je s OK z JFK.


Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jaké letiště vybrat

Příspěvek od Smurfx »

flyingblue píše:
skater píše:Plánuju letět domestic flight do NYC, cenově mi vychází shodně let na LGA i EWR? Co vybrat, zejména s ohledem na cenu dopravy do centra, případně s ohledem na přívětivost letiště?

A podobná otázka pro odlet? letět intercontinental z EWR nebo z JFK?


Zalezi na tom, KAM mezikontinentalne letis. Jestli do PRG, tak jedienj let bez meziskoku je s OK z JFK.


Od léta do Prahy létá z USA ČSA i Delta z JFK, Delta pak též z Atlanty. Pokud máš na výběr, určitě bych letěl zpět přes Atlantu, mnohem lepší letiště s rychlejším přestupem a bezproblémovým provozem. Letiště v NY jsoi často nechutně zasekaná a letadla klidně chytnou sekeru hodinu před tím, než vůbec vzlétnou (stalo se mi to několikrát na JFK i EWR)

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Jaké letiště vybrat

Příspěvek od skater »

Smurfx píše:Od léta do Prahy létá z USA ČSA i Delta z JFK, Delta pak též z Atlanty. Pokud máš na výběr, určitě bych letěl zpět přes Atlantu, mnohem lepší letiště s rychlejším přestupem a bezproblémovým provozem. Letiště v NY jsoi často nechutně zasekaná a letadla klidně chytnou sekeru hodinu před tím, než vůbec vzlétnou (stalo se mi to několikrát na JFK i EWR)


Poletím z British Airways, kteří létají jak z EWR tak z JFK. Let na LHR. Cenově to vychází shodně, tak chci preferovat to letiště, které je komfortnější/levnější.

Anelyx
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 16. 05. 2007, 19:34
Stav: Offline

Přestup v New Yorku

Příspěvek od Anelyx »

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat, jak je to s přestupem na JFK? Příští sobotu letím zpět do ČR a mám přestup v New Yorku. Létám docela často, tak se trochu orientuju v přestupech na letištích, ale přes NY poletím poprvé a neslyšela jsem moc hezké věci. Na přestup mám jen 2 hodiny a vůbec netuším, jak je to tam s dopravou mezi terminály. Přilétám na 4. a odlétám ze 3. terminálu. A jak s kuframa? Normálně, když se lítá do Evropy se o kurfy nemusím starat, je to i na JFK?? Díky moc za rady

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup v New Yorku

Příspěvek od Smurfx »

Anelyx píše:Ahoj,

chtěla jsem se zeptat, jak je to s přestupem na JFK? Příští sobotu letím zpět do ČR a mám přestup v New Yorku. Létám docela často, tak se trochu orientuju v přestupech na letištích, ale přes NY poletím poprvé a neslyšela jsem moc hezké věci. Na přestup mám jen 2 hodiny a vůbec netuším, jak je to tam s dopravou mezi terminály. Přilétám na 4. a odlétám ze 3. terminálu. A jak s kuframa? Normálně, když se lítá do Evropy se o kurfy nemusím starat, je to i na JFK?? Díky moc za rady


Ahoj, no na JFK je to opravdu zážitek, 2 hodiny může být na těsno, ale většinou je to zcela dostatečné. Jenom jednou mi to trvalo déle, než 2 hodiny, ale to se imigračnímu rozbil systém a nemohli kontrolovat

Probíhá to takto:

1) Vystoupíš z letadla - snaž se prodrat co nejvíce dopředu
2) Imigrační kontrola - pokud se sejde více letadel najednou, tak to může trvat i půl hodiny, než se dostaneš na řadu (proto z letadla spěchej). Pokud je jenom jedno letadlo a jsi vepředu, tak si za pár minut hotová
3) Za imigrační kontrolou si VYZVEDNEŠ kufry (jako bys v JFK končila) a jdeš k východu
4) U východu nalezneš transfer desk (přestupní přepážky), kde tě odbaví na další let (pokud ještě nejsi) a hlavně si tvé kufry zase vezmou a pošlou s tebou do cílové destinace.
5) Vylezeš z terminálu a vláčkem nebo pěšky (první možnost je možná lepší) se přesuneš do sousedního terminálu.
6) Tam opět musíš projít bezpečnostní kontrolou (cestující z východní Evropy často podrobují podrobnému dlouhému zkoumání - včetně testů na drogy a výbušniny v zavazadle)
7) No a je to :)

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup v New Yorku

Příspěvek od Smurfx »

Aha, pardon, až ted jsem si pořádně přečetl, že letíš zpět do ČR, takže nic z toho výše neplatí :)

O kufry se starat nemusíš, ty přeloží automaticky. Imigrační kontrola také není.

2 hodiny jsou úplně v pohodě :)

Anelyx
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 16. 05. 2007, 19:34
Stav: Offline

Re: Přestup v New Yorku

Příspěvek od Anelyx »

Takže já musím jít úplně z letištní haly? Nebo ty transfery jsou vrámci letiště (jako třeba na Heathrow)? A jak je to tam s orientací?

Díky moc za rady :o)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Přestup v New Yorku

Příspěvek od flyingblue »

Anelyx píše:Takže já musím jít úplně z letištní haly? Nebo ty transfery jsou vrámci letiště (jako třeba na Heathrow)? A jak je to tam s orientací?

Díky moc za rady :o)


Mezi terminaly jezdi vlacek.

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup v New Yorku

Příspěvek od Smurfx »

Anelyx píše:Takže já musím jít úplně z letištní haly? Nebo ty transfery jsou vrámci letiště (jako třeba na Heathrow)? A jak je to tam s orientací?

Díky moc za rady :o)


Musíš vylézt úplně ven z budovy terminálu a nasednout na vláček (AirTrain), který tě doveze do dalšího terminálu. Dávej si ale pozor na to, do kterého vláčku nastoupíš - musí jet správným směrem a být jenom letištní. Některé totiž jezdí i mimo letiště ke stanicím metra.

Orientace je celkem v pohodě. Stačí sledovat ukazatele.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Přestup v New Yorku

Příspěvek od Zlin142 »

Ideální by bylo se nejdřív pořádně podívat po fóru než začneš zakládat duplicitní témata... :wink:

http://forum.airways.cz/viewtopic.php?f=40&t=2505

Anelyx
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 16. 05. 2007, 19:34
Stav: Offline

Re: Přestup v New Yorku

Příspěvek od Anelyx »

Promiň ale tohle není duplicitní téma... letím směr ČR a v tomhle případě jsou ty přestupy v US trochu jiný ;o)


Odpovědět