Buenos Aires - EZE, AEP, Asunción - ASU

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Buenos Aires - EZE, AEP, Asunción - ASU

Příspěvek od gr09 »

Na letisti jsem si nevsiml, ale skoro ve vsech hotelich a B&B jsou mapky centra zdarma..


jay80
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 04. 07. 2011, 19:10
Stav: Offline

Re: Buenos Aires - EZE, AEP, Asunción - ASU

Příspěvek od jay80 »

V MVD mapky urcite na letisti v tourist office k dispozici jsou - pani mi tam kreslila, kde mam vystoupit z busu v centru...

jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: Buenos Aires - EZE, AEP, Asunción - ASU

Příspěvek od jonapet »

Mám dotaz na přestup mezi EZE a AEP. Přiletím na velikonoční pátek z AMS v 5:50 na EZE a pokračuju v 10:00 z AEP do MVD, vše na jednom e-ticketu od KLM.

Zatím jako nejlepší mi přišel bus Tienda Leon: http://www.tiendaleon.com/articulo/BEZE ... -07.40/1/1 ráno by měl jezdit dokonce co půl hodiny a podle webu to vypadá, že snad přímo z jednoho letiště na druhé.

Přes to se chci zeptat, jestli by měl někdo nějaký jiný tip nebo doporučení. Díky

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Buenos Aires - EZE, AEP, Asunción - ASU

Příspěvek od michal4 »

Neměli by se taky v KLM postarat o změnu letiště?

jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: Buenos Aires - EZE, AEP, Asunción - ASU

Příspěvek od jonapet »

To jsem samozrejme zkousel jako prvni (argumentoval jsem praxi AF a transferem mezi CDG a Orly), ale napslai mi, ze je to muj problem...


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Buenos Aires - EZE, AEP, Asunción - ASU

Příspěvek od Night fly »

jonapet píše:Mám dotaz na přestup mezi EZE a AEP. Přiletím na velikonoční pátek z AMS v 5:50 na EZE a pokračuju v 10:00 z AEP do MVD, vše na jednom e-ticketu od KLM.

Zatím jako nejlepší mi přišel bus Tienda Leon: http://www.tiendaleon.com/articulo/BEZE ... -07.40/1/1 ráno by měl jezdit dokonce co půl hodiny a podle webu to vypadá, že snad přímo z jednoho letiště na druhé.

Přes to se chci zeptat, jestli by měl někdo nějaký jiný tip nebo doporučení. Díky


Manuel Tienda Leon je nejspolehlivejsi, nejpohodlnejsi a jede nonstop z jednoho letiste na druhe, ale uprimne, 4 hodiny na prestup EZE - AEP je pomerne o hubu i ve svatek, kdy se nezasekas v ranni spicce na dalnici z EZE do centra (v normalni vsedni den by to bylo naprosto nerealne). Pocitej s tim, ze v dobu tveho priletu na EZE prileta rada dalkovek nejen z Evropy, ale i z USA, pasovka obvykle odsypa rychle, ale pomala je bagaz a muzes se zaseknout na celnici (fronta, vsichni pax jdou na rtg zavazadel - a otazkou je, kolik tech rtg bude ve svatecnim dnu funkcnich, totez plati mmch.i pro pasovku). Pocitej s hodinou, nez se dostanes ven. S odjezdem 6:30 bych moc nepocital, spis 7:00 a to jen jestli vsechno pujde hladce. Navic pripocitej faktor LatAm - par minut sem/tam nehraje roli. Na dalnici by ses zasekat nemel (ncmn je to skoro 50km a staci jeden rozpadnuvsi se kamion...), ale i tak mi ten prestup prijde dost riskantni. Pokud bys nestihal bus v 7, tak na dalsi uz bych necekal a vzal privatni transfer (tzv.remise), ale ten uz je za jine penize. Ncmn - venku pred priletovkou stoji i klasicke zlutocerne taxiky, ty s logem GCBA jsou mestske primo z Buenos Aires a jsou nachylne ke smlouvani o cene ;-)

jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: Buenos Aires - EZE, AEP, Asunción - ASU

Příspěvek od jonapet »

@Night Fly Moc díky za zasvěcený komentář. Letím naštěstí jen s příručákem. V případě výrazného zpoždění plánuju zajít rovnou na transfer desk a nechat se přehodit na odpolední let z EZE nebo na let o den později a udělám si den v Buenos Aires. I frequent flyer se někdy utne a koupí stupidní itinerář...

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Buenos Aires - EZE, AEP, Asunción - ASU

Příspěvek od gr09 »

S prirucakem by to melo byt v pohode, protoze samotne cekani na kufry zabere v EZE tak 20 minut. KLM prileta jako jedna z prvnich dalkovek, vetsinou pred LH, takze do hodiny bys mel byt na chodniku, spis drive.
Nicmene souhlasim s Night fly ze po 7 uz to muze byt trochu risk, v 8 uz jsou dalnice i mesto slusne ucpane.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Buenos Aires - EZE, AEP, Asunción - ASU

Příspěvek od Night fly »

gr09 píše:S prirucakem by to melo byt v pohode, protoze samotne cekani na kufry zabere v EZE tak 20 minut. KLM prileta jako jedna z prvnich dalkovek, vetsinou pred LH, takze do hodiny bys mel byt na chodniku, spis drive.
Nicmene souhlasim s Night fly ze po 7 uz to muze byt trochu risk, v 8 uz jsou dalnice i mesto slusne ucpane.


Ncmn OP prileta ve svatecni den (velikonocni patek, jak pise), to bude ranni provoz smerem do mesta minimalni. Argentina ma navic volno i ve ctrvtek, takze co ma ruce/nohy/kola/kridla, uz bude v patek z mesta davno pryc. Takze jen s prirucakem a vzhledem k svatku by mel byt skutecne v pohode, samozrejme za predpokladu ostatnich okolnosti v norme.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Buenos Aires - EZE, AEP, Asunción - ASU

Příspěvek od gr09 »

Co cert nechtel, nakonec budu v EZE v patek rano taky, nicmene beru auto z pujcovny a vyrazim smer Rosario :)

jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: Buenos Aires - EZE, AEP, Asunción - ASU

Příspěvek od jonapet »

jonapet píše:@Night Fly Moc díky za zasvěcený komentář. Letím naštěstí jen s příručákem. V případě výrazného zpoždění plánuju zajít rovnou na transfer desk a nechat se přehodit na odpolední let z EZE nebo na let o den později a udělám si den v Buenos Aires. I frequent flyer se někdy utne a koupí stupidní itinerář...



Zdravim z AEP, pridavam jeden data point pro prestup EZE ->AEP na velikonocni patek

Prilet KL701 na cas v 5:50.
Letiste prazdne, pasovka 6:10, cekal jsem 5-10 minut, otevreno 90% prepazek,
Kufry z AMS uz se tocily na pase, ale mam jen prirucak
6:20 skener kufru, bez front
6:25 prepazka Tienda Leon hned za skenerem, borec mi tvrdi, ze prvni bus jede az 7:30 a s prestupem v centru, nejpozdeji pry budu v 9:00 na letisti..., cena 450 peso, platim 9€
6:30 jdu se klidnym krokem podivat na zastavku busu, jestli tam nebude s nekym rec o posunuti na drivejsi odjezd
6:35 nastupuju do Tienda Leon direct busu na AEP, ocividne listky nejsou na konkretni spoj
Cesta zcela prazdna, za 50 minut jsem na AEP v 7:25
Prazdny check-in, v 7:35 mam boarding pass
Dam si jeste v klidu snidani na landside, security na mezinarodnich odletech je prazdna

Takze sumasumarum to slo jak nejlepe mohlo. Spatny pocit mam z prodavace Tienda Leon, podle me mi chtel vnutit koupit si u nej remis (taxika) za ctyrnasobek, nebo byl jen neschopny... autobus byl prazdny a podle jizdniho radu mel jet jeste jeden v 7:00

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Buenos Aires - EZE, AEP, Asunción - ASU

Příspěvek od gr09 »

Ja tedy cekal na kufr 20 minut, ale jinak dalnice do mesta byla prazdna jeste vice, nez o vikendech :D

PETR2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 07. 05. 2012, 14:08
Stav: Offline

Re: Buenos Aires - EZE, AEP, Asunción - ASU

Příspěvek od PETR2 »

Máte, prosím, někdo zkušenosti s přestupem domestic - international na AEP na jedné letence AR - jak je to s kufry? Musí se vyzvednout a znovu odbavit nebo jdou přímo. Pokud jdou přímo, tak předpokládám, že se musí vyjít ven z příletů a jít znovu nahoru na mezinárodní gaty? Díky předem za pomoc, nikde to nemůžu najít.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Buenos Aires - EZE, AEP, Asunción - ASU

Příspěvek od Night fly »

Hlasim se s novym rekordem na EZE: 2h10 od touchdownu do auta :crazy: Vcera vecer byly na SAEZ bourky, nejdrive jsme 30 min holdovali a po pristani se spustil takovy bengal, ze nas nechali 1h30 stat na TWY kvuli zakazu pozemnich operaci. Imigrace bleskova, nicmene pak standardnich 30 minut cekani na kufry a od dalsiho navyseni rekordu me zachranilo jen to, ze celnici ze zoufalstvi z navalu zacali poustet lidi mimo rontgeny. Vyzivny zazitek :twisted:


Odpovědět