Doha

Marek.R
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 245
Registrován: 13. 07. 2006, 16:45
Stav: Offline

Doha

Příspěvek od Marek.R »

Chtěl bych se zeptat jestlí je na letišti Doha tranzitní hotel, protože známí mají dvanácti hodinový přestup do Dar es Salaam. Díky za info


Gaudi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 05. 06. 2006, 15:41
Stav: Offline

Re: Doha

Příspěvek od Gaudi »

Zkusil bych http://www.dohaairport.com, nějaké hotely tam jsou, zajímavé jsou Relaxing areas, třeba by to stačilo...G.
Jo, a zapomněl jsme na Al Maha Services pro transit passengers - za poplatek pobyt ve vybrané lounge vč. občerstvení, možná levnější než hotel, vše je na www.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Doha

Příspěvek od Zlin142 »

Online booking Qatar Airways mi nabízí itinerář, kde přestup v Doha mezi jednotlivými lety QR je jen 35 minut.
To je asi dost šibeniční, ne? I při velikosti DOH, která není největší jak jsem se všemožně po internetu dočetl...

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Doha

Příspěvek od tygrlive »

Zlin142 píše:Online booking Qatar Airways mi nabízí itinerář, kde přestup v Doha mezi jednotlivými lety QR je jen 35 minut.
To je asi dost šibeniční, ne? I při velikosti DOH, která není největší jak jsem se všemožně po internetu dočetl...


Pokud se nic nezměnilo, před 2 lety byla DOH relativně malé letiště s výstupem všechn letů autobusem a jednou jsme objížděli celou ranvej... zkusil bych se podívat na Flightstats zda třeba pravidelně nepřistávají 20min předem a pak se zeptal offisu, zda se to stíhá nebo zda tě třeba nevyzvednou hned u letadla...

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Doha

Příspěvek od Orus-x »

Zlin142: v žádném případě - zvlášť pokud je ted přestup kolem půlnoci. Jak se tu už psalo, zřejmě se často při výstupu objíždí autobusem celé letiště (i moje zkušenost) + je tam na přestupu bezpečností kontrola, tzn. všichni lidi ze všech letů (málokdo směřuje do Kataru, prakticky všichni jsou tranziti) jdou do jedné fronty, sice to běží poměrně plynule, nicméně i tak jsme čekali cca 50 min. Boarding na dálkovku DOH-SIN začínal 1,5 hodiny před odletem, nástup opět busem, poměrně nekontrolovaný chaos :(


tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Doha

Příspěvek od tygrlive »

tygrlive píše:Pokud se nic nezměnilo, před 2 lety byla DOH relativně malé letiště s výstupem všechn letů autobusem a jednou jsme objížděli celou ranvej... zkusil bych se podívat na Flightstats zda třeba pravidelně nepřistávají 20min předem a pak se zeptal offisu, zda se to stíhá nebo zda tě třeba nevyzvednou hned u letadla...


New Doha Airport - pár obrázků http://www.businesstraveller.com/news/t ... al-airport

Markki
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 27. 09. 2010, 08:10
Stav: Offline

Re: Doha

Příspěvek od Markki »

Marek.R píše:Chtěl bych se zeptat jestlí je na letišti Doha tranzitní hotel, protože známí mají dvanácti hodinový přestup do Dar es Salaam. Díky za info


Jak to nakonec dopadlo s tím přestupem v Doha? Máme letenky do Bangkoku s přestupem v Doha a přestup na cestě tam máme 7hod. a 55min. a zpět to je 8 hod a 35 min.

Díky za info.

aknel
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 26. 06. 2009, 15:55
Stav: Offline

Re: Doha

Příspěvek od aknel »

Markki, možná už máš zjištěno, ale pro jistotu: při 8 a vícehodinovém tranzitu v Doha je nutné mít vízum :( Dost opruz, ale je to tak...http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_s ... /visa.html

Maxim
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 16. 01. 2011, 16:22
Stav: Offline

Re: Doha

Příspěvek od Maxim »

Už se někomu podařilo přestoupit za těch šibeničních 35min?
Ano by byla dobrá zpráva protože já mám na přestup 45min a jestli to nestihnu tak další letadlo mi letí za dva dny :crazy: Letenku jsem koupil online na stránkách QR tak snad vědí co dělají ne(?)

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Doha

Příspěvek od gr09 »

Maxim píše:Už se někomu podařilo přestoupit za těch šibeničních 35min?


Bez problemu. V pripade Dohy neni 35 min sibenicni cas. V casech letu maji QR slusne rezervy i na prepravu autobusem kolem drahy k terminalu. Na transferech jsou potom nahaneci a kdyz ti to leti brzo, tak te posunou dopredu. Predpokladam, ze to tak bude i s novym priletovym terminalem..
Naposledy upravil(a) gr09 dne 22. 01. 2011, 11:12, celkem upraveno 1 x.

Maxim
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 16. 01. 2011, 16:22
Stav: Offline

Re: Doha

Příspěvek od Maxim »

Taky si myslím že QR nemá zájem prodávat letenky u kterých pak bude nějaký problém s přestupem.Zlín 142 sem dal svůj příspěvek skoro před rokem takže to asi QR mají nějak ošéfované když to stále nabízejí.

Maxim
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 16. 01. 2011, 16:22
Stav: Offline

Re: Doha

Příspěvek od Maxim »

QR letenky s přestupem 35min si klidně kupte, absolvoval jsem tento rychlo přestup a bylo to s přehledem zvládnuté. Několik minut autobusem a na transferu je nadhaněč který vás ihned pošle ve frontě dopředu. Nakonec jsem ještě čekal asi 10min na bus k letadlu.

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Doha

Příspěvek od nartym »

Na konci rijna letim s QR do MCT a prave koukam, ze zmenili casy letu a ma otazka zni, jaka je sance stihnout prestup v DOH za 20 minut? :-D

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Doha

Příspěvek od prodejce »

Moc "pěkný " dopis:

15.jpg

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Doha

Příspěvek od dydzej »

prodejce píše:Moc "pěkný " dopis:

To jim slapli na kuri oko, ze je takhle zarizli?


Odpovědět