Charlotte - znáte ho?

Odpovědět
Any
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 45
Registrován: 08. 04. 2009, 20:16
Stav: Offline

Charlotte - znáte ho?

Příspěvek od Any »

Prosím, znáte to někdo na letišti Charlotte (USA)? Budu ráda za jakékoliv info. Stačí na přestup 2 hod? Je to mezi LH a US Airways. Děěkujuuu


MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Charlotte - znáte ho?

Příspěvek od MK »

Any píše:Prosím, znáte to někdo na letišti Charlotte (USA)? Budu ráda za jakékoliv info. Stačí na přestup 2 hod? Je to mezi LH a US Airways. Děěkujuuu


Ahoj, já tam přestupoval v červnu - z SXM do LGA, přiletěli jsme pozdě, na přestup jsem měl asi 40 min protože jsme sedli pozdě, prošel jsem imigračním, kde jsem stál 10min ve frontě, pán na imigračním si mě pěkně vychutnal, pak jsem ještěl musel na celní kontrolu, kde mi šel kufr do rentgenu, pak jsem odevzdal kufr, musel vyjít do odletové haly, vystál další dlouhou frontu na security (kde už jsem začal být nervní a musel předbíhat) a doběhl na gate jako poslední, ale stihl jsem to :D Pokud letíš opačným směrem, tak to bude úplně bez problému, přes imigrační nemusíš a kufr ti snad taky pošlou přímo do Evropy, ale o tom se ještě informuj radši...
Naposledy upravil(a) MK dne 08. 04. 2009, 21:10, celkem upraveno 1 x.

MartinO2
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 164
Registrován: 18. 03. 2008, 22:17
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Charlotte - znáte ho?

Příspěvek od MartinO2 »

Any píše:Prosím, znáte to někdo na letišti Charlotte (USA)? Budu ráda za jakékoliv info. Stačí na přestup 2 hod? Je to mezi LH a US Airways. Děěkujuuu

Snaž se být co nejdřív na imigračním (nejlépe mezi prvními). Jinak je možnost, že se tam nahromadí hodně lidí a nestihneš to. Myslím ale, že 2 hodiny v případě, že nebude letadlo LH zpožděno je dost.
V CLT jsem byl 4x(z toho ale 2x domestic), z vlastní zkušenosti (seděl jsem v letadle vepředu, takže mezi prvními na imigration) jde přestup stihnout za 45 minut. Taky záleží na tom, jak dlouho budeš čekat na zavazadla. Jednou jsem čekal na zavazadla víc než 50 minut po dosednutí.

Any
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 45
Registrován: 08. 04. 2009, 20:16
Stav: Offline

Re: Charlotte - znáte ho?

Příspěvek od Any »

MartinO2 píše:
Any píše:Prosím, znáte to někdo na letišti Charlotte (USA)? Budu ráda za jakékoliv info. Stačí na přestup 2 hod? Je to mezi LH a US Airways. Děěkujuuu

Snaž se být co nejdřív na imigračním (nejlépe mezi prvními). Jinak je možnost, že se tam nahromadí hodně lidí a nestihneš to. Myslím ale, že 2 hodiny v případě, že nebude letadlo LH zpožděno je dost.
V CLT jsem byl 4x(z toho ale 2x domestic), z vlastní zkušenosti (seděl jsem v letadle vepředu, takže mezi prvními na imigration) jde přestup stihnout za 45 minut. Taky záleží na tom, jak dlouho budeš čekat na zavazadla. Jednou jsem čekal na zavazadla víc než 50 minut po dosednutí.



Díky oboum za info :) Ještě nejdřív je tedy imigrační, pak kufry a pak znovu jako když přicházim na letiště? Přiletím tam z Mnichova.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Charlotte - znáte ho?

Příspěvek od Night fly »

Ne tak docela. Projdes imigracni, vyzvednes kufry, projdes celnici a nekde za ni bude prostor, kde znovu odevzdas kufr (bude to oznacene jako transit luggage re-check nebo nejak podobne). Nevim jak v CLT, ale napr. v ATL je za kuframa jeste bezpec. prohlidka a potom uz muzes jit primo ke gatu navazneho letu, kde event. dostanes i palubni vstupenku, pokud ji jeste nemas. Tudiz nemusis vychazet az uplne ven z letiste.


MartinO2
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 164
Registrován: 18. 03. 2008, 22:17
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Charlotte - znáte ho?

Příspěvek od MartinO2 »

Any píše:Díky oboum za info :) Ještě nejdřív je tedy imigrační, pak kufry a pak znovu jako když přicházim na letiště? Přiletím tam z Mnichova.


Presne tak. Imigracni, vyzvednes kufr, projdes kolem celnika, o cca 30 metru na drop-off prepazce kufry zase odevzdas.
Jinak ja jsem v obou pripadech normalne vysel ven (nesel jsem na transfer security), sel jsem si zakourit a vratil jsem se do tranzit. prostoru jednou z normalnich security (nejlepsi je ta uplne na konci terminalu, vetsinou tam nikdo neni).

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Charlotte - znáte ho?

Příspěvek od Atlas »

Na Charlotte nezvladaji prelozeni zavazadel ani na "outbound flights", minuly tyden mi ani za cca 1,5 hodiny nestacili prelozit zavazadlo smerem z LGA na SXM Princ. Juliana Airport, Sint Maarten, AN. Na SXM nas pak stala fronta podobne postizenych. Doporucuju dobrou pojistku, protoze napr. US dava kompensaci jen ve vysi 25$ az od druheho dne!

Any
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 45
Registrován: 08. 04. 2009, 20:16
Stav: Offline

Re: Charlotte - znáte ho?

Příspěvek od Any »

Ty jo, to jsi mě moc nepotěšil :( Pošoupli nám odlet, takže na to bude necelých 2,5 hod, a to mezi LH a US a s US letíme z toho Charlotte. Letenku mám přes Student Agency a přímo to jejich pojištění co k letenkám nabízej. Má smysl se na to ještě nějak připojišťovat a u koho případně?

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Charlotte - znáte ho?

Příspěvek od Atlas »

No, pokud risknes, ze budes mit nejdulezitejsi veci v kabinovem zavazadle, tak asi nema cenu se po tom pidit. Ja obcas mivam s sebou dost knizek nebo dokumentaci, o ktere nechci prijit. Takze mi zaberou povolenou vahu zavazadla (obvykle povolenych 8-12 kg). A pak napr. v tropech se nemam do ceho svleknout. Stejne tak si do registrovaneho zavazadla davam i hygienicke potreby.
Jukni do podminek, co mas v pojistce. Ja mam plneni 10.000 Kc za zpozdeni zavazadla od AIG (cca 17.500 pro poskozeni), co mam k platebni karte. Spoluucast mam 6 hodin. A davej si take pozor na zamceni zavazadla. V Americe ze zasady vykradaji vsechno cenne z kapes, ktere nejsou zamcene. Stejne tak mi v cca vice, nezli 50% letu smejdi v zavazadle TSA (letistni security). Pokud nemas od nich schvaleny zamek s jejich logem, vylomi ti ho a pripadne i nenavratne znici uchyty http://www.luggagelocks.com . Od aerolinek v pripade napadeni zavazadla a jeho zniceni ze strany TSA nedostanes ani cent. Proto dobre pojisteni (jeho podminky pro zpozdena, znicena a ztracena zavazadla v pojistne smlouve) neni pro cestu pres Ameriku na zahozeni.

Any
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 45
Registrován: 08. 04. 2009, 20:16
Stav: Offline

Re: Charlotte - znáte ho?

Příspěvek od Any »

Tak už sem četla i ten trip report, pěknej :D Do příručního se tohu budu snažit narvat maximum, ale stejně by mě naštvalo, kdyby kufr nedorazil :twisted: Na pojištění sem koukala a je tam 15000 zavazadla a spoluúčast 800 Kč, o čase tam nic nepíšou. Jo a když teda šmejdi stříhaj ty zámečky, tak co když se nechá kufr zabalit do tý fólie? Tu asi taky zničej co, ale aspoň by se nemuseli hrabat v těch kapsách...

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Charlotte - znáte ho?

Příspěvek od Atlas »

Ja nebalim. Protoze i cestuju hodne sluzebne a uz bych to asi povazoval za ztratu casu, jak s balenim, tak pak s rozbalovanim. Proste zlenivelej a pohodlnej:-( Poridil jsem si kufry a troleje ruznych velikosti od Samsonite z nylonu, co snad nejde ani proriznout. A celkem behem let uspesne v letecke preprave vsem nastraham odolavaji. Navic maji garanci 10 let po celym svete a i na kolecka davaji garance nekolika kilometru:-) Prave protoze jsou to nylonaky, maji vnejsi kapsy. Vykradali mi z nich lepsi knizky nebo naposledni chvili zastrcene Victorinoxy apod. Ted tam nastrazuju do vnejsich kapes treba pouzite poskladana pyjama a stejne po priletu jsou rozhrabana, jak tam satraji asi rukama. Zajimave, ze v EU se mi to stava vyjimecne. V USA naprosto zpravidla a navic kolikrat prijede kufr (-y) s rozepnutym zipem vnejsich kapes.

Any píše:Tak už sem četla i ten trip report, pěknej :D Do příručního se tohu budu snažit narvat maximum, ale stejně by mě naštvalo, kdyby kufr nedorazil :twisted: Na pojištění sem koukala a je tam 15000 zavazadla a spoluúčast 800 Kč, o čase tam nic nepíšou. Jo a když teda šmejdi stříhaj ty zámečky, tak co když se nechá kufr zabalit do tý fólie? Tu asi taky zničej co, ale aspoň by se nemuseli hrabat v těch kapsách...

Any
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 45
Registrován: 08. 04. 2009, 20:16
Stav: Offline

Re: Charlotte - znáte ho?

Příspěvek od Any »

Tak jen píšu zkušenost ze Charlotte :) Na přestup sem měla nakonec 2,5 hod. Před příletem nám pustili intro a vše skutečně vypadalo jako na něm. Na imigrační jsme šli asi jako jediné letadlo, přesto sem tam zůstala až skoro posledí (tzv. štěstí na frontu :D ) Paní mluvila velmi pěknou angličtinou. Kufry už na mě čekaly na zastaveném pásu. Nějak sem nepobrala smysl celního, kdy tam seděl chlap a nic nedělal (nic sem neproclívala). Pak check-in - Afroameričan kterej si tam furt něco ťukal a když sem se ho asi po třetí ptala, zda je nějakej problém, tak nic neřekl. No nakonec mě odbavil. Pak security, kde člověk musí sundat i mikinu/svetr a boty (což sem netušila, že stále platí, ale člověk pochopí od lidí před ním). Celé to zabralo skoro 2 hod, je fakt, že sem skejsla na imigračním, ale jinak žádné dlouhé fronty nebyly, vždy jen pár lidí předemnou. Takže na toto letiště doporučuju trochu rezervy :D ale jinak je přehledné. A díky všem za info!

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Charlotte - znáte ho?

Příspěvek od Globik »

Atlas píše:Na Charlotte nezvladaji prelozeni zavazadel ani na "outbound flights", minuly tyden mi ani za cca 1,5 hodiny nestacili prelozit zavazadlo smerem z LGA na SXM Princ. Juliana Airport, Sint Maarten, AN. Na SXM nas pak stala fronta podobne postizenych. Doporucuju dobrou pojistku, protoze napr. US dava kompensaci jen ve vysi 25$ az od druheho dne!

Tak to už chápu, proč nám tak zkur.ili let! Koupili jsme si na jaře u US letenku na přímý noční let LAS-DCA na konec října a snad ani ne měsíc a půl před odletem mi poslali změnu (předpokládám, že let byl zrušen), letíme z Vegas o hodinu dřív a 3,5 hodiny čekáme na přestup v Charlotte :twisted: Přitom letí z Charlotte předchozí letadlo na DCA o 2 hodiny dřív. A to nás ještě rozhodili na letu z Vegas, asi proto, že přítelkyně má silver status, tak jí dali lepší místo než mě (samozřejmě už opraveno).

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Charlotte - znáte ho?

Příspěvek od Atlas »

Jo, Amerika je Amerika - tam uz se nikdo dneska nepredre:-)¨
Nepamatuju se, ze by mi nevykradli, neulomili, nevypacili nebo nezpozdili zavazadlo:-( Uz zacinam kupovat misto novych modelu, samsonity sice nove, ale rok dva stare - dobry tip Luggage Outlet az cca 6 let zpet je na Brodway, kousek nad Herald Square po leve strane cestou na Times Square!
Pred dvema tydny jsem se vracel podvecernim letem z Afriky (ranni nam o 10 minut uletl) pres VIE od PRG s AUSTRIAN na open letenky, a navic jsme tedy ani nevedeli, jestli stihneme odlet z VIE jeste ten den nebo az rano a jestli v ni tedy prespime nebo nejak jinak, nezli letadlem doresime dojezd do PRG, protoze jsme na prestup v ni meli jen 45 minut!!! Nakonec jsme meli ve VIE na prestup jen diky sekyre a BUSku 30 minut a jeste nam omylem kufr nasmerovali do Budapesti. Nejenze jsme stihli vstup do Schengenu a probehnout cele terminaly, ale i na GATE nam velice ochotny a flexibilni urednik zaridil vyhledani a prelozeni zavazadla i na spravny let do PRG.
V PRG jsme vystupovali s tim, ze asi budeme par dnu bez kufru. A k pasu sli jen pro formu. A ejhle kufr dorazil! ZLATY AUSTRIAN, VIE a rakousky odbavitel na GATE!
Zlata EVROPA!

Globík píše:
Atlas píše:Na Charlotte nezvladaji prelozeni zavazadel ani na "outbound flights", minuly tyden mi ani za cca 1,5 hodiny nestacili prelozit zavazadlo smerem z LGA na SXM Princ. Juliana Airport, Sint Maarten, AN. Na SXM nas pak stala fronta podobne postizenych. Doporucuju dobrou pojistku, protoze napr. US dava kompensaci jen ve vysi 25$ az od druheho dne!

Tak to už chápu, proč nám tak zkur.ili let! Koupili jsme si na jaře u US letenku na přímý noční let LAS-DCA na konec října a snad ani ne měsíc a půl před odletem mi poslali změnu (předpokládám, že let byl zrušen), letíme z Vegas o hodinu dřív a 3,5 hodiny čekáme na přestup v Charlotte :twisted: Přitom letí z Charlotte předchozí letadlo na DCA o 2 hodiny dřív. A to nás ještě rozhodili na letu z Vegas, asi proto, že přítelkyně má silver status, tak jí dali lepší místo než mě (samozřejmě už opraveno).


Odpovědět