LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od VanillA »

Ahoj všem, máte někdo zkušenosti s přestupem na těchto letištích? Nikde nemohu najít žádné informace.

Letím z Dublinu do Toronta a poté pokračuji do LA. Oba lety jsou v rámci Air Canada a na přestup budu mít cca 3,5h na letadlo do LA. Teoreticky by se to mělo nechat stihnout, ale z praxe vůbec netuším. Po příletu do YYZ musím opouštět tranzitní prostor nebo ne?
První cesta za velkou louži, tak sháním informace kde se dá.. :-)

Díky za pomoc.


marat01
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 83
Registrován: 26. 02. 2008, 07:48
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od marat01 »

pripajam sa, tiez letim tuto linku :)

pripadne by ma zaujimalo, ako daleko je od YYZ CN Tower. Mam na prestup 6 hodin a rad by som sa z veze popozeral na Toronto

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od VanillA »

To marat01: Už víš jak se budeš pohybovat po LA? Plánuješ pujčení auta? S kym se chystáš do Dublinu? Já jsem na to koukal a zatím mi nejlevneji vychází přestup v Londýně.

marat01
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 83
Registrován: 26. 02. 2008, 07:48
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od marat01 »

VanillA píše:To marat01: Už víš jak se budeš pohybovat po LA? Plánuješ pujčení auta? S kym se chystáš do Dublinu? Já jsem na to koukal a zatím mi nejlevneji vychází přestup v Londýně.

V LA planujem pozicat auto a jazdit cely cas po LA a okoli. zatial som to pozeral len tak informacne. Ubytovanie tiez este nemam, lebo zvazujem ci budem len v LA a okoli, alebo vyrazim aj niekam inam (isto chcem ist do San Francisca).
Letenka do DUB bude mozno trochu problem, ale zvladnem :). Do DUB pojdem na 99% Ryanair z BTS, spat asi Aer Lingus do VIE. Zatial je ale len prvoplan, vsetko sa moze zmenit v zavislosti od akciovych cien leteniek :)

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od VanillA »

Ahoj, už jsi nějak řešil to ubytování?
Ja jsem to koukal včera celý den a dnes dopoledne. Nemůžu nic vybrat, respektive ani lokace me nenapadá. Nemá někdo zkušenost s cenové přijatelný ubytováním? Nechci společné sprchy nebo záchod :-)

Rád bych cestoval po okolí LA a možná se podával do San Francisca nebo Las Vegas.

Díky za rady.


jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od jane »

VanillA píše:Ahoj, už jsi nějak řešil to ubytování?
Ja jsem to koukal včera celý den a dnes dopoledne. Nemůžu nic vybrat, respektive ani lokace me nenapadá. Nemá někdo zkušenost s cenové přijatelný ubytováním? Nechci společné sprchy nebo záchod :-)

Rád bych cestoval po okolí LA a možná se podával do San Francisca nebo Las Vegas.

Díky za rady.


Ja mam vyborne zkusenosti s Motelem 6. Maji sirokou sit, pokoje jsou opravdu super. Ceny zacinaji asi na 50 dolarech za dvouluzak na noc, zalezi na lokalite. V SF byl treba nejdrazsi.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od flyingblue »

jane píše:
VanillA píše:Ahoj, už jsi nějak řešil to ubytování?
Ja jsem to koukal včera celý den a dnes dopoledne. Nemůžu nic vybrat, respektive ani lokace me nenapadá. Nemá někdo zkušenost s cenové přijatelný ubytováním? Nechci společné sprchy nebo záchod :-)

Rád bych cestoval po okolí LA a možná se podával do San Francisca nebo Las Vegas.

Díky za rady.


Ja mam vyborne zkusenosti s Motelem 6. Maji sirokou sit, pokoje jsou opravdu super. Ceny zacinaji asi na 50 dolarech za dvouluzak na noc, zalezi na lokalite. V SF byl treba nejdrazsi.


V roce 2006 jsme procestovali Kalifornii za mesic s pobytem v Motelu6. Kvalita odpovida cene, necekej Hilton.

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od skater »

flyingblue píše:
jane píše:
VanillA píše:Ahoj, už jsi nějak řešil to ubytování?
Ja jsem to koukal včera celý den a dnes dopoledne. Nemůžu nic vybrat, respektive ani lokace me nenapadá. Nemá někdo zkušenost s cenové přijatelný ubytováním? Nechci společné sprchy nebo záchod :-)

Rád bych cestoval po okolí LA a možná se podával do San Francisca nebo Las Vegas.

Díky za rady.


Ja mam vyborne zkusenosti s Motelem 6. Maji sirokou sit, pokoje jsou opravdu super. Ceny zacinaji asi na 50 dolarech za dvouluzak na noc, zalezi na lokalite. V SF byl treba nejdrazsi.


V roce 2006 jsme procestovali Kalifornii za mesic s pobytem v Motelu6. Kvalita odpovida cene, necekej Hilton.


V neděli jsem se z USA vrátil, cestovali jsme autem mezi Los Angeles-San Francisco-Las Vegas-Denver (+2 dny NY) a na většině míst nám poměrem cena/kvalita vyšel nejlépe Motel6. Několikrát jsme dali i Rodeway Inn či Best Western a asi 3x "nesíťové" motely. Na většině míst nebylo ani potřeba rezervace předem, ale je pravda, že ještě nebyla hlavní sezona. Všude pohoda, jen občas byl pokojík dost malý, ale to není podstatné při pobytu na jednu noc. Cestu do Las Vegas se vyplatí naplánovat na všední den a třeba na vegas.com vyhlídnout nějakou hotelovou akcičku. Díky tomu tak naším nejlevnějším ubytováním v celém USA byl Hotel Stratosphere (24. patro, dvoulůžák) za 46 USD/noc/pokoj včetně daně.
Jinak Zlinovi142 děkuji za odkaz na www.papillon.com , díky kterému jsme v Las Vegas dali levný vyhlídkáč vrtulníkem Eurocopter E130 nad Stripem.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od Zlin142 »

Papírová verze odkazu níže v podobě brožury formátu A4 je k dispozici zdarma na každém větším odpočívadle a pokud nemáš na pevno stanovený itinerář, tak se vyplatí použít kupóny které jsou tam inzerovány (obvykle neplatí pro páteční a sobotní noc kdy jsou ceny zpravidla vyšší) a ubytování vybírat operativně cestou.
Mnoho hotelů/motelů má ceny inzerované na velkých světelných tabulích a rovněž info zda mají nebo nemají volné pokoje (VACANCY / NO VACANCY), takže vybírat lze přímo z auta.

:arrow: http://www.roomsaver.com/flashguide.php

Jak již bylo zmíněno, velmi se vyplatí si cestu naplánovat tak aby človek byl ve Vegas ve všední den, protože o víkendech (páteční, sobotní a někdy i nedělní noc) jdou ceny pokojů nahoru klidně i o 100-200%. Na téhle stránce se dají vychytat velmi zajímavé cenové akcičky v hotelích přímo na Stripu.

:arrow: http://www.fatwallet.com/forums/travel-deals/704925/?start=2240

VanillA píše:Rád bych cestoval po okolí LA

marat01 píše:V LA planujem pozicat auto a jazdit cely cas po LA a okoli


Můžu se zdvořile zeptat co přesně vás tak táhne do "LA a okolí"??? :?:
Samozřejmě je to věc názoru a dle chuti každého soudruha, ale pokud mohu doporučit tak LA, resp. LAX je dobré tak k příletu/odletu a případně den strávit v zábavném parku Universal Studios, ale jinak pryč z města, protože jestli něco stojí na západě US vidět tak je to příroda.

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od VanillA »

Díky za odkazy.

Co mě táhne do LA?

Jako hlavní aspekt byla zpáteční letenka za 7.000,-
Chtěl jsem někam vyrazit v létě na dovolenou a abych se přiznal, tak ikdyž je Mallorca krásná, tak už mě to středomoří nebaví..

Rád podívám na Sunset blv., Melrose, Beverly a nápis Hollywood, nevynechám Universal studios ani koupačku v chladném oceánu v Santa Monice. Zbytek dní bych rád kouknul po okolí, pujčil si auto a podíval se do Las Vegas na jeden den a do San Francisca na dva dny. Vzhledem k ceně letenky a přestupům z toho budu mít zážitek i bez dalších možných atrakcí :-)

Ale poker bych v Las Vegas zkusit chtěl, nebo alespon zatáhnout pákou na tom jejich automatu :-)

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od Zlin142 »

VanillA píše:Zbytek dní bych rád kouknul po okolí, pujčil si auto a podíval se do Las Vegas na jeden den a do San Francisca na dva dny.


Kolik dní na to celkem máš?

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od VanillA »

Čistá doba pobytu je 11 dní. Myslím, že by se to dalo stihnout, hm?

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od skater »

VanillA píše:Čistá doba pobytu je 11 dní. Myslím, že by se to dalo stihnout, hm?


Za 11 dnů se dá stihnout i víc než jen San Francisco, Las Vegas a Los Angeles. Při téhle cestě bych určitě nevynechal prohlídku Sequoia NP (sekvoje na mě nechali opravdu silný dojem), Yosemite NP, možná Joshua Tree NP a podle tvé nátury bych zvážil i Six Flags. Údajně je moc pěkné akvárium v Monterey (to jsme ale při naší cestě nestíhali). Cesta mezi LAX a SFO podél pobřeží je moc pěkná, ale zabere dost času díky své klikatosti.
V Los Angeles kromě Universal Studios a procházky po Hollywood Blvd (Walk of Fame) skutečně nic není (na Sunset Blvd bylo snad jen dobré knihklupectví, kde jsem koupil autoatlas a Lonely Planet). Nezapomeň lístky do Universal Studios nezapomeň koupit přes internet, pak platí dva dny!!! Do downtownu má smysl jet jen pokud máš rád focení mrakodrapů, ale na to nám stačilo jedno dopoledne.
Při odjezdu jsme se jen chvíli vykoupali v Santa Monice ve studeném a nepříliš čistém moři, ale to spíš pro pocit než nějaký extra požitek. Ale měli jsme štěstí na hejno delfínů.

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od jane »

skater píše:V Los Angeles kromě Universal Studios a procházky po Hollywood Blvd (Walk of Fame) skutečně nic není (na Sunset Blvd bylo snad jen dobré knihklupectví, kde jsem koupil autoatlas a Lonely Planet). Nezapomeň lístky do Universal Studios nezapomeň koupit přes internet, pak platí dva dny!!! Do downtownu má smysl jet jen pokud máš rád focení mrakodrapů, ale na to nám stačilo jedno dopoledne.


V LA rozhodne stoji za navstevu Queen Mary a ruska ponorka v pristavu, to se mi tam snad libilo nejvic. V Universalu jsem nebyla, ale nevyhorely nejak pred casem?

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od skater »

jane píše:
skater píše:V Los Angeles kromě Universal Studios a procházky po Hollywood Blvd (Walk of Fame) skutečně nic není (na Sunset Blvd bylo snad jen dobré knihklupectví, kde jsem koupil autoatlas a Lonely Planet). Nezapomeň lístky do Universal Studios nezapomeň koupit přes internet, pak platí dva dny!!! Do downtownu má smysl jet jen pokud máš rád focení mrakodrapů, ale na to nám stačilo jedno dopoledne.


V LA rozhodne stoji za navstevu Queen Mary a ruska ponorka v pristavu, to se mi tam snad libilo nejvic. V Universalu jsem nebyla, ale nevyhorely nejak pred casem?


Malá část studií vyhořela, ale už se čile staví znova.


Odpovědět