LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od jane »

Ohledne rychlosti musim rict, ze my jsme ji dodrzovali vzdy uplne presne a nikdy, ani nekde v pousti uprostred niceho, nejeli ani o mili vic. Co jsem slysela, tak pokuty i za minimalni prekroceni jsou velice mastny a ty policajti, co jsme je nekolikrat videli, rozhodne figuriny nebyli :) a ze to svadi, kdyz vidite rovnou silnici deset kilometru pred sebou...


Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od Dachen »

Me osobne, ac nemam mesta moc v lasce, LA necim okouzlilo. Mel jsem na prohlidku mesta jeden den, kdyz jsem se vracel ze sluzebky v Palm Springs. V sobotu dopoledne ziva mexicka "minictvrt" u Union Station, odpoledne v Downtonu a Hollywoodu a vecer v Santa Monice. Zapad slunce v Santa Monice byl luxusni. Libilo se mi v kazde casti LA. Je to takovy zajimavy mix, obcas tak kycovite az fascinujici.

S MHD je problem, je to vsude daleko. Za Santa Monicy do hotelu u LAX jsem jel autobusem a metrem pres dve hodiny (pres Downtown).
Do LA bych se rad nekdy brzy vratil, jeden den na to mesto je malo, ale urcite bych jeste vice chtel navstivit narodni parky na zapade USA.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od dejavu »

Zlin142 píše:http://www.budget.co.uk Zajímavé ceny bez nutnosti hradit pronájem předem.
http://prepaid.thrifty.co.uk/packages-usa.cfm

Spousta lidí přísahá např. na Hertz jako že je nejlepší, ale z mé vlastní zkušenosti jsem mezi velkými řetězci půjčoven ve Státech žádné zásadní rozdíly nezaznamenal a beru to nejlevnější

Budget muzu doporucit. Ted jsme u nej brali auto na 6 dnu s kompletnim pojistenim za 164 USD, byla to nejaka Toyota Corolla sedan. Liny lemro, ale na to jejich temto dostacujici a navic pritom mela neuveritelne nizkou spotrebu.
Ale pozor, objednaval jsem to pres britsky web, vyslo to o 60 USD levneji nez pres US stranky. A presne, dopredu se nic neplati.
Mezinarodni ridicak doporucuju, i kdyz ho po nas nikdo videt nechtel, narozdil od mnoha asijskych zemi, kde je nutnosti.

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od VanillA »

Moc pěkně se to tu téma rozjelo. Díky všem za postřehy, myslím, že to pomůže i ostatním.

Jinak mi dneska přišel email od ACA že mi změnili itinerář, nevím jestli být naštvaný nebo se radovat, ale na přestup v YYZ jsem měl původně 2 hodiny. Změnou letu mi zde vychází od přístání do odletu 8 hodin času = cca 5-6 hodiny čistého času..

Má smysl se zkusit vydat do Toronta?

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od VanillA »

dejavu píše:
Zlin142 píše:http://www.budget.co.uk Zajímavé ceny bez nutnosti hradit pronájem předem.
http://prepaid.thrifty.co.uk/packages-usa.cfm

Spousta lidí přísahá např. na Hertz jako že je nejlepší, ale z mé vlastní zkušenosti jsem mezi velkými řetězci půjčoven ve Státech žádné zásadní rozdíly nezaznamenal a beru to nejlevnější

Budget muzu doporucit. Ted jsme u nej brali auto na 6 dnu s kompletnim pojistenim za 164 USD, byla to nejaka Toyota Corolla sedan. Liny lemro, ale na to jejich temto dostacujici a navic pritom mela neuveritelne nizkou spotrebu.
Ale pozor, objednaval jsem to pres britsky web, vyslo to o 60 USD levneji nez pres US stranky. A presne, dopredu se nic neplati.
Mezinarodni ridicak doporucuju, i kdyz ho po nas nikdo videt nechtel, narozdil od mnoha asijskych zemi, kde je nutnosti.


Ted jsem koukal na Budget za 6 dní pujčení chtějí 108 liber včetně pojištěné, což mi přijde opravdu dobré. Uvádějí zde: "Under Age Surcharge may apply. Please check Location Rental Information for age restriction" nikde jsem nic nenašel, ale počítám s tím, že tuto taxu stejne budu muset zplatit, akorat v tomto případě nevím kolik.. U ostatních pujčoven je to částak kolem $175.


Honza
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 28. 04. 2009, 12:38
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od Honza »

Under age bývá většinou kolem 25 USD na den.Záleží na půjčovně,někde je menší(tak 15+-) a jinde těch 25,což je většina.Jinou možností je zkusit nějakou lokální půjčovnu místo celonárodních řetězců typu Budget,Enterprise atd.Loni jsem měl půjčenou Toyotu Camry od těchto http://www.airport-rent-a-car.com/index.htm , ti si neúčtují under age a hlavně není problém platit i debitní kartou vydanou v USA. Jinak pokuty jsou mastné a národní parky na (jiho)západě nádherné.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od Zlin142 »

VanillA píše:Ted jsem koukal na Budget za 6 dní pujčení chtějí 108 liber včetně pojištěné, což mi přijde opravdu dobré. Uvádějí zde: "Under Age Surcharge may apply. Please check Location Rental Information for age restriction" nikde jsem nic nenašel,


To "Location Rental Information" je odkaz na který když klikneš tak se konkrétně pro LAX dozvíš následující:

http://jupiter.budgetinternational.com/budgetonline%5Cterms.nsf/TermsByStationAndLngCategories/LAX-GB-Common?OpenDocument&IBEOwner=GB&IBEOwner=GB#AGE

skater píše:Jinak Zlinovi142 děkuji za odkaz na http://www.papillon.com , díky kterému jsme v Las Vegas dali levný vyhlídkáč vrtulníkem Eurocopter E130 nad Stripem.


Není vůbec zač. :wink: Trip report nebo aspoň fotky z cest nebudou!?

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od skater »

Zlin142 píše:Není vůbec zač. :wink: Trip report nebo aspoň fotky z cest nebudou!?


Nevím, jestli by tripreport PRG-LAX a JFK-PRG s BA v Y vůbec někoho zajímal. Přeci jen mu nádech výjimečnosti. Spíš přemýšlím krátce popsat přelet DEN-LGA s Frontier Airlines. To není pro každého obvyklá aerolinka.

Pár fotek z naší cesty jistě najdeš (ty víš kde), časem jich tam bude víc. A myslím, že ty máš vyjímečnou možnost vidět je i jinde (jinak).

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od Globik »

skater píše:[A poslední, na co bych rád reagoval, je rychlost na silnicích: sice limity vypadají opticky jako dost nízké, ale Američané vše ošetřují značkami a tam, kde by Češi dali 70 km/h, Američan klidně střelí 65 mil/h, takže ve finále cesta docela ubíhá.

Já mám tedy názor zcela opačný.
Maximální rychlost, která je značkami povolená je 75 mph, tedy 120 km/h. Tedy o 10 km/h méně, než u nás. Ovšem těch pětasedmdesátek aby pohledal. Běžně jsou i 70,65 a 60. Podotýkám, že mluvím o dálnicích.
Ve městě je běžně 30, tedy 48 km/hod. Samozřejmě jsou jako u nás i snížené rychlosti ve městech, tedy 15,25 apod. A na městských víceproudých silnicích mimo hustě zastavěné oblasti 35, 40 nebo 45, na městských dálnicích 45 - 55.

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od skater »

Globík píše:
skater píše:[A poslední, na co bych rád reagoval, je rychlost na silnicích: sice limity vypadají opticky jako dost nízké, ale Američané vše ošetřují značkami a tam, kde by Češi dali 70 km/h, Američan klidně střelí 65 mil/h, takže ve finále cesta docela ubíhá.

Já mám tedy názor zcela opačný.
Maximální rychlost, která je značkami povolená je 75 mph, tedy 120 km/h. Tedy o 10 km/h méně, než u nás. Ovšem těch pětasedmdesátek aby pohledal. Běžně jsou i 70,65 a 60. Podotýkám, že mluvím o dálnicích.
Ve městě je běžně 30, tedy 48 km/hod. Samozřejmě jsou jako u nás i snížené rychlosti ve městech, tedy 15,25 apod. A na městských víceproudých silnicích mimo hustě zastavěné oblasti 35, 40 nebo 45, na městských dálnicích 45 - 55.


Jasně, že na dálnicích je rychlost nižší než v ČR, ale po dálnicích jsme toho až tak nenajezdili a na mnoha dvouproudých silnicích bylo povoleno 65 mph (105 km/h) a přitom vesnic je minimum. V Čechách sice můžeme po dálnici i 130 km/h, ale těch dálnic tu moc není (jsem z Pardubického kraje a první kilometr dálnice jsme získali vloni), a když člověk jede po silnici první třídy, vesnici máš každý třetí až pátý kilometr. Takže zatímco v Čechách jsi schopen ujet průměrně za hodinu tak 65-70 km (a to nesmíš stát nikde v zácpě ani projíždět větším městem), v USA jsme v pohodě dávali průměr 90 km/hod (snad kromě cesty podél pobřeží mezi Los Angeles a San Francisco a okolí Yosemite NP).

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od Globik »

skater píše:
Globík píše:
skater píše:[A poslední, na co bych rád reagoval, je rychlost na silnicích: sice limity vypadají opticky jako dost nízké, ale Američané vše ošetřují značkami a tam, kde by Češi dali 70 km/h, Američan klidně střelí 65 mil/h, takže ve finále cesta docela ubíhá.

Já mám tedy názor zcela opačný.
Maximální rychlost, která je značkami povolená je 75 mph, tedy 120 km/h. Tedy o 10 km/h méně, než u nás. Ovšem těch pětasedmdesátek aby pohledal. Běžně jsou i 70,65 a 60. Podotýkám, že mluvím o dálnicích.
Ve městě je běžně 30, tedy 48 km/hod. Samozřejmě jsou jako u nás i snížené rychlosti ve městech, tedy 15,25 apod. A na městských víceproudých silnicích mimo hustě zastavěné oblasti 35, 40 nebo 45, na městských dálnicích 45 - 55.


Jasně, že na dálnicích je rychlost nižší než v ČR, ale po dálnicích jsme toho až tak nenajezdili a na mnoha dvouproudých silnicích bylo povoleno 65 mph (105 km/h) a přitom vesnic je minimum. V Čechách sice můžeme po dálnici i 130 km/h, ale těch dálnic tu moc není (jsem z Pardubického kraje a první kilometr dálnice jsme získali vloni), a když člověk jede po silnici první třídy, vesnici máš každý třetí až pátý kilometr. Takže zatímco v Čechách jsi schopen ujet průměrně za hodinu tak 65-70 km (a to nesmíš stát nikde v zácpě ani projíždět větším městem), v USA jsme v pohodě dávali průměr 90 km/hod (snad kromě cesty podél pobřeží mezi Los Angeles a San Francisco a okolí Yosemite NP).

Ale Ty jsi mluvil o něčem jiném - o tom, jakou rychlost by na stejné silnici dali Češi a jakou Amíci. Na to jsem reagoval.

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od skater »

Globík píše:Ale Ty jsi mluvil o něčem jiném - o tom, jakou rychlost by na stejné silnici dali Češi a jakou Amíci. Na to jsem reagoval.


Však i o tom jsem psal. Na které české dvoupruhové silnici je povoleno jet 105 km/h? :)

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od VanillA »

Honza píše:Under age bývá většinou kolem 25 USD na den.Záleží na půjčovně,někde je menší(tak 15+-) a jinde těch 25,což je většina.Jinou možností je zkusit nějakou lokální půjčovnu místo celonárodních řetězců typu Budget,Enterprise atd.Loni jsem měl půjčenou Toyotu Camry od těchto http://www.airport-rent-a-car.com/index.htm , ti si neúčtují under age a hlavně není problém platit i debitní kartou vydanou v USA. Jinak pokuty jsou mastné a národní parky na (jiho)západě nádherné.


Tak jsem si auto zarezervoval pres Tvuj odkaz. Akorát nikde není napáno, jestli je auto pojištěný atd. Hledal jsem i ve FAQ na webu, ale nikde nic.. Jak jsi to mel Ty?

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od Zlin142 »

VanillA píše:Honza píše:
Under age bývá většinou kolem 25 USD na den.Záleží na půjčovně,někde je menší(tak 15+-) a jinde těch 25,což je většina.Jinou možností je zkusit nějakou lokální půjčovnu místo celonárodních řetězců typu Budget,Enterprise atd.Loni jsem měl půjčenou Toyotu Camry od těchto http://www.airport-rent-a-car.com/index.htm , ti si neúčtují under age a hlavně není problém platit i debitní kartou vydanou v USA. Jinak pokuty jsou mastné a národní parky na (jiho)západě nádherné.

Tak jsem si auto zarezervoval pres Tvuj odkaz. Akorát nikde není napáno, jestli je auto pojištěný atd. Hledal jsem i ve FAQ na webu, ale nikde nic.. Jak jsi to mel Ty?



Nechci být kazišuk, ale četli jsi tohle???

Mileage

All vehicle come with 200 miles per day for free. please ask if more miles may be purchased. vehicles may travel only in California. Permission may be granted to take vehicle to Nevada and Arizona. Vehicles may not be driven into Mexico.

http://www.airport-rent-a-car.com/auto-suv-van-rental-policies.htm

Honza
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 28. 04. 2009, 12:38
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od Honza »

VanillA píše:Tak jsem si auto zarezervoval pres Tvuj odkaz. Akorát nikde není napáno, jestli je auto pojištěný atd. Hledal jsem i ve FAQ na webu, ale nikde nic.. Jak jsi to mel Ty?


Měl jsem ho půjčený na dva týdny.Nebyl problém domluvit vrácení v Las Vegas na letišti(+225 drop off fee).Nad počet volných mil jsem najel navíc ještě 2k a kousek.A s pojištěním,který ti nabídnou na místě(třeba v Avisu mě ho nabízel chlapík až u přepážky taky) mně to celé vyšlo na 1050 USD.

Papír co jsem od nich měl,jsem dávno vyhodil,takže ti neřeknu přesný částky za jednotlivé pojištění.Celkovou částku jsem si vyhledal zpětně z bankovního výpisu.


Odpovědět