LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od skater »

VanillA píše:
Honza píše:Under age bývá většinou kolem 25 USD na den.Záleží na půjčovně,někde je menší(tak 15+-) a jinde těch 25,což je většina.Jinou možností je zkusit nějakou lokální půjčovnu místo celonárodních řetězců typu Budget,Enterprise atd.Loni jsem měl půjčenou Toyotu Camry od těchto http://www.airport-rent-a-car.com/index.htm , ti si neúčtují under age a hlavně není problém platit i debitní kartou vydanou v USA. Jinak pokuty jsou mastné a národní parky na (jiho)západě nádherné.


Tak jsem si auto zarezervoval pres Tvuj odkaz. Akorát nikde není napáno, jestli je auto pojištěný atd. Hledal jsem i ve FAQ na webu, ale nikde nic.. Jak jsi to mel Ty?


Pozor, pojištění dělá i 50% ceny, takže je záhodno vědět dopředu, zda a jaké je v ceně zahrnuto. Jinak by mohlo jít o dobrou cenu jen zdánlivě.


VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od VanillA »

Honza píše:
VanillA píše:Tak jsem si auto zarezervoval pres Tvuj odkaz. Akorát nikde není napáno, jestli je auto pojištěný atd. Hledal jsem i ve FAQ na webu, ale nikde nic.. Jak jsi to mel Ty?


Měl jsem ho půjčený na dva týdny.Nebyl problém domluvit vrácení v Las Vegas na letišti(+225 drop off fee).Nad počet volných mil jsem najel navíc ještě 2k a kousek.A s pojištěním,který ti nabídnou na místě(třeba v Avisu mě ho nabízel chlapík až u přepážky taky) mně to celé vyšlo na 1050 USD.

Papír co jsem od nich měl,jsem dávno vyhodil,takže ti neřeknu přesný částky za jednotlivé pojištění.Celkovou částku jsem si vyhledal zpětně z bankovního výpisu.


Tak to zvolím něco jiného. Té podmínky ohledně mil jsem si nevšiml.
Za zrušení rezervace si nic neúčtují. Podívám se radši znovu na zde uvedené odkazy a vyberu nějakou větší pujčovnu i s tím, že budu platit extra pojisteni kvuli věku. Ale $1000 za půjčení auta opravdu nedám.. To mi přijde docela dost přemrštěná cena.

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od skater »

VanillA píše:
Honza píše:
VanillA píše:Tak jsem si auto zarezervoval pres Tvuj odkaz. Akorát nikde není napáno, jestli je auto pojištěný atd. Hledal jsem i ve FAQ na webu, ale nikde nic.. Jak jsi to mel Ty?


Měl jsem ho půjčený na dva týdny.Nebyl problém domluvit vrácení v Las Vegas na letišti(+225 drop off fee).Nad počet volných mil jsem najel navíc ještě 2k a kousek.A s pojištěním,který ti nabídnou na místě(třeba v Avisu mě ho nabízel chlapík až u přepážky taky) mně to celé vyšlo na 1050 USD.

Papír co jsem od nich měl,jsem dávno vyhodil,takže ti neřeknu přesný částky za jednotlivé pojištění.Celkovou částku jsem si vyhledal zpětně z bankovního výpisu.



Tak to zvolím něco jiného. Té podmínky ohledně mil jsem si nevšiml.
Za zrušení rezervace si nic neúčtují. Podívám se radši znovu na zde uvedené odkazy a vyberu nějakou větší pujčovnu i s tím, že budu platit extra pojisteni kvuli věku. Ale $1000 za půjčení auta opravdu nedám.. To mi přijde docela dost přemrštěná cena.


Jen pro srovnání: Půjčení vozidla kategorie SUV (Jeep Cherokee) na 16 dnů vč. pojištění (ale bez Road-assistance), bez navigace, vyzvednutí na letišti Los Angeles, vrácení na letišti v Denveru, nás stálo 980 USD.

Honza
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 28. 04. 2009, 12:38
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od Honza »

skater píše:
Jen pro srovnání: Půjčení vozidla kategorie SUV (Jeep Cherokee) na 16 dnů vč. pojištění (ale bez Road-assistance), bez navigace, vyzvednutí na letišti Los Angeles, vrácení na letišti v Denveru, nás stálo 980 USD.


Vypadá to parádně.
Já si to půjčoval v září a vyšlo to nejlevněji,co jsem koukal.U těch velkých půjčoven šla cena s pojištěním i under age charge na dva týdny v kalkulaci vždycky dost přes 1K USD.Nemluvě o tom,že některé neumožňovali vrátit auto jinde,než bylo půjčené,nebo si účtují míle,pokud se s ním vyjede mimo CA,NV,AZ atd.

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od skater »

Honza píše:
skater píše:
Jen pro srovnání: Půjčení vozidla kategorie SUV (Jeep Cherokee) na 16 dnů vč. pojištění (ale bez Road-assistance), bez navigace, vyzvednutí na letišti Los Angeles, vrácení na letišti v Denveru, nás stálo 980 USD.


Vypadá to parádně.
Já si to půjčoval v září a vyšlo to nejlevněji,co jsem koukal.U těch velkých půjčoven šla cena s pojištěním i under age charge na dva týdny v kalkulaci vždycky dost přes 1K USD.Nemluvě o tom,že některé neumožňovali vrátit auto jinde,než bylo půjčené,nebo si účtují míle,pokud se s ním vyjede mimo CA,NV,AZ atd.


Tak ještě jedno upřesnění: bylo to na přelomu dubna/května 2009, bez under age poplatku (under age již bohužel nejsem). Bylo to u National Car Rental.


Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od Zlin142 »

VanillA píše:Ale $1000 za půjčení auta opravdu nedám.. To mi přijde docela dost přemrštěná cena.


Taky že je. Pro srovnání: http://www.holidayautos.de Náhodně vybrané dva týdny v září 2009, jednosměrný pronájem LA - Las Vegas, 14 dní, produkt "under 25 premium" tj. včetně nádrže paliva a všech pojištění. Holidayautos jsou pouze zprostředkovatelé, půjčujete si u Alamo, třída Intermediate (Chevrolet HHR, Pontiac G6) - 449 EUR (cca. 630 USD)

Honza píše:A s pojištěním,který ti nabídnou na místě(třeba v Avisu mě ho nabízel chlapík až u přepážky taky) mně to celé vyšlo na 1050 USD.


Pojištěním myslíš "roadside assitance" nebo standardní LDW/CDW? Jestli to druhé tak bych v tom viděl ten důvod proč jsi zaplatil takovou pálku.
Pokud nemáš krytí přes kreditku, tak kupovat pojištění na místě je podstatně dražší než když koupíš "all inclusive" balíček přes nějaký evropský web.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od flyingblue »

Zlin142 píše:
Honza píše:A s pojištěním,který ti nabídnou na místě(třeba v Avisu mě ho nabízel chlapík až u přepážky taky) mně to celé vyšlo na 1050 USD.


Pojištěním myslíš "roadside assitance" nebo standardní LDW/CDW? Jestli to druhé tak bych v tom viděl ten důvod proč jsi zaplatil takovou pálku.
Pokud nemáš krytí přes kreditku, tak kupovat pojištění na místě je podstatně dražší než když koupíš "all inclusive" balíček přes nějaký evropský web.


Pozor, vetsina kreditek ma primo VYLOUCENO kryti v pripade, ze clovek sedi v aute z pujcovny.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od Zlin142 »

flyingblue píše:Pozor, vetsina kreditek ma primo VYLOUCENO kryti v pripade, ze clovek sedi v aute z pujcovny.


Řeč ovšem není a nebyla (což jsem asi měl zdůraznit) o tristních pojistných produktech, které se nabízejí ke kreditkám tady u nás.
Kreditky např. ve Státech velmi často zahrnují pojištění odpovědnosti/LDW pro auta z půjčovny nebo je krytí součástí pojistky na auto. Z toho důvodu se tam nabízí jen půjčovné + pojištění jen fakultativně, protože spousta lidí spoléhá na pojistku vlastní - ať už ke kartě nebo autu.

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od VanillA »

Ano, myslel jsem LDW/CDW.

Na holiday auto jsem našel od 25.8 - 31.8 s produktem "under 25 premium" za 180 euro.
Cena se mi líbí.. a mela by být i s pojištěním a bez nějakých omezení (miles a projizdeni staty)..

Co myslíte?

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od Zlin142 »

VanillA píše:Na holiday auto jsem našel od 25.8 - 31.8 s produktem "under 25 premium" za 180 euro.
Cena se mi líbí.. a mela by být i s pojištěním a bez nějakých omezení (miles a projizdeni staty)..


To vypadá slušně. Mělo by to být skutečně all inclusive (viz.. níže). Jediné co ti nabídnou až přímo na místě je pojištění asistenčních služeb za cca. 5 USD/den. Já jsem si u holidayautos.de na podzim půjčoval auto pro jednosměrný pronájem Orlando-Atlanta a byl jsem spokojený.


Ihr gewählter Mietwagen (Preis) Mietpreis 183 €
Vollkaskoversicherung 0 €
KFZ Diebstahlversicherung 0 €
erhöhte Haftpflichtdeckungssumme 0 €
unbegrenzte Kilometer 0 €
alle lokalen Steuern 0 €
Zusatzfahrer 0 €
Gebühr für Fahrer unter 25 Jahren 0 €
Gepäckversicherung 0 €
Insassenschutz 0 €
Erste Tankfüllung gratis 0 €
Flughafenbereitstellung 0 €
Flughafengebühren 0 €
Gesamtpreis 183 €

Einwegmieten: kostenfrei moeglich. Nicht moeglich nach von/nach Anchorage. Nicht moeglich bei Anmietung mit Navigationssystem. Folgende Einwegmieten inklusive im USA Premium Produkt von bis/von (und umgekehrt) Nevada Kalifornien, Washington State Kalifornien, Arizona Kalifornien, Colorado Kalifornien, Arizona Nevada. Sowie Einwegmieten innerhalb der Staaten Florida, Kalifornien und innerhalb Hawaii (auf der jeweiligen Insel). Sonstige Einwegmieten gegen Gebuehr ab kat. F moeglich.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5911
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od Globik »

skater píše:
Globík píše:Ale Ty jsi mluvil o něčem jiném - o tom, jakou rychlost by na stejné silnici dali Češi a jakou Amíci. Na to jsem reagoval.


Však i o tom jsem psal. Na které české dvoupruhové silnici je povoleno jet 105 km/h? :)

Sorry, to jsme si nerozuměli. Já myslel dva pruhy v každém směru. Na těch obyčejnějších, co odpovídají českým motorovkám (kde je i na nějvětších sračkách povoleno 130). Na normálních silnicích moc často 65 není, spíš 55. Ale záleží na státech. Možná se pohybujeme častěji každý jinde :wink:

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od skater »

Globík píše:
skater píše:
Globík píše:Ale Ty jsi mluvil o něčem jiném - o tom, jakou rychlost by na stejné silnici dali Češi a jakou Amíci. Na to jsem reagoval.


Však i o tom jsem psal. Na které české dvoupruhové silnici je povoleno jet 105 km/h? :)

Sorry, to jsme si nerozuměli. Já myslel dva pruhy v každém směru. Na těch obyčejnějších, co odpovídají českým motorovkám (kde je i na nějvětších s*****ch povoleno 130). Na normálních silnicích moc často 65 není, spíš 55. Ale záleží na státech. Možná se pohybujeme častěji každý jinde :wink:


V pohodě... Asi jo, já se bohužel o dost častěji pohybuji na českých silních, na amerických jednou za život.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5911
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od Globik »

skater píše:V pohodě... Asi jo, já se bohužel o dost častěji pohybuji na českých silních, na amerických jednou za život.

Já myslel každý v jiných státech USA :wink: No já se teď zase jedu pár měsíců pohybovat po chorvatských silnicích :)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od flyingblue »

Globík píše:
skater píše:
Globík píše:Ale Ty jsi mluvil o něčem jiném - o tom, jakou rychlost by na stejné silnici dali Češi a jakou Amíci. Na to jsem reagoval.


Však i o tom jsem psal. Na které české dvoupruhové silnici je povoleno jet 105 km/h? :)

Sorry, to jsme si nerozuměli. Já myslel dva pruhy v každém směru. Na těch obyčejnějších, co odpovídají českým motorovkám (kde je i na nějvětších s*****ch povoleno 130). Na normálních silnicích moc často 65 není, spíš 55. Ale záleží na státech. Možná se pohybujeme častěji každý jinde :wink:


V poustich Nevady a Utahu je 65 mimo mesto na dvouproudech silnicich bezna. Ale v Kalifornii jsem ji myslim videl jen na dalnicich.

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: LAX, YYZ - přestup / zkušenosti

Příspěvek od VanillA »

Tak ted dávám dohromady cestu po okolí, vybral jsem si místa, které bych chtěl vidět, ale nevím kudy přesně zvolit cestu..

Chtěl bych navštívit:

Pasadenu
Mojave desert
Las Vegas
Death Valley
Sequoia NP
Fresno
Yosemie NP
San Francisco

a zpět dolů po pobřeží..

San Mateo
Monterey
Pismo Beach
Santa Barbara
Malibu
Santa Monica

největší problém mi nastal při plánování okruhu. Nevím jakým směrem začít, ale spíše bych chtěl prvně směrem k Las Vegas, ale tady mi nastal problém při cestě Death Valley do Sequoia NP podle google maps se musí objet ta hora a vychází to vražedných 360 mil a po cestě jsem nenarazil na nic zajímavého snad mimo Mojave desert.

Má někdo nějakou zkušenost? Popřípadě jiná místa která byste cestou doporučili? Chtěl jsem Grand Canyon, Lake Powell a Monument Valley ale z Las Vegas mi to přijde jako velká zajíždka.
V Las Vegas bych chtěl pobýt dva dny a poté pokračovat. Celkově jsem omezen 7 dny čistého času, přičemž 7 den bych už rád byl v hotelu v LAX.

Přílet mám 22.8 do LAX a do 24.8 bych chtěl pobýt v LAX. Dva dny ve Vegas a den v San Franciscu zbytek na cestu..

Rád bych poprosil o vaše zkušenosti a rady, protože takovýhle trip plánuju prvně :-) Děkuju.


Odpovědět