JFK - jak snadno a levně do centra

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Jen se zeptam, ten airtrain je za 5 dolaru, nebo ne?
A nebyval nahodou zadarmo?


Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od Atlas »

ZADARMO je jen mezi terminaly. Pripoj na konecnou nebo MTA je pri vychodu zpoplatneny. Naprosto obdobna situace je na EWR naproti v New Jersey, kdy pri vystupu na stanici, kde je nadrazi musis uz mit zakoupeny listek na dalsi druh prepravy, jinak pres nadrazi neprojdes. Mezi ostatnimi stanicemi terminalu, parkovist, pujcoven a pod. jezdis ZADARMO.
A i jinde, napriklad Londyn Heathrow je Heathrow Express nezplatneny mezi tusim 3 a 5 terminalem, jinak do Paddingtonu stoji pres (opet jen tusim) 15 liber.
Filozofie je tedy takova, ze pro tranzitujici v ramci jednoho letiste a jeho ruznych terminalu, pujcoven aut etc., jsou tyto typy Trainu/Expressu ZADARMO, jinak jsou pro cesto vne a vni zpoplatnene.

MiraCBaBRNO píše:Jen se zeptam, ten airtrain je za 5 dolaru, nebo ne?
A nebyval nahodou zadarmo?

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Jo jasny , to dava smysl..dik za vysvetleni :wink:

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od Zlin142 »

Atlas píše:Uvedom si, ze se snazis resit usporu castky cca 45 Kc pri ceste za ocean!


Tak nějak. Zas to chlapi nehroťte... reputaci řízkařů snad za oceán snad šířit netřeba!?!? :roll:
Nikdo nerad platí víc než je třeba, ale zase se nemá nic přehánět - na to jak je NY obrovský tak 1-denní Fun Pass za stávajících $7.50 (budoucích $8.25) je hodně přijatelný (např. ve srovnání s Prahou).

Atlas píše:Od poloviny cervna ma stat subway nebo autobus (MTA) 2,5 USD.


Jenom upřesním, že ceny se zvyšují až od 28.6.2009 a jednotlivé jízdné bude za $2.25.

:arrow: http://www.mta.nyc.ny.us/mta/09/#nyct

polisss
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 26. 03. 2008, 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: vychodní čechy
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od polisss »

Caky píše:
Cestovatel píše:To se z celého fóra nenajde jediný nízkorozpočtový cestovatel, který ví jak se kormě AirTrainu dostat co nejlevněji na stanice Howard Beach, Jamaicu či jiné?


BUS Q3, Q10 nebo B15 z terminálu 4 za klasické jízdné MTA (2USD). Q3 jede kolem Ramada Queens a stanic na konci trasy F, Q10 na konečnou trasy A Ozone Park a pak na Kew Gardens. B15 vypadá nejrychleji k metru (taktéž A). Problém je mít jízdné v mincích do kasičky autobusákovi (bankovky nebere).


z vlastni zkusenosti muzu napsat, ze do Ramada v Queens se z JFK dostanete presne za $20 (+ nejake dysko) ... pokud tedy jedou 3 lidi neni co resit, my jeli dva a nijak nas to neslozilo
jen jsem musel taxikare mirne navigovat (jako mezi kterejma stanic metra to je apod) :D


Cestovatel
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 05. 12. 2007, 19:22
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od Cestovatel »

persona píše:například bus Q3 z terminálu 4 na Jamaica Station za 41 minut a 2 dolary - správně? :D -

Hledám jízdní řád Q3 a vypadá to, že ta linka je asi zrušená. Na webu mají jenom Q6, 7 a 10...

http://mta.info/busco/schedules/index.html

Cestovatel
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 05. 12. 2007, 19:22
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od Cestovatel »

dalam píše:někde jsem četl, že se dá z letiště do centra za 2USD, nejdříve autobus označený Long-term parking(zdarma), který jede údajně na stanici metra Howard beach a pak metrem.

Dle toho co jsem nastudoval, tak z JFK terminálu je možné dopravit se AirTrainem na Long term parking (Lefferts Blvd) zdarma, odkud po parkovišti jezdí zdarma shuttle bus.

http://www.panynj.gov/Airtrain/around_jfk.html

Otázkou tedy zůstává, zda po přejezdu tímto busem z Lefferts Blvd na Howard Beach (terminál AirTrainu), je problém přejít zdarma na stanici metra A, viz. mapa

http://www.panynj.gov/Airtrain/pdfdownl ... hprint.pdf

Předpokládám, že tam bude asi nějaký nadchod, tudíž to asi budou mít nějak ošéfovaný placeným automatem. Toť otázka do pléna...

Caky
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 89
Registrován: 02. 03. 2009, 15:41
Bydliště: Praha-Prostějov
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od Caky »

Cestovatel píše:Hledám jízdní řád Q3 a vypadá to, že ta linka je asi zrušená. Na webu mají jenom Q6, 7 a 10...

http://mta.info/busco/schedules/index.html


Viz. http://mta.info/nyct/service/bus/qnsche.htm
Jízdní řád v PDF: http://mta.info/nyct/bus/schedule/queens/q003cur.pdf

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Trosku odbocka, nemate dojem ze Lukas Kosik alias cestovatel se toula nekde po svete (asi po NY)? Na akcnich letenkach uz tyden neni zadna nova zprava :(

Caky
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 89
Registrován: 02. 03. 2009, 15:41
Bydliště: Praha-Prostějov
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od Caky »

MiraCBaBRNO píše:Trosku odbocka, nemate dojem ze Lukas Kosik alias cestovatel se toula nekde po svete (asi po NY)? Na akcnich letenkach uz tyden neni zadna nova zprava :(

Jojo, taky bych řekl. Ale nevyužij takové akce, když se o ní dozvíš jako jeden z prvních :-)
Doufám, že mu informace zde nabyté pomohou a přeji mu příjemný pobyt :-)

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od ziletka »

Tak podle všeho je Lukáš zpět a s ním Boston a Halifax :D

Cestovatel
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 05. 12. 2007, 19:22
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od Cestovatel »

To že mají Akcniletenky.com fanoušky na Facebooku je mi známo, ale že existuje fanclub na Airways.cz, tak to jsem nepředpokládal. O to více jsem potěšen.

K věci:

Vzhledem k našlapanému harmonogramu jsem nemohl prubnout mnou zmíněnou dopravu z JFK na Howard Beach (metro A) zdarma.

Jinak kdo chce jet z JFK autobusem místo AirTrainem, tak doporučuji spoj Q10 nově od 28.6.2009 za 2.25 USD, který vás za 24 minut vyhodí jen cca 20 metrů od stanice Lefferts Blvd (konečná trasy A). Cestou můžete prohodit pár slov s klukama z Afriky jak jim jede prodej fetu, nebo posedět u strejdy Meca, který tam má na hambáče pravidlené promo akce 1+1 zdarma.

Na Lefferts Blvd z autobusu vystupuje drtivá většina cestujících, takže to přejet nemůžete ani v noci, ale kdo náhodou zaspí, tak ho na konečné Kew Gardens probudí řidič, kde můžete opět naskočit na metro E či F, jenž vás též dopraví na Manhatten.

To je hlavní výhoda spoje Q10, kterou doporučované autobusy Q3 a B15 nenabízejí.

Výše zmiňovaný problém s dobnými mincemi, které jsou potřebné do kasy v autobuse jde hravě vyřešit v odletové hale, kde jsou mraky restaurací a v pohodě vám rozmění.

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Cestovatel píše:To že mají Akcniletenky.com fanoušky na Facebooku je mi známo, ale že existuje fanclub na Airways.cz, tak to jsem nepředpokládal. O to více jsem potěšen.

Vitam zpet :wink:
Cestovatel píše:Výše zmiňovaný problém s dobnými mincemi, které jsou potřebné do kasy v autobuse jde hravě vyřešit v odletové hale, kde jsou mraky restaurací a v pohodě vám rozmění.

Nedavno jsem prebiral "cestovatelske prasatko" a vyndal dolary, presneji asi 4 dolarove mince, ale vic nez 4 deka ctvrtaku...uz se tesim az bude moznost je pouzit :D Kdyby nekdo potreboval rozmenit pred cestou, tak se stavte :wink:

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od Alexx »

V trafice v příletové hale, hned po příchodu od pásů, lze koupit Metrocard přednabitou na 4,5$, což je naprosto ideální pro Q10+F, nebo jinou kombinaci busu a metra. F je expres, čili cestou na Manhattan stojí asi jen na pěti zastávkách v Queensu. Žádné měnění drobáků po hospodách netřeba. Ptal jsem se řidiče busu, jestli bere cash, a jednoznačnou odpovědí "NO" mě poslal do ... budovy terminálu.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od RAdek »

Oživuji vlakno JFK.

Budu v New Yorku travit 4 noci na začátku října, kdy jsem přerušil cestu do finalni destinace a udělám si malou dovolenou (a malou radost samozřejmě také :) ). Marně se ale snaším najít nějaké cenově rozumné ubytování někde na metru a spíš ve směru na letiště. Manhattan už jsem vzdal, nemáte někdo tipy na něco zajímavého třeba v Queens?


Odpovědět