JFK - jak snadno a levně do centra

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od Zlin142 »

RAdek píše:cenově rozumné ubytování


Definuj co si pod tím představuješ nebo jaký máš strop, NY je přeci jenom trošku (trošku víc) dražší než zbytek Států a 100 USD +- za noc je na jejich podmínky rozumné.
Mně se v Queens osvědčily Super 8 JFK Airport a Best Western Jamaica Inn, přičemž ten Super 8 není na letišti jak by zavádějící název naznačoval ale pár set metrů od BW Jamaica Inn a oba jsou cca. 5 minut chůze od stanice metra Jamaica - Van Wyck, resp.Briarwood - Van Wyck Blvd.
Super 8 má zdarma odvoz z/na letiště, ale Best Western je rozhodně kvalitnější a čistší.


RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od RAdek »

Díky, taky jsem uvažoval o letišti, kvůli jednoduchosti transferu. Nakonec jsem nevydržel čekat na odpovědi a booknul jsem přes booking.com Ramadu za 357 USD za 3 noci se snídaní (dvoulůžkový pokoj) bez tax 15% a místního poplatku. Internet zadara, rychlovarka na pokoji... Po těch všech cenách, co na mě vyblikávyly jsem docela spokojený. Dokonce mám v rezervaci uvedeno Manhattan view.... to bude romantika.. :D

Teď už jen s pomocí předchozích komentářů vymyslet dopravu z letiště.

http://www.ramada.com/Ramada/control/Booking/check_avail?advancedSearch=false&entry_source=&brandCode=RA%2CDI%2CHJ%2CKG%2CSE%2CTL%2CMT&checkInDate=10%2F01&checkOutDate=10%2F04&numberRooms=1&numberAdults=2&numberBigChildren=0&numberChildren=0&useWRPoints=false&rate=000&__rate=SRB&promotionCode=&corporateCode=&cid=&affilid=&partnerid=&iataNumber=&areaCode=3S7C&searchWithinMiles=50&areaType=1&destination=New+York&state=NY&country=US&id=19433&propBrandId=RA&tab=tab2&resetCheckAvailMod=true

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od Atlas »

Neni to tak komplikovane, vsude v Americe klikni na Google maps a zadej treba z JFK do 38-30 Crescent Street Long Island City, NY 11101 US.
Blby co je, ze od nejblizsiho metra to mas k hotelu cca 11 minut od E trainu Queens Plaza (Ind)resp. 7 minut z Queensboro Plaza Station (Trainy 7, N, W).
http://maps.google.cz/maps?f=d&source=s ... 18&start=4
Takze zalezi, jak budes obtezkany. Nejlepsi je ale si vzit taxika nebo limuzinu: taxik ma flat rate 45$ a limusinu bys mel sehnat do cca max. 40$, pokud si ji zamluvis telefonicky, jakmile pristanes.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od Zlin142 »

Atlas píše:Blby co je, ze od nejblizsiho metra to mas k hotelu cca 11 minut od E trainu Queens Plaza (Ind)resp. 7 minut z Queensboro Plaza Station (Trainy 7, N, W).


Linka W je už minulost.

The MTA's cuts reach across the city. Two subway lines that run between Manhattan and Queens, the V and W, were scheduled to make their final runs Friday night(25.6.). By Monday morning, the M line will be rerouted to cover some of the V stations in lower Manhattan.

Subways will run less often, especially at night and on the weekend. Three million people are expected to have to wait for trains for up to two extra minutes, saving the MTA more than $8 million. Service on the G line, from Brooklyn to Queens, will be shortened, which the MTA says will save $1.5 million.

The city's bus lines also are taking a hit, with 37 of 244 routes eliminated and others facing service reductions at night and on weekends. Train and bus service also has been reduced in New York's suburbs.


:arrow: http://abclocal.go.com/wabc/story?secti ... id=7519831

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od Globik »

Tak to je fakt krize :shock:


ufo.jupiter
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 14. 03. 2011, 02:12
Oblíbené typy letadel: Airbus A340-600,Airbus A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Isera,Italy
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od ufo.jupiter »

Zdravim,pozitri letim do NYC.Mam hotel kousek od Port Authority Bus Terminal.Po tom vsem premyslim,jestli teda taxi.Nebo,co jsem koukal na stranky JFK a jedou tam dva busy Trans-Bridge Lines a New York Airport Express Service Bus,Tak jestli nemate s temito linkami nejake zkusenosti..dikec... :D

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od firefly »

http://www.nyairportservice.com/home.php

Skoro vždy požívám tento autobus z JFK do centra. Zpáteční lístek stojí 27 USD, cesta trvá asi hodinu, záleží na tom, jak je to zasekané přes Queens. První zastávku má u Grand Central vlakového nádraží. Kdo pokračuje k Penn station ( Madison Square Garden) tak ten zde vystoupí a přestoupí do mikrobusu, který jede k Penn Station, staví u hotelu Pennsylvania. Poté velký bus pokračuje k Port Authority Bus Terminal, zde končí. Samozřejmě pokud vás jede víc, asi se vyplatí taxi - jednotná cena z JFK kamkoliv na Manhattan je 50 USD.Autobus je celkem pohodlný, nikdy jsem nezažila, že by byl zcela zaplněn, většinou sedí každý sám na dvousedáku. Při zpáteční cestě na JFK je potřeba řidiči říct, u kterého terminálu potřebujete vystoupit.
Přeji šťastnou cestu! :clap: :clap: :clap:

ufo.jupiter
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 14. 03. 2011, 02:12
Oblíbené typy letadel: Airbus A340-600,Airbus A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Isera,Italy
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od ufo.jupiter »

Diky moc za tipy,ale nakonec jsme (jelikoz jsme byli dva) brali taxika,protoze strasne lilo a po deseti hodinach cesty uz jsme toho meli plne zuby.
Zpatky letime z EWR,tak premyslim zase jestli taxi a nebo ten bus co jezdi z porth authority bus terminal..

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od Globik »

Cestovatel píše:
dalam píše:někde jsem četl, že se dá z letiště do centra za 2USD, nejdříve autobus označený Long-term parking(zdarma), který jede údajně na stanici metra Howard beach a pak metrem.

Dle toho co jsem nastudoval, tak z JFK terminálu je možné dopravit se AirTrainem na Long term parking (Lefferts Blvd) zdarma, odkud po parkovišti jezdí zdarma shuttle bus.

http://www.panynj.gov/Airtrain/around_jfk.html

Otázkou tedy zůstává, zda po přejezdu tímto busem z Lefferts Blvd na Howard Beach (terminál AirTrainu), je problém přejít zdarma na stanici metra A, viz. mapa

http://www.panynj.gov/Airtrain/pdfdownl ... hprint.pdf

Předpokládám, že tam bude asi nějaký nadchod, tudíž to asi budou mít nějak ošéfovaný placeným automatem. Toť otázka do pléna...

Pokud se nerozhodnu jet autem, koncem srpna vyzkouším a dám vědět. Nejsem paštikář, ale pojedu na letiště jen vyzvednout tchyni, tedy jen s městským batůžkem a procházka po parkovišti mi tedy nic neudělá a ušetřených 5 dolarů se vždy hodí :) Pokud by byl mezi stanicí metra a vchodem na parkoviště turniket, tak se holt vrátím a zaplatím to radši na stanici. Ale byla by to šikana přespolních, co odlétají/přilétají (a parkují) a chtějí se ještě podívat do města a auto už/ještě chtějí nechat na letišti. 5 dolarů za Airtran by platili dvakrát (za jednu jízdu).

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od OR »

Presne tohle mne napadlo pred mesicem, kdyz jsem se rozhodl, ze petihodinove zpozdeni letadla na JFK vyuziju k ceste do mesta. Ale nezkousel jsem, koukal jsem na to z Airtrainu. Od metra A na Howard Beach na Lefferts Blvd (neplaceny Airtrain) je to tak 10 minut volnou chuzi pesky. Vyjit z metra jde bez problemu na parkoviste a pak v podstate pod Airtrainem je chodnik skrz parkoviste az ke stanici.
Celou akci odhaduji od vystupu z terminalu po vystup z metra A na dolni Manhattan na cca 1:15 az 1:30.
Takze ano za 2.25$ se da z JFK legalne dostat do mesta za pomerne rozumny cas.
Nebo za 4.50 s vyuzitim kombinace MTA busu tusim Q10 a metra E.

Cassidy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 104
Registrován: 29. 06. 2004, 21:54
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od Cassidy »

Přiletěli jsme 27. 9. na JFK linkou AF 006 (Airbus A380) z Paříže na na imigračním jsme čekali ve frontě 3 a čtvrt hodiny. Z asi 10 přepážek jely jen asi 3, fronta před námi nekonečná, celá hala před budkama napěchovaná lidma, kteří se jen velmi pomaličku posunovali vpřed. A to jsme z letadla určitě nešli jako poslední. Nevím, jestli je to tak vždycky, ale byl to ten nejhorší zážitek z USA, bohužel hned na začátku. Samotný pohovor s imigračním úřednikem v pohodě, zeptal se jen "business or vacation ?" a pokolikáté jsme v USA, sejmul otisky, vyfotil nás a hotovo.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od whiskey »

Cassidy píše:Přiletěli jsme 27. 9. na JFK linkou AF 006 (Airbus A380) z Paříže na na imigračním jsme čekali ve frontě 3 a čtvrt hodiny. Z asi 10 přepážek jely jen asi 3, fronta před námi nekonečná, celá hala před budkama napěchovaná lidma, kteří se jen velmi pomaličku posunovali vpřed. A to jsme z letadla určitě nešli jako poslední. Nevím, jestli je to tak vždycky, ale byl to ten nejhorší zážitek z USA, bohužel hned na začátku. Samotný pohovor s imigračním úřednikem v pohodě, zeptal se jen "business or vacation ?" a pokolikáté jsme v USA, sejmul otisky, vyfotil nás a hotovo.

Znami prileteli 26.9. na JFK s OS. Kym sa dostali von z terminalu, tak to tiez boli 3 hodiny. A to prileteli len 777...

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od dydzej »

Cassidy píše:Přiletěli jsme 27. 9. na JFK linkou AF 006 (Airbus A380) z Paříže na na imigračním jsme čekali ve frontě 3 a čtvrt hodiny. Z asi 10 přepážek jely jen asi 3, fronta před námi nekonečná, celá hala před budkama napěchovaná lidma, kteří se jen velmi pomaličku posunovali vpřed. A to jsme z letadla určitě nešli jako poslední. Nevím, jestli je to tak vždycky, ale byl to ten nejhorší zážitek z USA, bohužel hned na začátku. Samotný pohovor s imigračním úřednikem v pohodě, zeptal se jen "business or vacation ?" a pokolikáté jsme v USA, sejmul otisky, vyfotil nás a hotovo.

To mne docela desi, protoze za cca mesic a pul mne ceka cesta tim samym letem. Pritom pri posledni navsteve NYC minuly mesic jsem zvladal presun od dveri KLM B747/400 az na stanici metra Sutphin Blvd (modra lajna) za nejakych 45 min.

packy_GIS
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 05. 04. 2013, 12:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Od Nykøbingu po Bratislavu
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od packy_GIS »

Ahoj,
poletím zpět do Prahy ze San Diega přes JFK - budu tam mít 5 hodin na přestup. Myslíte, že je reálné se alespoň na chvilku podívat na Manhattan? Nikdy jsem v NY nebyl, a tak bych chtěl alespoň na hoďku nasát atmosféru.
Předem díky za pomoc.
Honza

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: JFK - jak snadno a levně do centra

Příspěvek od kowal »

To by se mělo dát zvládnout, počítej na dopravu tam a zpět dvě hodiny (celkem), takže hodina volna by mohla vyjít. Asi bych na takovou rychlo prohlídku doporučoval Times Square, 42nd Street (Grand Central Terminal, Chrysler Building), případně jižní část Central Parku a 5th Avenue nebo Empire State Building). Při troše snahy se to dá (část) za tu hodinu stihnout.

A nebo se domluvit s taxikářem, ať ti udělá rychlou okružní jízdu. Záleží, co to bude za den a denní dobu, ty časy jsou hodně variabilní právě s ohledem na to. Na nasátí atmosféry by to mělo stačit, jen si hlídej čas.


Odpovědět