Kuala Lumpur (KUL)

majkl666
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 155
Registrován: 08. 05. 2011, 16:02
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Kuala Lumpur (KUL)

Příspěvek od majkl666 »

LuckyLjuk píše:
06. 04. 2023, 12:28
Zdravím všechny,

s přítelkyní letíme ke konci května na Bali. Našel jsem solidní letenky s Etihad z Vídně a je tam i možnost mít i 22 hodin dlouhý přestup v Kuala Lumpur. Přiletíme tam dopoledne a druhý den ráno pokračujeme s Malindo Air na Bali. Máte nějaké tipy co stihnout ve městě, nějaký tip jak se dopravit do města a za kolik? Já zatím počítal s vlakem a vzít hotel poblíž nějaké stanice vlaku v centra města. Vlak ale jede poměrně dlouho. A dotaz nakonec - když aerolinka nabízí takto dlouhý layover přes noc, musí platit hotel? Ne, že by mě těch pár tisíc zabilo, jen se ptám :D Předem díky za tipy.
Já použil z letiště do města Grab cca 4 roky zpátky byla cena jízdy stejná jako jízdenka pro dva na vlak cca 400 Kč, navíc tě hodí přímo do hotelu což beru jako bonus a ušetřený čas, samozřejmě pokud nebudou nějaké velké kolony ve městě. Pokud máš čas celé odpoledne tak bych vyjel vlakem na Batu Caves, večer pak procházka po městě + Petronas tower. Měl jsem to úplně stejné, přiletěli jsme dopoledne do KL a pokračovali druhý den odpoledne s Batic air na Bali.


Petrpakl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 09. 02. 2014, 12:15
Oblíbené typy letadel: MD 11, Concorde, B747
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Kuala Lumpur (KUL)

Příspěvek od Petrpakl »

LuckyLjuk píše:
06. 04. 2023, 12:28
Zdravím všechny,

s přítelkyní letíme ke konci května na Bali. Našel jsem solidní letenky s Etihad z Vídně a je tam i možnost mít i 22 hodin dlouhý přestup v Kuala Lumpur. Přiletíme tam dopoledne a druhý den ráno pokračujeme s Malindo Air na Bali. Máte nějaké tipy co stihnout ve městě, nějaký tip jak se dopravit do města a za kolik? Já zatím počítal s vlakem a vzít hotel poblíž nějaké stanice vlaku v centra města. Vlak ale jede poměrně dlouho. A dotaz nakonec - když aerolinka nabízí takto dlouhý layover přes noc, musí platit hotel? Ne, že by mě těch pár tisíc zabilo, jen se ptám :D Předem díky za tipy.
Zalezi co chcete videt, Batu Caves a Petronas Towers je vzdycky sazka na jistotu (ale PT chce asi zamluvit predem). Podle casu bych zasel na street food na Jalan Alor (vecer), pokud budete chtit trochu zaparit tak okolo Changkat Bukit Bintang. Kousek odtud je Malajska restaurace “Bijan”, autenticka kuchyne, vyborna. Pokud pritelkyne rada nakupuje, tak China Town :wink:

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kuala Lumpur (KUL)

Příspěvek od michal4 »

Jen bych podotkl, že k Batu Caves vede několik set schodů a v Malajsii obvykle bývá vedro a vlhko. K tomu by se tam mělo nosit dlouhé kalhoty. Avšak před 5 lety to nikdo nekontroloval.

LuckyLjuk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 05. 07. 2022, 12:31
Stav: Offline

Re: Kuala Lumpur (KUL)

Příspěvek od LuckyLjuk »

Supr, já díky všem za tipy :thumbup:


Odpovědět