Přestup v SFO

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Přestup v SFO

Příspěvek od Globik »

Koupil jsem výhodně (za 600 liber) letenku s UA: LHR-SFO-KOA/HNL-IAD-LHR, s dvoutýdenním pobytem na Havaji a pětitýdenním stopoverem na zpáteční cestě ve Washingtonu. Jako bonus jsem si dal TATL let zpět přes den, což považuju za raritu, která není běžně k mání a chtěl jsem to zažít. Jediné, co se mi na tom nelíbí (pokud pominu "suchý" gratis palubní servis), je jen 130 minut na přestup v SFO. Máte někdo zkušenosti, jaké jsou tam fronty na imigračním? A tedy pokud nebude přílet zpožděn, dá se to v pohodě stihnout? Budu mít raději jen kabinové zavazadlo, takže hned poté můžu upalovat na security a do gatu. Pro úplnost: jezdím na turistické vízum.


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Přestup v SFO

Příspěvek od whiskey »

130 minut je na SFO bohate za normalnych podmienok. Jedine ak by si meskal nejako vyrazne na prilete, alebo pred tebou pristali 3-4 jumba Cinanov :wink:
Onboard luggage only je vyborny napad, predbehnes drvivu vacsinu ludi z vlastneho letu na imigracii.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Přestup v SFO

Příspěvek od flyingblue »

whiskey píše:130 minut je na SFO bohate za normalnych podmienok. Jedine ak by si meskal nejako vyrazne na prilete, alebo pred tebou pristali 3-4 jumba Cinanov :wink:
Onboard luggage only je vyborny napad, predbehnes drvivu vacsinu ludi z vlastneho letu na imigracii.


V SFO je to jinak nez jinde ve Statech? Pac vyzvednuti checked-in luggage je az ZA imigracnim

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup v SFO

Příspěvek od Kamyl »

Na JFK to je taky za imigracnim... Aspon teda v terminalu 4...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Přestup v SFO

Příspěvek od whiskey »

samozrejme, ze to je az za immigration, myslel som na dve veci naraz a z velkej radosti, ze niekto lieta za ocean len s prirucnou batozinou rovnako ako ja, som napisal blud, mea culpa.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup v SFO

Příspěvek od Globik »

Tak to jsi mi udělal moc velkou radost. Já už jsem se začal škrábat na hlavě, jestli jsem to neměl udělat jinak a dát si tam větší pauzu.
Běžně jen s příručním zavazadlem nelítám, byť bych směrem na západ objemově vystačil (mám tu ve Státech už dost věcí, takže vozím jen pár nezbytností), ale třeba tatarky a hořčice by mi do kabiny nedovolili a pak taky leze do peněz a v Praze do prostoru, stále kupovat nové kufry, protože zpátky jezdím plně naložen (nákupy + věci přítelkyně, které tu už nepotřebuje) :) Ale tentokrát to holt bude jinak.

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Přestup v SFO

Příspěvek od jjj »

Globík píše:Koupil jsem výhodně (za 600 liber) letenku s UA: LHR-SFO-KOA/HNL-IAD-LHR,...

Muzes prosim te napsat na kdy to je. A kde jsi to kupoval? Dik.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup v SFO

Příspěvek od Globik »

jjj píše:
Globík píše:Koupil jsem výhodně (za 600 liber) letenku s UA: LHR-SFO-KOA/HNL-IAD-LHR,...

Muzes prosim te napsat na kdy to je. A kde jsi to kupoval? Dik.

13.4.LHR-KOA
27.4.HNL-DCA
1.6.IAD-LHR
Myslím, že na datech zase tak nezáleží, podle mě je to nějaký special tarif na jaro. Maximálně to je o víkendech o pár liber dražší. Je to ale 660 liber, přepsal jsem se. Je to na britské Expedii ( www.expedia.co.uk ). Na americké je to mnohem dražší. Jen byl problém s českýma kreditkama, nechtělo mi to vzít ani Visu (tam ale teoreticky mohl být problém s limitem), ani MC (obě KB). Mohl to být ale krátkodobý problém v komunikaci. AmExem vydaným v USA to šlo koupit bez problémů. Mimochodem jsem měl včera problém zaplatit tou stejnou Visou návaznou letenku z Prahy u cklick4sky, takže to možná dalo blokaci peněz, i když to nakonec platbu odmítlo.

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Přestup v SFO

Příspěvek od jjj »

Globik: diky za info; ja planuju neco podobnyho, ale az na prazdniny

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Přestup v SFO

Příspěvek od Spenlik »

130 min. je hafo času, ještě sem v SFO nezažil na imigračnim nikdy frontu víc jak 4 lidi a že sem tam letos byl hodněkrát :)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup v SFO

Příspěvek od Globik »

Spenlik píše:130 min. je hafo času, ještě sem v SFO nezažil na imigračnim nikdy frontu víc jak 4 lidi a že sem tam letos byl hodněkrát :)

Myslíš 4 na úředníka nebo 4 celkem? U mě doma je to horší (jedna celková fronta obvykle několik desítek lidí), ale nikdy to víc než 20 minut netrvá.

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Přestup v SFO

Příspěvek od m@rtin »

Ahoj,

přestupuju v září v sobotu v San Franciscu na letu San Diego - San Francisco - Frankfurt. Mám 1 hodinu a 45 minut. Je to přestup z T3 na T ITNL. United Airlines B752 + Lufthansa A380. Stíhám to?

Díky

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup v SFO

Příspěvek od Globik »

m@rtin píše:Ahoj,

přestupuju v září v sobotu v San Franciscu na letu San Diego - San Francisco - Frankfurt. Mám 1 hodinu a 45 minut. Je to přestup z T3 na T ITNL. United Airlines B752 + Lufthansa A380. Stíhám to?

Díky

Bez problému. Mezi terminály můžeš použít visutý vláček, ale je to zbytečné; když půjdeš chodbou, která je v přízemí, tak tam možná budeš rychleji. Je to asi jako T1-T2 na Ruzyni.

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Přestup v SFO

Příspěvek od m@rtin »

Globík píše:
m@rtin píše:Ahoj,

přestupuju v září v sobotu v San Franciscu na letu San Diego - San Francisco - Frankfurt. Mám 1 hodinu a 45 minut. Je to přestup z T3 na T ITNL. United Airlines B752 + Lufthansa A380. Stíhám to?

Díky

Bez problému. Mezi terminály můžeš použít visutý vláček, ale je to zbytečné; když půjdeš chodbou, která je v přízemí, tak tam možná budeš rychleji. Je to asi jako T1-T2 na Ruzyni.


Super, díky. Nemám zkušenosti s americkými aerolinkami, tak nevím, jestli mívají zpoždění nebo létají načas. Na United Airlines jsem moc chvály zrovna neslyšel.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup v SFO

Příspěvek od Globik »

m@rtin píše:Super, díky. Nemám zkušenosti s americkými aerolinkami, tak nevím, jestli mívají zpoždění nebo létají načas. Na United Airlines jsem moc chvály zrovna neslyšel.
Kdyby někdo z přispěvovatelů fóra uměl odhadnout přesnost jednotlivých letů, byl by to miliardář. UA naštěstí lítá dost přesně, ale je to samozřejmě sáźka do loterie, jako každý jiný let. Obecně je 105 minut až zbytečně dlouhá doba na přestup, ale pokud by bylo náhodou zpoždění, holt Tě přesměrují.


Odpovědět