Sharm el Sheikh, Hurghada

Odpovědět
Lukino
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 20. 01. 2009, 10:08
Stav: Offline

Sharm el Sheikh, Hurghada

Příspěvek od Lukino »

Rok se sešel s rokem, blíží se Vánoce a s nimi plánování dovolené na příští rok. Bohužel jsem ani zde nenašel informace o egyptských letištích Sharm el Sheikh a Hurghada. :?

Má s nimi někdo nějaké zkušenosti, nejlépe z hlediska individuálního cestování? Doprava z letiště a následně po Egyptě, případně levné ubytování či cokoli užitečného? Moc díky za všechny rady :wink:


FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Re: Sharm el Sheikh, Hurghada

Příspěvek od FlightDetent »

Hmm, to by mohlo byt zajimave. Kdysi jsem hledal moznosti na samostatnou dopravu do SSH a z CAI se daly najit docela slusne ceny. Jinak sam nevim nic, snad jen ze viza se daji koupit na letisti po priletu, tzn. neni treba organizovat nic dopredu. Na Sinai neni treba vizum vubec, ale je potreba si ohlidat co je Sinai a co uz ne. Nemecky delegat minule rikal, ze pro navstevu rezervace Ras Muhammad uz vizum nutne je a mam pocit, ze take snad pro pripad vycestovani do Jordanska a zpet - to si ale skutecne pamatuju jen velice matne. Na obou letistich jsem vzdycky videl stat taxiky, i kdyz jen par. Sam jsem jel taxikem asi jen trikrat, ale osvedcilo se mi vzdy cenu si zjistit predem, aby clovek vedel kam az smlouvat. Potom si vzdy dohodnout cenu predem a platit ZASADNE vzdy az potom (plati ve vesch sluzbach). Snazit se jit pod cenu beznou je velika ztrata casu, protoze pod cenou se clovek nikdy nedohodne. Urcite se pokusit aspon par slov egyptsky (dobry den/ne/dobre/to je k zblazneni drahe/jedem-sup sup/nic se nestalo/nashledanou/prosim/dekuji), ne ze by se dalo neco vyridit za lepsich podminek, ale urychli to prechod z 3x predrazene urovne do 1,5 krat predrazene. Potom je velky rozdil mezi NOW a IN ONE (egyptian) MINUTE, cca az 60 minut stredoevropskych.

S placenim cehokoliv v EUR nebo USD primo nikde zadny problem, ale byl jsem fakt jen v letoviscich. Mozna by vhodna varianta obratit se na nekterou mistni firmu, ktera normalne dela zakaznicky servis pro evropske cestovky. V SSH to byli Planet Tours, jejich zastupce byl naprosto vynikajici, nemluve o tom, ze cestinu ovladal zcela plynne.

K samotnemu letisti nemam nic podstatneho (2x HRG, 2xSSH), jen snad ze s oficiry v uniformach se vubec nediskutuje - nikdy; jedina moznost je bavit se s nadrizenym, coz v nasem pripade (dohady o viza v SSH do slovenskeho pasu) ale musel resit mistni zastupce nemecke cestovky odchodem nekam do nitra budovy).

Jinak nejlepsi expert na Egypt urcite bude MS743.

FD.

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Sharm el Sheikh, Hurghada

Příspěvek od marthym »

Vizum po priletu na SSH nebrat - klaster Kateriny, Mt. Sinai, i Ras Mohammed muzete navstivit i bez nej (odzkouseno). Transfery zarizovat po odchodu z letiste za branu (auta platej poplatek za vjezd, jak kdy teda :)

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Sharm el Sheikh, Hurghada

Příspěvek od MS743 »

koupit vizum na letisti je jednoduche... staci mit dolary ci eura. neni trba nic zarizovat predem. Koupit, nalepit znamky ci sticker a je to...

U cizincu se vetsinou vozi do CAI kolony ale staci normalnim aurobusem (dobra kvalita - Superjet) a je to celkem levne. Cesta neni az tam rychla (je to konec koncu i dalka). V kahire jsou 2 zastavky. jedna hned pobliz letiste (Heliopolis) a druha v centru.

remost
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 04. 03. 2009, 09:54
Stav: Offline

Re: Sharm el Sheikh, Hurghada

Příspěvek od remost »

Před dvěma lety jsem v Sharmu v kanceláři Egyptair koupil letenky do Káhiry. Ráno jsem řešil dopravu z centra na letiště a pozdě večer nazpátek. taxikáři chtěli 150 až 200 liber za jednu jízdu. Ráno jsem tedy zastavil u hotelu nějaký menší autobus, a když jsem mu nabídl 15 dolarů tak mne samotného hodil až k letišti (před první bránu). No a večer chtěli taxikáři před terminálem 200 liber, někteří i 50 dolarů. Šel jsem tedy přes parkoviště a bránu až k silnici a vzal mne projíždějící taxikář za 55 liber (běžná místní cena)...


Odpovědět