Punta cana airport (PUJ)

Odpovědět
ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Punta cana airport (PUJ)

Příspěvek od ziletka »

Máte někdo zkušenosti z tohoto letiště? Hlavně by mě zajímalo možnost spojení z letiště (busy, ceny taxi apod.), kam se dá vlastně dostat? Takže otázka spíš na někoho kdo tam byl na vlastní pěst. Na webu moc informací není, nehce se mi věřit, že by tam všichni jezdili jenom z CK :? . Díky.


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Punta cana airport (PUJ)

Příspěvek od persona »

Neodolals a koupil Condor/Air Berlin za 110/178 EUR z Německa? Taky jsem o tom uvažoval (i o Cancunu za 5 tis. Kč), ale určitě ještě přijde dost zajímavých nabídek a samotnému se mi tam nechtělo.

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Punta cana airport (PUJ)

Příspěvek od ziletka »

Zatim jeste ne a jenom se modlim a byly podobné nabídky i po 9. únoru (mám poslední zk.) :( , takze zatim to jenom monitoruju.

DanV
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 29. 06. 2008, 17:12
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Punta cana airport (PUJ)

Příspěvek od DanV »

Ja tam byl asi pred 14 dny a snazil se neco o doprave vystourat. Co jsem precetl po webech, maji tam byt "nenavideni" letistni taxikari a lidi si doporucuji zavolat "mestske" nebo ruzne "turisticke". Nekdo popisoval, jak si zavolal svyho a letistni ho blokovali na odjezdu, az musela zasahnout turisiticka policie. Nakonec se ale vetsina shodla v tom, ze je blbost absolvovat takovy adrenalim kvuli usetreni par dolaru (kdyz stejne je ta dovolena uz tak draha).
Na priletu jsem si zadnych agresivnich ci otravnych taxikaru nevsiml, vpravo je jakasi budka, vedle stanku cestovek, kde se snad "taxiky berou". Cenik do hotelu v PUJ je tam vyvesen a sazba je fixni. Odpovida presne tomuto http://siutratural.com/index.php?option ... &Itemid=26. Co jsem odpozoroval, ceny maji vsichni stejne, tak nevim... (to si jizdu predrazi spis taxikari od hotelu do mesta ci po okoli; na letiste je stejna a fixni). Doporucuji cestovatele http://dominicanairporttransfers.com/, nezkousel jsem, ale mam pocit, ze opet uspora neni oproti taxiku i pres to ze je to sberna doprava nejaka velka.
Pred prilety stoji desitky ruznych minivanu s cedulema ruznych cestovek, hotelu a jmen, ktere cekaji na predplacene transfery. Zbezne jsem svuj nevidel, jinak bych se mozna zeptal jestli se neda za nejaky peniz pridat k priletajiicm turistum.
Jinak kdyz se jde od letiste pres kruhak (asi 200 metru), je tam silnice, kde je vpravo hned zastavka mistniho autobusu (asi :lol: ). Neoznacena budka, kde postavali mistni, castecne to vypadalo na zamestnance letiste. Psane informace samo zadne. Kam presne jede a kde prestoupit eventuelne nevim, ale zde by se dalo hodne usetrit. Jelikoz neumim spanelsky, toto dobrodruzstvi se mi nechtelo absolvovat a chuzi zpatky na letiste jsem mavnul na nejaky van s turistickejma samolepkama a nesnazil se ani smlouvat (urcite by slo) ridicem navrhnutou cenu, presne totoznou s taxikem :-)

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Punta cana airport (PUJ)

Příspěvek od ziletka »

No prave ze s tou dopravou z letiste to bude asi nejhorsi, jinak doprava mezi jednotlivyma mestama by mela by podle vseho OK. Co jsem cetl tak nejlepsi zakladna pro nezavisle cestovani by melo byt mestecko Cortecito - ale na mape ho nemuzu najit :lol:


Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Punta cana airport (PUJ)

Příspěvek od Kamyl »

Zkus vycist neco tady, jestli tam nebudou mit nejake info: http://www.dominikanskarepublika.com/

Pripadne tam napsat mejla. Je to agentura, kterou tam ma Cech (nejaky Martin nevimjakdal :) ). Ja tam byl pred 4 lety a domlouval jsem s nima i vylety po Dominikane. Byli hodne vstricni a napomocni i v jinych oblastech, treba ti poradi, nebo i zajisti nejaky transfer primo oni...

Teda pokud jeste funguji - jak rikam, je to z r. 2006. Jinak ja osobne individualni dopravu nevim a nemam vyzkousenou, meli jsme to pres zajezd s nemeckou CK.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Punta cana airport (PUJ)

Příspěvek od pavelpmi »

Ta agentura se jmenuje Caribissimo, ten Martin pak Zamburek, ale myslim, ze agenturu prodal (ma mj. blog na idnes).
Ale jak se divam na http://www.caribissimo.com/, tak stranky zas funguji a agentura asi taky.
Taky mam zkusenosti z roku 2006 a musim rict, ze z Dominkanske republiky mam ve vsech smerech nezapomenutelne zazitky. :wink:

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Punta cana airport (PUJ)

Příspěvek od Kamyl »

Pavelpmi jo diky za info...:)

No zazitky napodobne, super dovka...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Punta cana airport (PUJ)

Příspěvek od Globik »

Caribissimo nyní (již pár let) vlastní jiná Češka. Známe se od vidění. Na místě pak pracují také Češi a Češky.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Punta cana airport (PUJ)

Příspěvek od pavelpmi »

Kamyl píše:No zazitky napodobne, super dovka...

No nevím, jestli jsi měl úplně podobné zážitky jako já. :D Doufám, že ne. Ale taky jsem tam byl nadšenej.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Punta cana airport (PUJ)

Příspěvek od Kamyl »

Tak to nevim, kdyz nevim, jake jsi mel zazitky ty, toz ven s tim... :D

Ale asi ne, u me se nic nestandardniho nedelo, fakt jen pekne dovolenkove zazitky... :)

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Punta cana airport (PUJ)

Příspěvek od pavelpmi »

Kamyl píše:Tak to nevim, kdyz nevim, jake jsi mel zazitky ty, toz ven s tim... :D

Probudil jsem se v jednu v noci a nad hlavou mi horela strecha. V tom soku jsme chytli jen fotak a mobil, jinak shorelo vsechno - penize, pasy, obleceni... (Stacilo vzit jeden spravny kufr a byvalo by to veselejsi). Ale utekli jsme v posledni chvili, vratit se neslo. Ono to palmove listi hori hodne rychle, cely komplex vyhorel. Jeste ze mam tak lehke spani... No bylo to hodne dobrodruzne. :roll:
Ale jinak samozrejme i krasne dovolenkove zazitky.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Punta cana airport (PUJ)

Příspěvek od Kamyl »

Tak to je mazec teda... :D

No to jsme proti tobe meli šedě nudnou nezazivnou dovolenou... :D

El Rubio
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 10. 03. 2010, 14:28
Stav: Offline

Re: Punta cana airport (PUJ)

Příspěvek od El Rubio »

pavelpmi píše:Probudil jsem se v jednu v noci a nad hlavou mi horela strecha. V tom soku jsme chytli jen fotak a mobil, jinak shorelo vsechno - penize, pasy, obleceni... (Stacilo vzit jeden spravny kufr a byvalo by to veselejsi). Ale utekli jsme v posledni chvili, vratit se neslo. Ono to palmove listi hori hodne rychle, cely komplex vyhorel. Jeste ze mam tak lehke spani... No bylo to hodne dobrodruzne. :roll:
Ale jinak samozrejme i krasne dovolenkove zazitky.


Tak to jste zajiste bydlel v bungalovu c.1, ve slavnem Zamburkove resortu na plazi ve vesnicce Guyacanes. Lidi z tohoto bungalovu mohli byt radi ze meli boty :D

Co se tyce prvotniho dotazu. Asi uz je pozde s odpovedi, nicmene neda mi to a dovolim si reagovat.
Taxiky maji jednotnou cenu a dost spatne se s nima smlouva, slevy nejsou nijak zavrate. Do samatneho "centra" Punta Cany vam asi nic jineho nez Taxi nezbyde. Pak je moznost autobusu smer Santo Domingo, cena by mela byt kolem 200-300 RD$ cize cca 10 US$. Spojeni hlavne rano. Jako zasadni problem v DR vidim pri nezavislem cestovani ubytovani a to v Punta Cane, ktera je samy All inclusive resort pocitite obzvlast. Doprava autobusy je mozna, dostanete se prakticky vsude, pokud vite odkud kam a domluvite se. Jinak to bude asi narocnejsi. Doporucuju najmuti auta. Potize s ubytovanim mimo Hotelove komplexi jsem zminil. Jednou z moznosti by se mohlo jevit tzv cabanas..coz je vlastne takovy hodinovy hotel. Mistni jej velmi vyuzivaji pri svych zaletech. Je to komplex nezavislych apartmanu. Ceny ruzne od 500 - 1500 RD$ za noc.
Zminiovane Caribissimo ma opravdu noveho majitele. Pokud vim tak hlavni cinnost ted vyviji prave v Punta Cane. Bylo by jiste hodne naivni se domnivat, ze vam budou zadarmo davat informace na dopravu a vylety, kdyz prave tahle cinnost je zivi. Nicmene..treba vam poradi.
Zminovane "mestecko" Cortesito...no zkuste zadat vyhledavac Google a budete asi prekvapen, jak hezke je to stredisko pro nezavisle cestovani. :lol:
Pokud se touzite setkat s Zamburkem osobne, jedna z moznosti je ve zminocvane vesnici Guyacanes, nedaleko Juan Dolia, kde provozuje na miste vyhoreleho resortu Plazovou restauraci Playa del Pescador. Z ceskych turistu moc nadsen jiz neni, nebot se neustale vyptavaji na ruzne rady a vse nejlepe zadarmo. V restauraci rovnez mnoho neutrati a tudiz nejsou pro neho zajimavou klientelou. Situace se meni v pripade ze z dotycneho turisty se stane potencionalni investor s tucnym kontem...nabidek k "vyhodnym" investicim vam bude predestreno mnoho. napr investicni prilezitost do apartmanu vhodnych nejen k pobytu vlastnimu, ale i k pronajmu...vse zaridi zminovany pan :D
Preji hodne intenzivnich zazitku, ktere nutne nemusi byt pozitivni. :D

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Punta cana airport (PUJ)

Příspěvek od pavelpmi »

El Rubio píše:Tak to jste zajiste bydlel v bungalovu c.1, ve slavnem Zamburkove resortu na plazi ve vesnicce Guyacanes. Lidi z tohoto bungalovu mohli byt radi ze meli boty :D

Jo, přesně tam. No, já jsem spíš byl rád, že jsme z toho vyvázli ve zdraví. :wink:


Odpovědět