Tokyo Narita NRT

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Tokyo Narita NRT

Příspěvek od Lanbub »

Ahoj protože jsem toto letiště zatim nikde v tematu nenašel tak zakladám.

Narita je velké přijemné převážně mezinárodní letiště. Vnitrostání lety jsou převážně na letišti Haneda(HND) pozor toto letiště je dost daleko od Narity a to muže byt problem při přestupu mezi obě letiště!
Zde přikládam pár základních info:

Stránky letiště: http://www.narita-airport.jp/en/

Vlak do tokyo central: http://www.jreast.co.jp/e/nex/index.html (Nejrichlejší do centra ale také dražší)
Vlak do Ueno: http://www.keisei.co.jp/keisei/tetudou/keisei_us/top.html (Několik druhu vlaku nejlevnější je limited Express za 1000 Yenu)

Jak na přestup mezi NRT a HND: http://www.narita-airport.jp/en/access/haneda/index.html


MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Tokyo Narita NRT

Příspěvek od MEA »

dik za info, nieco k nim mozno v maji privesim. doplnim ze podla hostelworld je najlacnejsie ubytko v dosahu narity cca 9km z letiska za 20usd najlacnejsie - na japonsko ultralacne (dormitory).

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Tokyo Narita NRT

Příspěvek od jjj »

Byl nekdo z Vas na Narite? Je tam terasa? Jak se nakupuje v odletovem terminalu? Dik za postrehy.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Tokyo Narita NRT

Příspěvek od OR »

Byl jsem na NRT v srpnu , ale terasu jsem nestihl, dali jsme prednost panakum v salonku na motory.
Terasa byla jeste loni velmi dobra, vstup zadarmo, originalni a zacistene diry pro objekivy v plotu, terasa je na strese terminalu 1. Vyhled na drahu tusim 16R/34L (ta delsi). Predpokladam, ze tam neni zadna zmena.

Nakupoval jsem tam jen nejake drobnosti v male samoobsluze za ceny zhruba stejne jako ve meste. V obchode s alkoholem mne cenove nezaujalo nic natolik, aby mi stalo zato se tahat s igelitkou.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Tokyo Narita NRT

Příspěvek od gr09 »

jjj píše:Byl nekdo z Vas na Narite? Je tam terasa? Jak se nakupuje v odletovem terminalu? Dik za postrehy.

Terasa tam je a vyborna. Nakupovani asi jako na kazdem velkem letisti.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Tokyo Narita NRT

Příspěvek od flyingblue »

jjj píše:Byl nekdo z Vas na Narite? Je tam terasa? Jak se nakupuje v odletovem terminalu? Dik za postrehy.


terasa tam je, akorat ta vetsi na terminalu 1 kouka skoro presne na jih, takze to neni moc fotitelny, kdyz sviti slunicko. Na T2 je to lepsi, ale tam toho zas tolik nelita. Fotky pripadne u sousedu:

http://www.planes.cz/cs/photo/?pho_plan ... pho_search

Hikooki
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 34
Registrován: 17. 05. 2007, 21:49
Stav: Offline

Re: Tokyo Narita NRT

Příspěvek od Hikooki »

Byla jsem tam před 2 týdny a terasa je perfektní! Vstup volný, je to ještě před pasovou a bezpečnostní kontrolou (o patro výš než check-in), a hned vedle je sympatický obchod s leteckými suvenýry :thumbup:

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Tokyo Narita NRT

Příspěvek od jjj »

Narita je opravdu prijemny, cisty letiste. Pred pasovkou je mraky obchodu a hospod. Za pasovkou uz skoro nic. Terasa je velika a i ty original diry v plote, o kterych psal OR, tam stale jsou.

Terasa
Obrázek

Dira v plote
Obrázek

Pohled z terasy
Obrázek

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Tokyo Narita NRT

Příspěvek od Zlin142 »

Možná hloupý dotaz... ale odkud se na NRT bere tolik 757 Delty? Z Guamu? Skoro na každé fotce je k vidění nějaké a před pár dny jsem tu po ránu viděl hned dvě najednou.

Mimochodem, máte někdo zkušenost s celníky na NRT? Mám v pase nalepenou a orazítkovanou účtenku s výčtem věcí, které jsem v Japonsku koupil bez daně, přičemž něco jsem následně obratem poslal poštou do ČR a zbytek mám v úmyslu zabalit do odbaveného zavazadla, tudíž je fyzicky nebudu mít při sobě. Jak v reálu probíhá kontrola toho že co je v seznamu uvedeno skutečně cestuje se mnou pryč ze země?

jay80
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 04. 07. 2011, 19:10
Stav: Offline

Re: Tokyo Narita NRT

Příspěvek od jay80 »

Zlin142 píše:Možná hloupý dotaz... ale odkud se na NRT bere tolik 757 Delty? Z Guamu? Skoro na každé fotce je k vidění nějaké a před pár dny jsem tu po ránu viděl hned dvě najednou.

Mimochodem, máte někdo zkušenost s celníky na NRT? Mám v pase nalepenou a orazítkovanou účtenku s výčtem věcí, které jsem v Japonsku koupil bez daně, přičemž něco jsem následně obratem poslal poštou do ČR a zbytek mám v úmyslu zabalit do odbaveného zavazadla, tudíž je fyzicky nebudu mít při sobě. Jak v reálu probíhá kontrola toho že co je v seznamu uvedeno skutečně cestuje se mnou pryč ze země?


Tak litaj do tehle destinaci: Atlanta, Bangkok-Suvarnabhumi, Beijing-Capital, Busan, Detroit, Guam, Hong Kong, Honolulu, Los Angeles, Manila, Minneapolis/St. Paul, New York-JFK, Portland (OR), Saipan, San Francisco, Seattle/Tacoma, Seoul-Incheon, Shanghai-Pudong, Singapore, Taipei-Taoyuan
Seasonal: Koror, Salt Lake City
+ Nagoya (ale nelze primo letet Narita-Nagoya). Tak se to mozna obcas sejde :)

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Tokyo Narita NRT

Příspěvek od MEA »

Colnici na Narite su "velmi fajn"... Neviem ci som mal smolu, ze som letel cez Amster ale rozobrali ma do tla a potom sa vyhovarali na psa tragickou anglictinou: "Sorry but the dog tell me..." Dar reci veru nie je ich silna stranka, maju taku knihu s obrazkami vybusnin, drog atd atd a ukazuju vam v nej obrazky so slovami: "do you have this?" or "do you have this?"... Vcelku som sa schuti zasmial...

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Tokyo Narita NRT

Příspěvek od Airbus380 »

Zlin142 píše:Možná hloupý dotaz... ale odkud se na NRT bere tolik 757 Delty? Z Guamu? Skoro na každé fotce je k vidění nějaké a před pár dny jsem tu po ránu viděl hned dvě najednou.



Ano, přesně jak píše jay80 => mají tam svojí asijskou bázi ;) (kterou zdědili po NWA)

Samsonek
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 06. 02. 2012, 06:29
Stav: Offline

Re: Tokyo Narita NRT

Příspěvek od Samsonek »

Letím poprvé do Japonska a chtěl bych něco vědět o vstupních formalitách. Vízum není třeba, ale prej se vyplňuje nějaká evidenční karta nebo něco takového a to se předkládá na letišti Narita při pasové kontrole. Sdělí mi někdo podrobnosti ? Co ta evidenční karta obsahuje ? Je někde na internetu k nahlédnutí ? Děkuji

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Tokyo Narita NRT

Příspěvek od gr09 »

Obsahuje par informaci - cislo letu, jmeno, adresa v japonsku atd..
http://www.japantravel.co.uk/site/image ... n_card.jpg

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Tokyo Narita NRT

Příspěvek od whiskey »

ked uz je rec o NRT. Priletim 7:40 s OS, odlietam s UA/CO o 16:25 na Guam. Ma vyznam ist do mesta na ten cas? Alebo je tam nejaky pekny celodenny lounge? Pripadne nejaky iny program?

P.s.: Na spiatocnej ceste o mesiac neskor nocujem v NRT, takze az tak nevyhnutne nepotrebujem ist do Tokya po ceste tam, keby to mal byt nejaky stres.


Odpovědět