Seouln / Incheon

dracula1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 08. 07. 2008, 21:16
Stav: Offline

Seouln / Incheon

Příspěvek od dracula1 »

Ahoj,
máte prosím někdo praktickou zkušenost s tímto letištěm? Za měsíc zde budu tranzitovat, budu mít cca 6 hodin volno... na stránkách letiště čtu, že jsou "tranzitům" k dispozici relaxační lehátka, internet, dokonce i sprchy... je to pro všechny nebo se za to platí atd.. ?
Dracula :)


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od whiskey »

Nepouzili sme tam ziadne z tych sluzieb, kedze sme presadali z Asiany na Lufthansu (pocul som, ze to poskytuje Asiana a Korean len pri prestupoch medzi ich linkami, ale za peniaze by to nemal byt problem). Isli sme autobusom do mesta, to akurat v pohode stihnes Gyeongbokgung pozriet. My sme mali stastie, ze sme chytili aj vymenu strazi. Cislo autobusu si nepamatam, ale to ti prezradia na informaciach ochotne.

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od Yankee Alpha »

My jsme na Incheon přiletěly někdy v 6 ráno a čekali do cca 14 na let do PRG. Letiště na tranzit je super, mají tam v patře takové relaxační zóny s křesílky, lehátky, i ty sprchy jsme viděly (akorát v tuto ranní hodinu byly zavřené; jinak tam byla cedulka s cenou, takže se za ně platí, ale nic extra drahého to nebylo). Já jsem potřebovala něco dospat, takže jsme chvíli korzovaly, neboť veškeré ležení už bylo obsazené, ale nakonec jsem urvala nějaká dvě křesla v kinokoutku :) hned vedle byl internetový koutek s počítači. Po probuzení jsme ještě využily služeb řemeslného koutku, kde jsou praktické ukázky ručních prací, takže jsem si odtamtud odnášela pravý korejský malovaný vějíř, vyrobený mou rukou (skvělý suvenýr pro babičku, zvlášť, když mi tam ochotná místní paní napsala její jméno v korejštině).
Takže na tranzit rozhodně doporučuju, i při vyčkávání na letišti se to dá v pohodě přežít.

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od MS743 »

Uplne v klidu ... letiste funguje tak jak ma... jdi do trip reports a mas tam muj report z BKK do PRG pres ICN s Korean...

6 hodin bohuzel nedava mnoho casu se podivat do mesta.. ja vzdy se snazim udlelat stop over.. mesto je bajecne..

v terminalu jdi smer "Business class lounge" a nahore jsou sedacky a tzv. lehatka pro delsi cekani. u toho kdyz se chces dat do kupy jsou bud jen sprchy nebo hodinovy hotel.. za 4 hodiny pamatuji jsem platil kolem 34 Dolaru coz neni strasny... pokoj bez okna tedy ale tv, sprcha a clovek muze na par hodin usnout. Sprcha byla kolem 9-10USD.. zatim jsem nenasel ze by byl otevren wifi free ale vzdy zkousim blizko "C class lounges" vetsinou mam stesti... v ICN jsem to nezkousel

hodne jidla kolem a cenove ok

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od stevard »

u koutku s PC bylo free wifi anebo se mohlo surfovat na jejich predvadecich notebookach. Sedi se u nich v prijemnejch kresilkach, kde se da pripadne vytuhnout :-)


nina
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 04. 03. 2010, 20:26
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od nina »

MS743 píše:Uplne v klidu ... letiste funguje tak jak ma... jdi do trip reports a mas tam muj report z BKK do PRG pres ICN s Korean...

6 hodin bohuzel nedava mnoho casu se podivat do mesta.. ja vzdy se snazim udlelat stop over.. mesto je bajecne..

v terminalu jdi smer "Business class lounge" a nahore jsou sedacky a tzv. lehatka pro delsi cekani. u toho kdyz se chces dat do kupy jsou bud jen sprchy nebo hodinovy hotel.. za 4 hodiny pamatuji jsem platil kolem 34 Dolaru coz neni strasny... pokoj bez okna tedy ale tv, sprcha a clovek muze na par hodin usnout. Sprcha byla kolem 9-10USD.. zatim jsem nenasel ze by byl otevren wifi free ale vzdy zkousim blizko "C class lounges" vetsinou mam stesti... v ICN jsem to nezkousel

hodne jidla kolem a cenove ok


Incheon je super, jen se priprav na vyssi ceny sluzeb. Lehacky, jak bylo receno, najdes v 1.patre u obou prstu - jsou gratis. Ostatni platis. Neni vyjimkou prehlidka ruznych kulturnich predstaveni nebo samozapojeni do kulturnich aktivit. Opet zadara nebo dobrovolny prispevek. Z lehacek vidis celkem slusne na plochu. WiFi funkcni bezplatne. 34 Bucks bych za 4 hodiny hoteloveho pelechu nedala ani nahodou.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od flyingblue »

nina píše:
MS743 píše:Uplne v klidu ... letiste funguje tak jak ma... jdi do trip reports a mas tam muj report z BKK do PRG pres ICN s Korean...

6 hodin bohuzel nedava mnoho casu se podivat do mesta.. ja vzdy se snazim udlelat stop over.. mesto je bajecne..

v terminalu jdi smer "Business class lounge" a nahore jsou sedacky a tzv. lehatka pro delsi cekani. u toho kdyz se chces dat do kupy jsou bud jen sprchy nebo hodinovy hotel.. za 4 hodiny pamatuji jsem platil kolem 34 Dolaru coz neni strasny... pokoj bez okna tedy ale tv, sprcha a clovek muze na par hodin usnout. Sprcha byla kolem 9-10USD.. zatim jsem nenasel ze by byl otevren wifi free ale vzdy zkousim blizko "C class lounges" vetsinou mam stesti... v ICN jsem to nezkousel

hodne jidla kolem a cenove ok


Incheon je super, jen se priprav na vyssi ceny sluzeb. Lehacky, jak bylo receno, najdes v 1.patre u obou prstu - jsou gratis. Ostatni platis. Neni vyjimkou prehlidka ruznych kulturnich predstaveni nebo samozapojeni do kulturnich aktivit. Opet zadara nebo dobrovolny prispevek. Z lehacek vidis celkem slusne na plochu. WiFi funkcni bezplatne. 34 Bucks bych za 4 hodiny hoteloveho pelechu nedala ani nahodou.


Foceni z verejne casti terminalu se nedoporucuje - pride Te vyfakovat bezpecak.

Foceni ze salonku Korean je OK (bezpecaci tam nelezou) :-)

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od MEA »

fotit mozes kdekolvek - nikdy som s tym nemal problem na INC.
mozes najst take baby co ti daju si urobit z dreva skladacku typickeho korejskeho stolika. je to zadara a mile.
jedlo na INC nie je podla mna vobec drahe (ja som mal nejake mrazene ryby - specialita miestna - so zeleninou). a navyse sa od toho trebars v PRG da aj jest. tj nezavana rychlokvasenym fastfoodom americkeho typu.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od flyingblue »

MEA píše:fotit mozes kdekolvek - nikdy som s tym nemal problem na INC.
mozes najst take baby co ti daju si urobit z dreva skladacku typickeho korejskeho stolika. je to zadara a mile.
jedlo na INC nie je podla mna vobec drahe (ja som mal nejake mrazene ryby - specialita miestna - so zeleninou). a navyse sa od toho trebars v PRG da aj jest. tj nezavana rychlokvasenym fastfoodom americkeho typu.


To, ze jsi s focenim nemel problem jeste neznamena, ze to problem neni. Faktem je, ze Ti kartu z fotaku nevytahnou :-)

Druhy fakt je, ze sklo byva dost omatlane zevnitr i zvenci.

michalus0
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 18. 06. 2010, 15:05
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od michalus0 »

Zdravim. Prosim vás, za necelý 3 měsíce poletim přes soul do auklandu, a vzhledem k tomu, že v angličtině nejsem moc dobrej, schánim orientační mapku letiště, abych se tam neztratil. na přestup mám sotva 1:45 hod. Nevítě někdo, kde bych jí mohl stáhnout?? Díky

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2209
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od pavelpmi »


michalus0
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 18. 06. 2010, 15:05
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od michalus0 »

Nejde mi to otevřít, nevim proč. Zkusil jsem všechny prohlížeče co mám a nic... :( Myslíš, že bych tě mohl poprosit, že bys mi tu mapku hodil do PDF a hodil rovnou do mailu, michal.koncicky@gmail.com

Díky moc

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od prodejce »

74545281.jpg

k.m
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 15. 11. 2009, 13:27
Bydliště: Č.B
Stav: Offline

Přesun do centra

Příspěvek od k.m »

Jak nejlépe z Incheonu do centra?
Mimo busů prý jezdí přímo z letiště nějaký vlak..má s tím někdo zkušenost?

jay80
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 04. 07. 2011, 19:10
Stav: Offline

Re: Přesun do centra

Příspěvek od jay80 »

k.m píše:Jak nejlépe z Incheonu do centra?
Mimo busů prý jezdí přímo z letiště nějaký vlak..má s tím někdo zkušenost?


Ja tam vzdycky jezdil busem - dost jich jezdi i na metro, takze se pak da v pohode presednout. Jakasi informace o vlacich viz zde: http://en.wikipedia.org/wiki/Incheon_In ... rport#Rail


Odpovědět