Rebooking kvuli zdrzeni na imigracnim v USA

Odpovědět
Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Rebooking kvuli zdrzeni na imigracnim v USA

Příspěvek od Night fly »

Chystam si dalsi cestu, zahrnujici kombinaci XXX-IAH-YYY (varianta A). System mi nabizi spojeni s 1h01 na prestup, coz je kdekoliv v USA o usta pokud je ve hre imigracni (a to v tomto pripade je), nicmene existuje i varianta B XXX-IAH-ZZZ-YYY(o nekolik hodin delsi s jednim prestupem navic a priletem pozde v noci) a dalsi varianty uz jsou s prenocovanim. Ma otazka je: akceptuji americke aerolinky obecne zdrzeni na imigracnim jako relevantni duvod zmeskani pripoje a rebookuji pak zdarma bez ohledu na knihovaci tridu, nebo se to povazuje za no-show a pax se musi postarat sam? V tomto pripade uvazuji o variante A s tim, ze pokud bych to nestihl, nechal bych se prebookovat na variantu B.


Cherokee
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 446
Registrován: 18. 07. 2006, 18:34
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Rebooking kvuli zdrzeni na imigracnim v USA

Příspěvek od Cherokee »

Mne osobne sa to stalo 2x, ale uz su to 4 a 5 rokov. Raz na JFK, ked som priletel s CSA a pokracoval s Deltou a druhy krat v ATL, ked som priletel s Deltou a pokracoval tiez s Deltou. Oba razy to bolo bez problemov a neplatil som nic. Treti krat to bolo zaujimave, ked som prisiel do gate v ATL prave v case, ked pracovnicka zatvarala na nom dvere. V pocitaci som bol uz preknihovany, ale vratila to naspat. Vtedy to vsak bolo bez batoziny. Batozina moze byt pri kratkom case problem, lebo s nou musite fyzicky prejst cez customs a potom ju re-checknut. Clovek to moze dobehnut, batozina ma svoju trasu, ktoru neurychlite.

dast
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 135
Registrován: 03. 12. 2008, 21:37
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Rebooking kvuli zdrzeni na imigracnim v USA

Příspěvek od dast »

Stalo se mi jednou při přestupu v MIA z letu AF (letenka na kod DL) na DL. Čas na přestup měl být asi 2h, ale kvůli hodinovému zpoždění a frontě na imigračním jsem to nestihl. Nabídnut mi byl let s přestupem ten samý den, nebo nejbližší přímý let další den ráno (s tím, že s dotazem na hotel se musím obrátit na AF jako dopravce, který operoval zpožděný let). Vzal jsem první možnost a bez problémů. Letenka byla v některé z levnějších knihovacích tříd. Nevím ale, jestli v tomto případě nehrál roli spíše zpožděný přílet než zdržení na imigračním (imigrační byl ale hlavní důvod, od průchodu kontrolou jsem byl v gatu během pár minut, takže hodina na přestup by byla víc než dostatečná).

honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Rebooking kvuli zdrzeni na imigracnim v USA

Příspěvek od honzeek1 »

V IAH jsem prestupoval 2x (pres imigracni) a vzdy v pohode, dokonce myslim, ze do 20 min jsem byl za nimi, takze te 1h bych se az tak moc nebal :-)

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Rebooking kvuli zdrzeni na imigracnim v USA

Příspěvek od Night fly »

honzeek1 píše:V IAH jsem prestupoval 2x (pres imigracni) a vzdy v pohode, dokonce myslim, ze do 20 min jsem byl za nimi, takze te 1h bych se az tak moc nebal :-)


Ja prave spekuluju nad tim, ze bych si booknul to spojeni s 1h01 na prestup a pokud bych to nezvladl, tak se necham prebookovat na tu delsi variantu.


Odpovědět